Šta je novo?

OC FX-8300 na MSI 970 GAMING

Kaligula666

Poštovan
Učlanjen(a)
10.12.2015
Poruke
58
Poena
59
Prvi put klokujem u zivotu ,pa me zanima da li sam uradio to kako treba evo ss MSI_SnapShot.jpg

Imam Thermaltake NIC C5 hladjenje ...
Da li moze jos da se klokuje ili da ne diram? ...
 
Imaš još dosta rezerve na naponu, sve do jedno 1.5v što bi taj cooler trebalo da hladi. Moraš sam da probaš, nema tu nekog pravila. Stavi na 1.45v pa vidi dokle stigneš sa multiplier-m.
 
Sve zavisi kakav je primerak, to si napamet dizao napon ili mu je toliko trebalo?
Sa tim naponom bi trebao da ide bar 4.4 do 4.6, mada ti ploca nije sjajna za neki veliki OC.
Probaj sa tim naponom bar 4.4 ghz.
 
Stavio sam ga odma na 4.2 uz 1.36 V i testirao ,i sve je stabilno bez Bsod'a za sad ,nego me zanima ako jos dignem klok na ovom naponu da li moze nesto da se zapali ? I da li cu morati da dzaram voltaze oko NB Voltage i SB Voltage nakon pomeranja multipilera ?
 
Poslednja izmena:
Ma ne, slobodno zatezi koliko moze, kad nece vise ti dodaj napon.
Prati temperature, ne zato sto ce nesto da se zapali vec da ti processor
sam ne obori klok usled pregrejavanja.
Naravno nema potrebe za nekim suludim naponima da bi dobio 100-200mhz.
Ako hoce do nekih 1.45v hoce ako ne nista...nema cari da zatezes na 1.5v ili cak vise.
NB napon mozes ako treba malo da podignes...vidi moras dosta da isprobavas sta tom procesoru/ploci odgovara.
 
Poslednja izmena:
Jedan od indicatora kvaliteta AMD processor primerka je Stepping, C0 je najbolja ocena sa nejvećom mogućnosti OC-a. To možeš da vidiš u CPU-Z najlakše.
 
Evo ti moj primer posto imam isti cpu kao ti.
Ja drzim fx8300 na 4.7mhz uz napon 1.452,stavio sam LLC na medium da mi napon preterano ne sara gore dole,iskljucio sve energy saving opcije...Ako ti znaci mogu da pogledam kad dodjem kuci sta sam sve ukljucio/iskljucio
Skini onaj program AOD i gledaj da ti termalna margina ne pada ispod 15c pod testiranjem.Neko kaze da moze i do 10-12c ali ja volim da ne pada ispod 15c
 
Poslednja izmena:
Meni treba neko da pomogne,posto radim prvi put ovo cimi :) Jel mogu dobiti screen shot tvoj biosa ? Ti imas neptona 240 ,opet ja nmg na vazdusnom toliki klok postici :( Sad mi radi na 4.2 uz 1.36 V ,ovo sve ostalo sam stavio na Auto ...
 
Poslednja izmena:
Ajde kad dodjem kuci slikacu bios sve postavke pa cu da okacim na ovoj temi.Nema da brines:p
 
Evo da se i ja ubacim malo ovde
CPU FX 8300
Maticna Asus sabertooth 990fx r2
Napajanje Raidmax 700v
Hladjenje cpu cooler master tx3 evo
Desava se sledece . Kada ga overklokujem na bilo koju frekvenciju i kada idem na heavi load test , posle minut vremena dodje do 90 stepeni temperatura procesora i ugasi racunar.
Probao sam na 4.2 ghz i voltazu na 1.360. Inace na fabrickom radi ok. i temperature su niske . Idle je 20stepeni u igricama ide do 50 max. Da li gresim sa voltazom ili treba jos nesto na ploci da se podesi ?
 
A meni se desava kad pustim heavy load da mi se zamrzne ekran i tako ostane ,sve dok ne restartujem . Inace i moj fx 8300 radi na 4.2 uz 1.360 V

Послато са ALCATEL ONE TOUCH 5036X уз помоћ Тапатока
 
Ugasio sam turbo mod i stavio cpu na 4.0 i voltazu na 1.280 . Sada radi ok. Na heavy loadu pokazuje posle 10min.testa 70c i ne ide preko . Cinebench daje rezultat oko 590. Sada cu postepeno da dizem do 4.4 ghz pa da vidim kako se ponasa.
 
Da mislite dal bi trebao smanjiti voltazu na 4.2 uz 1.360 V

Послато са ALCATEL ONE TOUCH 5036X уз помоћ Тапатока
 
Evo da se i ja ubacim malo ovde
CPU FX 8300
Maticna Asus sabertooth 990fx r2
Napajanje Raidmax 700v
Hladjenje cpu cooler master tx3 evo
Desava se sledece . Kada ga overklokujem na bilo koju frekvenciju i kada idem na heavi load test , posle minut vremena dodje do 90 stepeni temperatura procesora i ugasi racunar.
Probao sam na 4.2 ghz i voltazu na 1.360. Inace na fabrickom radi ok. i temperature su niske . Idle je 20stepeni u igricama ide do 50 max. Da li gresim sa voltazom ili treba jos nesto na ploci da se podesi ?
Tvoja ploca je dobra za OC. cime hladis procesor?
90 stepeni? nije ni cudo sto zamrzava, mada me cudi sto nemas throtting vec na prreko 70?
Koliki je napon pod opterecenjem? nesto nije tu kako treba...
 
Screenshot_1.png Dobro ljudi zasto mi se nista ne poklapa ? Radim stress cpu, a AOD pokazuje jedno a AIDA64 pokazuje totalno druge rezultate ? zbog ccega to ? pogledaj te voltazu na AIDA ,a pogledaj te na AOD'u ,i same temperature ?
 
Poslednja izmena:
Temperature su ok, AOD ti pokazuje termal margine to jest koliko ti je ostalo
do 70 stepeni kolika je za tvoj procesor.
Saberi jednu i drugu i imas tih 70, AOD odbrojava u nazad koliko ti je jos ostalo do throttinga.
Napon ti je takav zato sto je normalno je da napon malo padne kada procesor radi punom snagom.
Nego imas i skoro 14v na 12v grani...koje ti je to napajanje?
 
Jel to lose sto imam 14 ili dobro ? U pitanju je Corsair RM 750X gold :)
 
MSI_SnapShot.jpg Evo pise ti dole ispod :) Ali mislim da to nisu tacni rezultati,ne znam zasto mi bios tako brlja,vidis i brzine fanova uopste nisu tacne brzine,posto znam da se vrte oko 1200 rpm svaki :)
 
Dobar je napon u biosu, a ventovi se vrte verovatno bez softverske kontrole pa je takvo i ocitavanje.
 
E izvini druze totalno sam juce zaboravio da slikam bios,danas cu kad dodjem kuci.Posto mi sutra dolazi drugi komp pa je ovo zadnja prilika.

Uglavnom gledaj da u AOD pod stresom ne pada ispod 12-15c(bolje 15c)to ti je termalna margina.Takodje gledaj da ne sviras preterani napon.Znaci ja npr klokujem tako sto odvrnem najeci napon koji mi dozvoli da idem na zeljenu brzinu(priznajem lenj sam:d ),a pri tom da ne probijem temperature.
Primera radi ja sam odmah u startu nasvirao 1.472(tako nesto) i 4.7 mhz video da prolazi testove,i onda sam spustao dok nisam dosao do 1.452v tj minimalne voltaze sa kojom mi prolazi testove na 4.7mhz...
Tako da nasviras lepo neki napon,pustis stress test ako ti prolazi test sa tim naponom i naravno sa normalnim temperaturama lagano spustas voltazu.

Sad svako ima svoj nacin,meni je ovo najbrzi i najlaksi da nadjem zeljeni napon i mhz.Takodje ocitavanja temperature i 12v ti je najbolje da pogledas u biosu,jer ovi programi znaju da brljave.

Npr meni hw monitor pokaze da mi je na 12v ustvari 18v dok svi ostali programi mi pokazu 12.2v npr.

Ja npr volim da koristim Aidu64 tokom testa,jer sve zivo ocitava i skoro je sve uvek tacno.
 
Meni trenutno stoji klok na 4.2 mhz uz 1.376V ne znam da je to velika voltaza za taj klok,ali kada vrtim na heavyload uvek mi se zamrzne ekran,ne znam sta da radim. U ADO'u mi pokazuje 23° termalna margine .... Dok su mi temperature u AIDA 48°

Послато са ALCATEL ONE TOUCH 5036X уз помоћ Тапатока
 
Pa digni još malo voltazu, vidiš da imaš još mjesta što se temperature tiče.
Imaš još 23c do throttlinga, al kao što je rečeno nemoj ići previše sa temperaturom.
Nek granice temp budu u AOD 15c a u AIDA 55c.
 
Zar toliko treba voltaze za 4.2 gzh ? Stavicu voltazu na +0.150000 posto mi tako pise u biosu.. To onda dodje 1.5 V a ?

Послато са ALCATEL ONE TOUCH 5036X уз помоћ Тапатока
 
AOD mi pokazuje 1.185V a AIDA 1.376 V i bios pokazuje 1.376 V kome verovati ?

Послато са ALCATEL ONE TOUCH 5036X уз помоћ Тапатока
 
Ne treba 1.5 za 4.2, mada ako imaš loš primjerak cpu, moguće je sve.
Ili ti pada napon previše kad opteretis cpu, pa ti se zato ruši.
Ne znam kako se zove i dali imaš neke opcije na toj tvojoj ploči da regulišeš/kompenziraš vdrop.
Sačekaj da kolega cimi da postavi svoje postavke, ima istu ploču.
 
Trenutna voltaza je 1.376V tako pise u biosu, i stoji mi na 4.2 ghz ...

Послато са ALCATEL ONE TOUCH 5036X уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno