Šta je novo?

BTC platne kartice

Ljuba75

Poštovan
Učlanjen(a)
24.07.2016
Poruke
7
Poena
52
Pozdrav svima

U zadnje vreme vidim dosta platnih kartica koje kao osnovu imaju BTC. Znaci imam BTC na racunu a karticu provlacim na aparatima pa oni vrse konverziju.
Ima li neko iskustva sa njima? Lepo to sve deluje na papiru ali kako je u stvarnosti?
 
Imam ja. Slusajte svi. Super je i ja je koristim Epaymentsovu platnu karticu skoro 3 godine. Kako funkcionise, registrujte se na epayments.com. Oni su mislim jedini koji mogu da vam posalju platnu karticu u Srbiju. Ja bih vas zamolio da to uradite preko mog referal linka jer dobijam od vase registracije koji dolar. Evo i linka http://r.epayments.com/?promo=000-968989 pa tako molim vas. Ovako kad se registrujete i prodjete verifikaciju morate da deponujete koji dolar kako bi platili izdavanje Master kartice, njen put u Srbiju i godisnje odrzavanje. To je 35 dolara. To mozete da uradite tako sto odete na deposit money via cryptocurency. Izaberete BTC, unesite sumu koju zelite da uplatite i vasu BTC deposit adresu ukoliko uplata ne prodje da vam je vrate na racun. Nakon toga oni vam daju adresu na koju da posaljete sumu btc-a koju zelite da deponujete i na tu adresu imate pola sata da posaljete btc i kada to uradite automatski ce vam kolicinu BTC-a koji ste poslali pretvoriti u USD. I tako uvek vi njima saljete BTC u minimalnoj vrednosti od 10 dolara i oni vam automatski pretvore u USD. I vi to posle na bankomatu podizete. Provizija na bankomatu vam je fiksna i iznosi 2.6 dolara po transakciji. Ako podizete 200 dolara uzece vam 2.6 dolara, kao i ako podizete na bankomatu 10 dolara uzece vam 2.6 dolara. Ukoliko kupujete u prodavnicama i placate ovom karticom nema provizije. Takodje i na internet prodavnicama nema provizije. Znaci super je imate btc posaljete ovamo na Epaymentsovu vasu Master karticu i idele lepo u soping od vasih zaradjenih ili iskopanih BTC-a. Nema niko da vam to otkupljuje pa da vam salje, da rizikujete neku prevaru, uopste da se uhvatite za telefon. Sve je super i konforno i brzo, uostalom proucite epaymentsov sajti i vidite. Tj ako ima neko da preporuci nesto bolje ja sam raspolozen i da probam nesto novo. Ja vam samo prenosim kakvo je moje iskustvo sa epaymentsom.
 
Za epaymnents nisam cuo tako da pazi...
kod nas su uzimali, advcash, ecoin.io, bitwa.la....

na bitcointalk-u imas iskutva o d ali su neki u problemu, advcash je bila 5e, biwa.la je bila free promocija, treba obratiti na cenu po kojoj se BTC prodaje na wallet-u (jer nije cena sa berze direkt vec ima razlike) + fee i ako ima skrivenih troskova
 
Za epaymnents nisam cuo tako da pazi...
kod nas su uzimali, advcash, ecoin.io, bitwa.la....

na bitcointalk-u imas iskutva o d ali su neki u problemu, advcash je bila 5e, biwa.la je bila free promocija, treba obratiti na cenu po kojoj se BTC prodaje na wallet-u (jer nije cena sa berze direkt vec ima razlike) + fee i ako ima skrivenih troskova

Ja vam kazem epayments koristim 3 odine unazad i nikakav problem nisam imao. Mislim i da ga dosta ljudi u srbiji koristi ali to se cuti i krije, ja samo zelim da vam predocim kako mozete btc lepo da pretocite u dolare i da placate ovde po prodavnicama i da podizete novac na bankomatu naravno dinare a da pritom ne okrenete ni jedan broj telefona i da imate maksimalan konfor a minimalan trosak oko konverzije. Evo sad sam bas kucao kada bi uplatili 0.1 BTC na BTC-e bi za njega dobili u ovom trenutku 56.3 dolara a da ga pretvorite u dolare i trosite preko epaymentsa bi vam dali za isto 0.1 BTC 55.72 dolara u ovom istom trenutku. Sto je jako mala razlika 0.58 na 0.1 BTC. iliti 5.8 dolara na 1 BTC. Tj oko 1 posto im je kurs manji u odnosu na BTC-e. Znaci oni meni konvertuju BTC u USD sa oko 1 posto provizije a ukoliko kupujem u marketima i placam karticama to je to samo 1 posto a ukoliko podizem na bankomatu tih jedan posto plus 2.6 usd fiksno po transakciji. Mislim to su smesne provizije. Ukoliko vam se sve to cini sumljivim i ne verujete mi ok razumem zemlja je srbija i ljudi slabo veruju i jako tesko zele da isprobaju novine, nastavite da konvertujete btc u papirni novac kako ste do sada radili, nikom nista.
 
Ne tvrdim ja nista, na bankomatu moras podizat dinare sto opet nisi napomenuo koliko te konverzija "kosta" :)

a o istima sam veoma malo nasao:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1252942.0

E tu ne mogu da dam precizan odgovor. Trebalo bi da bude ovako, ali ja mislim da nije. Kada se podizu dinari sa strane inostrane kartice kao sto je epaymentsova master kartica trebalo bi da se upotrebi neka internacionalna kursna lista bla,bla,bla i da na svim bankomatima svih banaka da kada se ukuca tipa 20000 rsd da se podigne skine svima isto tj tih 20000 rsd u dolarima sa internacionalne kursne liste i 2.6 dolara provizije sa kartice. Ne mogu da tvrdim ovo. Sta ja radim pogledam kursne liste par banaka koje najvise placaju. Najvise placaju eurobank, pro credit bank i mozda unicredit. Ali u poslednje vreme najvise placaju dolar eurobank. Kursnu listu pogledam tako sto uzmem ovaj otkupni ne srednji i ne prodajni. Tipa sada je u erubank dolar 108.49, u procredit banci 107,37, u unicredit 105,82. Kada hocu da podignem i tipa imam 200 dolara na kartici i hocu da podignem maksimalno uzmem ovako, od 200 dolara oduzmem 2.6 dolara = 197.4 i to pomnozim sa 108.49 (kurs najveci kod eurobank i icicu kod njih na bankomat) = 21415. Ukucacu na bankomat da podignem 21000 rsd a ovih 415 nek ostane jer ne znam da li bankomat ima sitno. I obicno ostane jos koji dolar na kartici. Nema veze nekaga niko nije ukrao, podicice se sledeci put.
 
Sve provajdere proveravajte na bitcointalk i reddit da ne bude posle... nestale pare!
 
https://www.alfacashier.com/debitcard-order

Meni je ova privukla paznju. Ne mora biti samo BTC vec i druge kriptovalute dolaze u obzir.

Pa deluje OK. Ok je kurs za valute, malo je veca provizija za podizanje na bankomatu, nije to nista strasno. A da izdavanje kartice je malo skuplje to jest skoro duplo u odnosu na epayments 70 i nesto dolara iznosi, sto se mora priznati da je lepa suma. Ako neko ima iskustva nek podeli sa nama lepo bi bilo.
 
Nazad
Vrh Dno