Šta je novo?

i7 6700k, asus z170 A, 3x8gb 2666mhz, cooler master neptun 140xl

Ludak2013

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
07.06.2013
Poruke
502
Poena
69
Kuler cu uzeti nesto jace.

Da li moze malo pomoc.

4.6ghz na 1.28v i tu sam sta za sad.

Probao sam 4.7/4.8 ali puca, da li je primerak krs ili mozda treba jos nesto da se ukljuci/iskljuci.
 
Primerak je takav, ne mozes tu nista. Nema tu neke velike mudrosti ko Skylake-a kao sto je recimo bilo sa Haswell procesorima.
 
memory xmp profile me pita: da li hoce on podesi za overclock ostatak ili ne.

Moze je bolje auto za ostalo, pa podesim core volt, itd?

cache core isto kako se podesava, itd?
 
Mora 4.7 sa 1.35 ako ti je stable 1.28 za 4.6,jedino ako te temperature ne ubijaju
Za bolje od toga treba jace hladjenje i naravno "hiruski zahvat"
Prvo nadji stble clock pa posle ces cashe i poigraj se malo sa CPU imput voltage,ne moras preterivati ali vidi sa jedno 1.250v,ja sam iso i vise za moj 6600k
 
BE QUIET Dark Rock Pro 3 citao sam da je tih i ima perf.. skoro kao dh15.
Taj kuler ili neki drugi predlog do 90e?
 
Cryorig R1 ultimate.
 
Preko Madjara :)

Moze i SB-E je isto do jaja opcija.
 
Treba da se ceka po 15 dana i cene su vece nego nh d14 kod nas u radnji.
 
Pa ti onda uzmi D14.
 
ako ne vrtish linx, i ne jurish neke besne klokove, uzmi onaj lc powa od 20 i kusur evra i ful...

po meni... sve je to manje vishe isti djavo (koji god dual tower), gore dole koji C, a to inache i moze da se razlikuje od primerak do primerka istog kulera
... tako da... gledaj cenu, kvaliteti zrade i kachenja, praktichnost... estetiku...
 
Poslednja izmena:
d14 oko 10.000 i nesto, d15 13.000 i nesto.

Hocu da uzmem sklopim i da ostavim tako barem godinu dana.

Necu da mislim svaki dan da li ce vodeno da popusti itd.
 
I to ti je vise nego dovoljno za svakodnevnu upotrebu. Dobar primerak kupujes u oglasima. Ka sto Demi sada prodaje 3770k koji vrti linx na 5ghz sa 1.35v. U prodavnici je sansa da ti zapadne dobar primerak jako mala. Uz neko iskustvo u OC_u mozes da izvuces 50-100mhz vise i to je to :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno