Šta je novo?

Hackintosh - OS X El Capitan

@salac
HP 6470b tj 6570b, za sada najbolji izbor. Jeste malo starija masina ali radi savrseno. Po performansama, nemam sta ti reci sem da je u rangu mbp 2015.
Potrazi varijantu sa 1600x900 ekranom i neces zazaliti. 250e se moze naci, mogu ti poslati kontakt gde nabavljam.
Dodas ssd i brda rama.
Soket za cpu na ploci omogucava zamjenu, sto znaci ako baletis na neki i7, jos bolje.
Ako mozes pronaci Dell xps 15, potrazicu tocan model, uh

Izguglao sam top ten laptopova koji su najudobniji za hekintosa i vidim da oba modela koja si pomenuo zauzimaju jako visoka mesta. No uvek znaci da se cuje iskustvo iz prve ruke kod ovakvih pothvata, tako da blagodarim na dragocenim savetima.

poz.
 
I folio 9470m je tu negde s cenom, nema dvd, tanji je i lakši. Mora da se promeni wifi kartica, ostalo skoro sve radi, instalacija prilično jednostavna. Može da se metne i sata i msata ssd i uz dovoljno rama ima da leti.
 
I folio 9470m je tu negde s cenom, nema dvd, tanji je i lakši. Mora da se promeni wifi kartica, ostalo skoro sve radi, instalacija prilično jednostavna. Može da se metne i sata i msata ssd i uz dovoljno rama ima da leti.
Preporuka za taj takodje tj skoro svi hp iz ovih serija su ok.
I svima se mora zamjeniti wifi kartica a bios nema blacklist komponenti...lenovo npr
Obavezno juriti 1600x900 ekran, inace je bas dosadno na 1374x768...tako nesto.
Ali 2k dell 25" preko display porta zavrsava posao

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Potvrdjujem 6470b izvrsnost za OS X. (Jos jednom hvala miljenku za pomoc oko izbora i wifi-kartica) Jednostavno laptop je zver. Doduse koliko se krece 2x8GB za laptopove sad? Usput 1376x768 je trenutno meni ok ali to ako se naidje promenicu, zasad je jedino bitno ram/ssd.
 
Lako je za wifi, ima od kineza da se poruci apsolutno bilo sta, a ako treba isupacu i ovu iz mog macbooka dok ne dodje zamena.

Davno sam se igrao sa laptop varijantama, ali se secam da sam imao problema sa wifi, zvukom, mapiranjima tastera i standby/sleep modovima. Kako stoje stvari sa ovime na kraju, radi li to kako treba ili zna da se zabodu neke od komponenti (mutovana muzika, gluposti po ekranu i sl) pa ajmo u reset?

Nije da ne bih preziveo, ionako bih instalirao 2 ili 3 OS-a na tom laptopu, cisto me interesuje dokle se stiglo.
 
Poslednja izmena:
Ne radi senzor za otisak prsta i misilm čitač smart kartica, ili bar ja ne znam čime bih testirao. Ostalo sve radi, a wifi kartica ima po našim oglasima za male pare, samo treba naći odgovarajuću.

Edit: Ovo se odnosi na El Capitan, nisam pratio kakvo je stanje sa Sierrom.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno