»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 16 do 30 od ukupno 36

Tema: Hackintosh - OS X El Capitan

Moderator Avatar korisnika sysninja
        Na forumu od
        Nov 2005
        Poruka
        4.469
      2. Moja mašina
        • MON: Dell U3417W
        • SND: Q Acoustic 3050i, Denon AVR-X3400H, BeyerDynamics DT-770 Pro 250Ohm
        • LAP: MacBook Pro 15,1
        • TV: LG 42LN5400
        • Ostalo: iPhone Xs
      3. Citat Citiram korisnika: jopopo Pogledaj poruku
        Možda na iMac se to dešavam trebao je da navede.
        I ja imam iMac 27" i MBP Retina 13", ne dešava se ni na iMac.

Isto se slažem da je Retina i Touchpad nešto najbolje kod Macbooka što teško ima kod nekih drugih, a poznato je da nisam Apple fanboy i da ih jako često i pljujem.

Member
        Na forumu od
        Jan 2008
        Poruka
        176
      5. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom X4 955 Black Edition
        • MoBo: ASUS M4A785TD-V EVO
        • RAM: 10GB Kingston 1066mhz
        • VGA: RX 550
        • MON: BenQ G2420HDB
        • HDD: Samsung 500GB, Western Digital 320GB
        • Case: LC Power 420H-12V
        • SND: Asus Xonar DG
      6. Koristim Hackintosh na HP Probook-u 6470b sa Yosemite. Apsolutno nikakvih problema, i update i sve ostalo najnormalnije radi. Jedina stvar koja ne radi jeste VGA/VGA picture projection za projektor, ali ako je VGA/HDMI radi. Mnogo bolje resenje za razliku od Windows-a.

Member
        Na forumu od
        Mar 2007
        Poruka
        480
      8. Moja mašina
        • INET: Wifi
        • Ostalo: HP 6470b i5, 16GB RAM, 240GB Samsung SSD, running Yosemite 10.10.3
      9. Moj 6470b takodje radi savrseno, bugova nema, skoro sam planirao nov lap da uzmem zbog rezolucije ali uleteo mi Dell 25" sa 2k i sad mi ql i ovako.
        Sto se tice stabilnosti hakintosa, profurao sam u par firmi(webdev) hacbook rijesenje za every day usage...ljudi prezadovoljni

Sent from my iPhone using Tapatalk

Moderator Avatar korisnika sysninja
        Na forumu od
        Nov 2005
        Poruka
        4.469
      11. Moja mašina
        • MON: Dell U3417W
        • SND: Q Acoustic 3050i, Denon AVR-X3400H, BeyerDynamics DT-770 Pro 250Ohm
        • LAP: MacBook Pro 15,1
        • TV: LG 42LN5400
        • Ostalo: iPhone Xs
      12. U firmama si profurao Hackintosh?

Ne znam ni da li da pokrećem ikakvu priču o moralu u ovoj situaciji, a da ne pričam i legalnosti softvera.

VIP member Avatar korisnika RingeRaja
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        4.716
        Instalacija OSX-a ne non-Apple mašini je nelegalna, ende!
        Sve lepo piše i na sajtu Apple-a i kad pokrenete instalaciju i tu nema šta da se diskutuje. Čak se ne može danas ni kupiti legalno OSX, pošto vam za to treba pristup App Store-u, a to ne može ako nemate instaliran OSX pre toga i nalog.

E sad...Ovde se rade razna poređenja, poziva se na kolektivno znanje i šta već... Ako idemo tom logikom, svo znanje ovoga sveta proističe iz nekog pra-znanja koje je uspostavilo osnove, bez kojih ničeg što koristimo danas ne bi ustvari ni bilo. Ali, znanje je jedno, a proizvod nešto sasvim drugo, pa se ne mogu složiti sa konstatacijom da se privatizuje kolektivno znanje i to naplaćuje. Po toj logici, sve bi trebalo da bude free, ali da se neko drugi potrudi da to isto i napravi. How yes no!
        Tko leti, vrijedi!

Member Avatar korisnika Nomad89
        Na forumu od
        Apr 2016
        Poruka
        266
      15. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i5-6600K NH-D15 @4.5Ghz Delid
        • MoBo: Z170X-Designare
        • RAM: HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB)2400mhz
        • VGA: Sapphire Radeon R9 290 Tri-X OC
        • MON: SAMSUNG LED 23.5" S24F356FHU
        • HDD: Samsung 970 EVO NVME,Toshiba P300 2 TB
        • Case: Antec 1200,LC Power Legion X2 1000w
        • SND: ALC 1150
        • Ostalo: Alfa AWUS036NHA,VELATOR Mechanical Gaming Keyboard
      16. Moj setup

Click image for larger version. 

Name:	Screen Shot 2016-09-18 at 11.10.51.jpg 
Views:	267 
Size:	171,9 KB 
ID:	210037

Member Avatar korisnika e6111
        Na forumu od
        Oct 2006
        Poruka
        1.378
        Hackintosh, obzirom na poprilicno cimanje oko koriscenja istog, i dalje insistiras na koriscenju krajnje zatvorenog Apple proizvoda, iako sa druge strane imas alternativu u vidu OSS koja se otprilike poklapa sa tvojom ideologijom, ali ipak ne koristis Linux desktop jer ta ideologija ne dalje zadovoljavajuce rezultate?
        Interplanetarna Galakticka Republika Srbija.

Member
        Na forumu od
        Mar 2007
        Poruka
        480
      19. Moja mašina
      20. Obrisano je brda moralnih postova, sad mozemo da se igramo sa ukradenom svojinom. A bench nam je to delimicno omogucio jer razmenjujemo iskustva. A niko nije kritikovao pecu sto se u njegovom dvoristu tako nesto radi.

Da li je neko probao sieru?

Member Avatar korisnika Nomad89
        Na forumu od
        Apr 2016
        Poruka
        266
      22. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i5-6600K NH-D15 @4.5Ghz Delid
        • MoBo: Z170X-Designare
        • RAM: HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB)2400mhz
        • VGA: Sapphire Radeon R9 290 Tri-X OC
        • MON: SAMSUNG LED 23.5" S24F356FHU
        • HDD: Samsung 970 EVO NVME,Toshiba P300 2 TB
        • Case: Antec 1200,LC Power Legion X2 1000w
        • SND: ALC 1150
        • Ostalo: Alfa AWUS036NHA,VELATOR Mechanical Gaming Keyboard
      23. Citat Citiram korisnika: miljenko Pogledaj poruku
        Obrisano je brda moralnih postova, sad mozemo da se igramo sa ukradenom svojinom. A bench nam je to delimicno omogucio jer razmenjujemo iskustva. A niko nije kritikovao pecu sto se u njegovom dvoristu tako nesto radi.

Probao sam ja,sta znam nista posebno cak mi se cini da radi sporije od ELC makar kod mene.

Member Avatar korisnika n1tr0
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        5.812
      25. Moja mašina
        • CPU: iMac 27R, MBP 13R
      26. Citat Citiram korisnika: miljenko Pogledaj poruku
        Obrisano je brda moralnih postova, sad mozemo da se igramo sa ukradenom svojinom. A bench nam je to delimicno omogucio jer razmenjujemo iskustva. A niko nije kritikovao pecu sto se u njegovom dvoristu tako nesto radi.

To je ono sto i mene cudi - ovo je isti rang sa legalne strane kao piraterija i dok je sa jedne strane piraterija zabranjena na forumu, ovo je dozvoljeno... Jako zanimljivo

Chillax...

VIP member Avatar korisnika salac
        Na forumu od
        Aug 2001
        Poruka
        2.793
        Citat Citiram korisnika: n1tr0 Pogledaj poruku
        To je ono sto i mene cudi - ovo je isti rang sa legalne strane kao piraterija i dok je sa jedne strane piraterija zabranjena na forumu, ovo je dozvoljeno... Jako zanimljivo

Negde je piraterija (US, Pystar), a negde bogami i nije.

Ovako je, napr, u Nemackoj:

https://en.wikipedia.org/wiki/PearC

...

Elem ima li neko friske infoe o laptopu gde nema nekog posebnog cimanja da se instalira hakintos? Cena uopste nije bitna, moze da bude i koliko glanc novi MBP, ali zaista bih izbegao Apple-ov hardver zbog neslavnog istorijata kvarova doticne gvozdjurije u mojim rukama i, normalno, zdrave doze inata.
        Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrgggggghhhhhhhhh

Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        5.812
      29. Moja mašina
      30. Zdrava doza inata? Zelis da koristis tudji rad besplatno koji bi trebao da platis i pricas o inatu? Hahaha... Koja ironija... Ako ces terati inat Apple-u ne koristi OS X - njihov proizvod je hw i sw zajedno i hw zato i kosta vise jer se dobija sw uz njega... I to sto si napisao za Nemacku, super, ali koliko sam ja upoznat takav zakon ne postoji u Srbiji, pa je i dalje u pitanju piraterija

Chillax...

VIP member Avatar korisnika salac
        Na forumu od
        Aug 2001
        Poruka
        2.793
        Ne, ironija je u tome sto niti poznajes moje iskustvo, niti za sta mi konkretno doticni laptop treba, a pametujes ovde u prepoznatljivom stilu 'hw+sw apple-a blablatructruc'

Ali obzirom da, kolkomisecini, zarko zelis da saznas nesto o tome, evo ukratko cu ti reci - meni apple hardver ne izaziva niti erotski zanos niti mentalne orgazme. Meni je to hardver kao i svaki drugi. Imao sam ga, imam ga i dalje, taman se toliko kvari ili ne kvari koliko i bilo koji drugi, ali uz neke interesantne nuspojave kao sto su napr:
        1. rezervni delovi kostaju u tri pi*ke materine
        2. servis takodje
        Te stoga sledi da me ama bas zabole da me deru za kineske cipove, vijetnamski rucni rad, plastiku iz Indije i shipping sa Tajvana. I to samo zato sto imaju zig jabuke na sebi.

Ne rajca me ni OS X - i to mi je alat kao i svaki drugi, jedan od 4 (ili 5) OS-eva koje koristim, nekada neki vise, nekada manje, zavisno od posla i potreba.

A sada dolazim i do dela o tudjem radu i o besplatnosti - obzirom da vec imam epl hardver, sa kojim je dosao i OS X, smatram da imam pravo da sa time radim sta hocu, jer niti je ovo sovjetska Rusija niti je korporativna Amerika; iako smo u stoletnom zaostatku mi smo, baco moj, ipak ****na Evropa gde su zakoni kudikamo drugaciji.

Ako tebi nije poznat zakon u Srbiji slican onom u Nemackoj, ni meni nije poznat zakon u Srbiji slican onome u Americi koji mi brani da uradim ono sto sam zamislio.

Obzirom da posedujem komad Apple hardvera, posedujem i pravo na koriscenje njihovog softvera. Sad, to sto su oni umislili da mogu da me ogranice da koristim njihov softver iskljucivo na njihovom komadu hardvera, bicu bezobrazan i reci - puca mi qratz.

I sto bih ga koristio na masini na kojoj vise ne rade USBovi, ne rade dzekovi za sluske, i gde, za razliku od napr ASUS ROG-a (masina sa koje kucam post) gde reparacija te dve stvari kosta po 10-15 evra, ja sad trebam da se izujem za jedno 20-30x vise i kupim novi mobo?

Ne.

Zato i trazim zamenu, bolju, jacu i jeftiniju za odrzavanje. Kad vec moram da radim sa njihovim OS-evima.
        Menjao salac : 12.12.2016. u 16:20
        Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrgggggghhhhhhhhh

Member
        Na forumu od
        Mar 2007
        Poruka
        480
      33. Moja mašina
      34. @salac
        HP 6470b tj 6570b, za sada najbolji izbor. Jeste malo starija masina ali radi savrseno. Po performansama, nemam sta ti reci sem da je u rangu mbp 2015.
        Potrazi varijantu sa 1600x900 ekranom i neces zazaliti. 250e se moze naci, mogu ti poslati kontakt gde nabavljam.
        Dodas ssd i brda rama.
        Soket za cpu na ploci omogucava zamjenu, sto znaci ako baletis na neki i7, jos bolje.
        Ako mozes pronaci Dell xps 15, potrazicu tocan model, uh

Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        5.812
      36. Moja mašina
      37. Kakve veze ima tvoje iskustvo i za sta ti konkretno laptop treba. Znaci neko opljacka banku i kaze - ali vi ne znate moje iskustvo ni za sta mi pare trebaju? Kakve veze ima, ako radis nesto nelegalno i nemoralno?

Nemoj mi prosipati filozofiju o socijalizmu kapitalizmu i slicna sr, stvar je jednostavno - Apple prodaje spoj hw i sw - dakle dobijes komp i OS zajedno u paketu. Od tih para se placaju ljudi koji kodiraju taj OS. To sto si kupio jedan uredjaj ne znaci da taj isti OS zakonski mozes koristiti na vise uredjaja jer fakticki ti kupovinom Apple uredjaja dobijas besplatan OS za njega, a ne druge uredjaje. I jos jednom ti kazem - niko te ne tera da koristis taj OS - ako ti se ne svidja to, ti slobodno predji na drugi, ali pricati ovde kako Hackintosh nije nista pogresno i opravdavati se je dno dna i vredjanje svih koji su u sw vodama.

Zamisli da se bavis sw i da imas proizvod koji naplacujes i da ga ljudi koriste dzaba - jel' bi ti bilo ok da se tvoj rad koristi besplatno?
        Chillax...

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •