Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

NorthGate

Čuven
Učlanjen(a)
01.01.2004
Poruke
4,462
Poena
785
Na tržište usluga elektronskih komunikacija u našoj zemlji ušao je novi operator. Direktor Regulatorne agencije za elektronske komunikacije i poštanske usluge, dr Vladica Tintor, uručio je direktoru kompanije Globaltel, Savi Terziću, potvrdu o upisu u registar operatora javnih komunikacionih mreža i usluga. Globaltel će pružati uslugu virtuelnog mobilnog operatora na teritoriji Republike Srbije, a koristiće mobilnu mrežu operatora Vip mobajl.
Predstavnici Globaltela su najavili početak rada za septembar ove godine.

LINK
 
Rešio Vip da uveća broj korisnika pa makar i posredno :)
 
Taj je link.
 
Kada će ovi da počnu sa radom?
 
Počeo sajt sa radom.
 
EDIT: Malo sam se prešao u predhodnom postu,to je drugi virtuelni operater...:p
 
Каква сензационалистичка вест, испада да ће убрзо досадашња три оператера бити укинута...
 
03-12-2016 001.jpg
 
Ja vec unapred kazem - "meh" ;)
 
Videćemo šta će biti kad krenu sa radom.
 
Не знам како дочекати почетак,о узбуђењу да не причам!:D
 
By watching paint dry?
 
Uzbudjenje je dostiglo vrhunac :D

Sent from my Nokia 1600 using Tapatalk
 
Ja ne očekujem ništa bolje nego što je kod pomenutog Vecton m. To za viber i Whatsapp tumačim kao neke besplatne minute samo u njihovoj mreži.

Sent from mTalk
 
Meni je zanimljivo ovo što može da se učita više brojeva i da su svi dostupni kada se razgovara preko nekog broja,ali ćemo videti kako će to u praksi da izgleda.
A to za Viber i WhatsApp ne verujem da je to što kažeš,jer kako će jludi da pričaju sa korisnicima van Srbije.Baš me zanima kako je to rešeno.
 
Poslednja izmena:
Sta to vise brojeva?
 
Sta to vise brojeva?

Srbija postaje mesto na telekomunikacionoj mapi koja će, zahvaljujući novom virtuelom operatoru, pružati korisnicima slobodu da aktiviraju koliko god žele brojeva i to bez SIM kartice i da paralelno budu dostupni, da pričaju besplatno, a da im za to nije potreban Viber, da gledaju omiljene TV sadržaje gde god žele, bez obzira na provajdera. Uz sve to, neće čak ni morati da se odriču broja koji su do sada koristili.

Piše u citatu...
 
Pretpostavljam da će onda to biti VoIP usluga. Sviđa mi se i što piše "neće čak ni morati da se odriču broja koji su do sada koristili"; nadam se da će i fiksni moći da se tako koristi, odnosno da se prebaci kod njih.
Za sada jedino Orion Ring+ tako slično radi, ali zvanično ne daju SIP parametre, pa samim tim nije to to.
 
Meni lici na CDMA?
 
Proverom domena naišao sam na veoma zanimljiv podatak:
Registrant: Sava Terzic Globaltel.

Nešto mi je ovo ime mnogo poznato :D
 
Evo, i Informer piše o Globaltel-u.
 
Nazad
Vrh Dno