Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

4GB/150min za 500din na 30 dana? How is this not killing postpaid :D
 
Ako znamo da se sabira, možeš teoretski da dopuniš 1000 dinara kredita, aktiviraš dva puta za redom ovo i dobiješ 300min/sms i 8GB neta (da li ovo po malo liči na INTARIFU al bez UO)?
 
Ne lici, jer imas i SMS :)
 
Ili jos bolje i 5gb 30 dana za 300 dinara, tarifa. Isplativije, ako ti ne treba toliko minuta a hoces jos malo neta.
 
Pozdrav!
Hteo bih preneti jedan broj u Globaltel. Kada se zavrsi prenos, zna li neko da li moze preneti broj da se dodeli na postojecu Globaltel SIM karticu? Ne bih opet uzimati novu.
 
+1 Moze neko skroz objasniti kako ide postupak prenosa broja. Da li moze nekako online?
I kako bi mi izgledao broj ako sa mts pripejda prenesem broj u globaltel? (npr: 0651234567 bi izgledao isto?)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
+1 Moze neko skroz objasniti kako ide postupak prenosa broja. Da li moze nekako online?

Sto se postupka tice, jos uvek mi nije poznata detaljna procedura. Koliko znam, dovoljno je da se pozove Globaltel call centar, i da se operateru izdiktiraju podaci. Ako ne gresim, od podataka treba broj telefona, serijski broj SIM kartice (ICCID), a cini mi se da treba i PUK kod. Proceduru nije moguce obaviti online. Mozda neko ko je radio prenos broja moze jos bolje objasniti.

I kako bi mi izgledao broj ako sa mts pripejda prenesem broj u globaltel? (npr: 0651234567 bi izgledao isto?)

Da, to i jeste svrha prenosa broja. Zadrzavas potpuno isti stari broj.
 
+1 Moze neko skroz objasniti kako ide postupak prenosa broja. Da li moze nekako online?
I kako bi mi izgledao broj ako sa mts pripejda prenesem broj u globaltel? (npr: 0651234567 bi izgledao isto?)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
U pripremi je online zahtev za prenos broja u globaltel mrezu. Ali ti je trenutno najbrže da ih kontaktiras na mail sa podacima kartice trenutnog provajdera i podacima globaltel SIM kartice na koju zelis da izvrsis prenos broja.
 
Za Globaltel prenos broja bi bila dobra ponuda ukoliko uvedu i neki bonus prilikom prenosa broja kao internet u narednih godinu dana ili paket dobrodošlice u mrezu.
 
Hvala vam puno, nadam se da ce moci to preko maila. A da li cu morati da im saljem preko poste karticu?
 
Nemam jos. Kupicu nije problem. Moram i da registrujem ovu moju mts pa cu posle da pokusam da odradim prenos broja. Videcemo narednih dana.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Mozda je ovako logicnije: da prvo registrujes taj mts broj, zatim da zatrazis prenos u Globaltel, i kada urade prenos broja, da ti posalju novu karticu. Kada ona stigne brzom postom, tada je platis i to je to.
 
Proverite da li tek registrovani karticu mozete prebaciti za manje od 3 meseca?
 
Proverite da li tek registrovani karticu mozete prebaciti za manje od 3 meseca?
Može, provereno. Ako odeš kod operatera kod kog hoćeš da preneseš broj, ukoliko je pripejd, najpre te pošalju kod matičnog operatera da ga registruješ i da uzmeš PUK kod. Najbolje je pustiti da prođe dva tri dana od registracije pa tek onda raditi zahtev za prenos. Meni tako nije prošao zahtev jer sam u istom danu registrovao broj i podneo zahtev za prelazak. Posle 5-6 dana ponovo podnet zahtev koji je prošao.

Mi A2 + TT
 
Bio da registrujem mts pripejd, ali nazalost nisam, jer adresa iz LK mi je dole na Kosovu, a mora da bude RS.
Pa sam uzeo u Posti Globaltel za 300 din. Videcu oko prenosa, mozda i ovako budem ostavio, dual sim, jer kad idem dole verovatno necu imati signal na Globaltelu pa ce mi tu zavrsavati posao MTSova.
Dobio 5GB + 50 min/sms na 7 dana. Idem da ih trosim :D
 
Onda bar probaj da izaberes slican broj na Globaltelu... To bar imas na sajtu.
 
Uzeo sam vec. Ma nema potrebe. Videcu sta cu da radim, ili cu da koristim dve kartice ili cu da prenesem broj.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Hmm, kaze da moze:
"Ukoliko ste registrovani pripejd korisnik, potrebno je da date na uvid važeći lični dokument. Ukoliko niste registrovani pripejd korisnik, potrebno je da kod sebe imate važeći lični dokument, PUK kod i ICCID Vaše SIM kartice. "
 
Možda ako su nešto menjali, ja kad sam prelazio u januaru nije moglo. Barem su mi tako rekli u Vipovoj poslovnici u Nišu. Morao sam prvo u Tnor da registrujem broj pa tek onda, tako da pišem iz nekog ličnog iskustva.

Mi A2 + TT
 
Ne znam da li sam ja nešto prevideo prilikom instalacije, ali Globaltel aplikacija preuzeta sa Google play-a se instalirala na engleskom i ne vidim nigde opciju da naknadno promenim jezik?
 
Možda ako su nešto menjali, ja kad sam prelazio u januaru nije moglo. Barem su mi tako rekli u Vipovoj poslovnici u Nišu. Morao sam prvo u Tnor da registrujem broj pa tek onda, tako da pišem iz nekog ličnog iskustva.
Ovaj tekst stoji od pcetka. Moguce da u praksi to ne radi cesto, pa zato kazu da se prvo registruje. Ili ljudi nemaju skoro nikada onu punu karticu, pa ni PUK, i onda je problem :)
 
Ne znam da li sam ja nešto prevideo prilikom instalacije, ali Globaltel aplikacija preuzeta sa Google play-a se instalirala na engleskom i ne vidim nigde opciju da naknadno promenim jezik?

U aplikaciji nema opcija za promenu jezika. E sad, nisam bas puno eksperimentisao. Mozda aplikacija koristi podrazumevani jezik telefona, tj. ako ti je telefon na engleskom i aplikacija ce se prikazivati na istom jeziku?
 
Koristi jezik telefona.
 
Smatram da bi trebalo da se doda mogucnost izbora jezika, nezavisno od jezika telefona.
 
Ne znam da li još neko ima sličan problem sa dodacima iz Globatela.
Elem, imao sam aktiviran net paket na nedelju dana, a u međuvremenu dopunio kredit da kupim minute/SMS.
U jednom trenutku stiže mi od njih poruka da je moj internet paket obnovljen, umanji mi se kredit i tako tada nisam mogao aktivirati minute.
Rekli su mi da je broj povezan preko aplikacije i da se sigurno tamo sve automatski obnavlja.
Ja sam samo jednom koristio tu njihovu aplikaciju, ali sam je zbog ovoga opet instalirao i stvarno mi je bila nameštena automatska obnova. Odštiklirao sam je i aktivirao novi net paket. Kad ono u aplikaciju ponovo štiklirana automatska obnova. Zna li neko kako se gasi ova automatska obnova?
 
Nazad
Vrh Dno