Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Nemaju ni sms obaveštenja o ponovnoj dostupnosti pozivanih korisnika.
 
Drugari,

Instalirao sam aplikcaiju još odavno i stoji u aplikaciji da je broj istekao. Naravno, kad me neko zove, aplikacija zvoni. Karticu nisam nikad uzimao.
Kako da dopunim taj broj i mora li minimum 500 din? Može li negde da se uplati 200 din?
Ako bih iz inostranstva, nakon uplate kredita, zvao nekog preko aplikacije (wifi) na pravi mobilni broj, koliko bi me koštalo, isto kao u Srbiji ili roming?
 
Ja dopunjujem iz aplikacije po 500 dinara, iste su cene nebitno odakle zoveš. Uz dopunu se dobije i tv paket narednih mesec dana.
 
Drugari,

Instalirao sam aplikcaiju još odavno i stoji u aplikaciji da je broj istekao. Naravno, kad me neko zove, aplikacija zvoni. Karticu nisam nikad uzimao.
Kako da dopunim taj broj i mora li minimum 500 din? Može li negde da se uplati 200 din?
Ako bih iz inostranstva, nakon uplate kredita, zvao nekog preko aplikacije (wifi) na pravi mobilni broj, koliko bi me koštalo, isto kao u Srbiji ili roming?

200 din moze na kiosku u srb


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako pozivaš globaltel broj koji je nedostupan, i te kako radi, i to instant dobiješ poruku da je globaltel korisnik ponovo dostupan. Poruka stiže i na mts i na vip i na telenor.

Ako misliš na suprotan smer, još uvek nisam zvao nekoga sa globaltel broja a da je bio nedostupan, a sad mi se ne uplaćuje kredit samo testa radi, pa ko je u lovi neka proba.
 
U suprotnom smeru ne,probao sam pozivanjem ka Vipu i Telenoru,ne dolazi obaveštenje o dostupnosti.Da dodam da je minimalna uplata za sim na kiosku 100 din.
 
To je onda još jedna u nizu od osnovnih stvari koje moraju da ispeglaju
 
Samo da potvrdim - nakon što mi je isteklo početno, sedmodnevno sledovanje (50 min, 5 Gb) uplatio sam paket od 150 min i 4 Gb (30 dana, 500 din) i dobio još dodatnih 3 Gb!
 
Automatsko obnavljanje rešava taj problem... ako ne mozes da uplatis 300 din jednom mesecno sam si kriv :)
 
Da, minimum 500 din, ako se ne varam.

MasterCard mts banke.
 
Da, 500 minimum. Na kiosku može od 100 dinara pa naviše.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Јбг. неко у клин а неко у плочу.
Ови што штеде су или из Силицијумске долине или су промашили пакет.:)
 
Pozdrav, imam potrebu za dodatnim brojem na telefonu koji bih koristio samo putem aplikacije i samo za primanje poziva i sms-a. Moje pitanje je da li na telefonu mogu aktivirati viber i whatsup nalog sa globaltel brojem preko aplikacije i kasnije ih redovno koristiti? Drugo pitanje je koliko dugo mi traje globaltel broj za primanje poziva i sms-a ako ga ne dopunjujem? Hvala
 
Ako prilikom aktivacije globaltel aplikacije na telefonu uneseš broj koji nije u globaltel mreži sistem će ti dodeliti sesmocifren broj 06772xxxxxx, na taj broj možeš da primaš pozive i SMS. Ne moraš nikad da ga dopuniš, broj je trajan i uvek vezan za broj preko kog si ga aktivirao. Ako promeniš telefon samo pri aktivaciji aplikacije unesi broj iz druge mreže i dobićeš opet isti broj u globaltel app.

Što se tiče vibera može se aktivirati sa brojem iz aplikacije, samo moraš ručno da ukucaš kod za aktivaciju.

Whatsapp nisam koristio u kombinaciji sa globaltel brojem iz njihove aplikacije.
 
Da li taj random dodeljeni broj mogu obrisati kada ne budem više koristio aplikaciju ili zameniti za neki broj po svojoj želji?
 
Da li taj random dodeljeni broj mogu obrisati kada ne budem više koristio aplikaciju ili zameniti za neki broj po svojoj želji?

Kolko ja znam ne.

Broj po želji možeš samo uz fizičku SIM karticu da imaš.
 
Тај насумични број је везан за твој број од другог оператора.У вези Вибера имаш у FAQ,али већ су ти одговорили.
 
Da, u zavisnosti od IP adrese.
Evo sad sam kod kuće u BG nakačen na US vpn i vidi koja je cena
e2dbd447162ffacefefb38fa7c39cac8.jpg

Da li je ovo promenjeno u odnosu na 2017. godinu? Tj da li poziv iz inostranstva preko aplikacije i dalje naplaćuje kao roaming?
 
Promenjeno. Evo poziv iz Grčke na 063 broj.
d512388bd4c4ea397258100d317e3e0e.jpg
 
Ili 0 dinara uz kupljenu promociju od 100, 200 ili 300 dinara
d1a8e34c59f8774adccdc16986dd42b4.jpg


Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li za ovu poslednju promociju moram da imam karticu ili važi i za onaj "virtuelni" broj u aplikaciji? Gde da nađem tu ponudu?
 
Kako je moguce da broj iz Globaltel-a ne moze da se prenese u druge mreze? (Pritom izvorno broj nije globaltel-ov vec telenorov, odakle je prebacen u globaltel)
 
Nazad
Vrh Dno