Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Kada si tačno sve ovo uradio? Ja sam ih zvao pre par meseci i nije moglo...
Uradio sam preko aplikacije kada sam dobio poruku da moram da se registrujem. To je bilo par dana pre Nove godine

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Jel planiraju u skorije da aktiviraju mastercard ili ne? Ne razumem
 
Mora 3 meseca da istekne od poslednje promene operatera.

Zato uvek pre prelaska probajte mrežu pre nego pređete u istu.

Moj savet je da probaš telefon da staviš u 2G only (GSM only) mod kad si kući (naravno ako imaš wifi). Dovoljan je za pozive i SMS, a mislim da će ti telefon manje ispadati iz mreže.

Uvek mi je namesteno na 2G only posto broj koristim za SMS i pozive. Ali signal je toliko slab da ispada i sa 2G mreze, katastrofa.
 
3g je bolji za pozive.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Da li jos nekom njihova aplikacija pravi problem ? Menjao sam silne romove, i sad sam se vratio na fabricki MIUI, i i dalje kad razgovaram preko njihove aplikacije sagovornika cujem kao robota i cesto se veza prekida/blokira. Kad zovem iz standardnog dailera, sve radi normalno. Problem je u tome sto kad me neko pozove, odmah se aktivira globaltel. Ne mogu da ga onesposobim, da se ne ukljucuje pri pozivu on nego android dailer.
Mogu da mu ukinem dozvole, ali tad nece da radi, a moram da je imam instaliranu zbog dopune i TV-a.
 
Čudno, verovatno je zbog miuia, na stock samsung i lg romovima radi bez greške.
Ako ti aplikacija ne treba za prijem poziva, odštikliraj opciju u podešavanjima.
d52a61b900cf385d496a582dfa1eb4a9.jpg
 
Па то су основна подешавања.:D
Ево нуде за већ од 550 дин. роминг нет(1 ГБ),за неке земље наравно.
 
^izmedju ostalog i Novi Zeland, Bahrejn bese? Ne nalazim javno (na sajtu) konkretne dodatke.
 
Mc, monsieur Omtw.

EDIT: Odlicno je sto mnogo razlicitih zemalja ima kao izbor, iako mi za neke deluje preskupo.
Ali ima bas nabacanih grupa, koje nemaju smisla.. Franckuska i Belgija u zoni 3 i 6.. za Bahrejn i Novi Zeland u 1 ;)
 
Poslednja izmena:
Da li zna neko da li se jos uvek naplacuje usluga rominga u inostranstvu cak i kad se koristi aplikacija?
 
Da li je neko uspeo da registruje mastercard u zadnje vreme?
Neki odgovor od njih?
 
Da li je moguće koristiti te Global tel roming dodatke u Tunisu? Pošto ni ja ne mogu da nađem ništa na sajtu
 
Pitanje, Globaltel je samo prepaid, nema postpaid? Broj ne moze da se prenese u Globaltel? I zadnje, ne vidim ono sto je neko predlagao, 5GB za 300din na 30 dana?
Kako ne vidis, eno na sajtu pise, link iznad.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pitanje za osobu sto pise u ime Globaltel (ili nekog ko zna). Vise puta sam dopunjavao Globaltel karticu za internet i stalno sam prenosio kredit. Sada bih uplatio paket samo za razgovore. Da li ce mi ostati i nepotroseni internet saobraćaj?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Pitanje za osobu sto pise u ime Globaltel (ili nekog ko zna). Vise puta sam dopunjavao Globaltel karticu za internet i stalno sam prenosio kredit. Sada bih uplatio paket samo za razgovore. Da li ce mi ostati i nepotroseni internet saobraćaj?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
ne sabira se ako nije isti tip paketa probao pre par dana pa znam.

Sent from my ATU-L21 using Tapatalk
 
Hvala. A ako je kombinacija razgovori i data?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
@scylla
Hvala, ko zna sta sam ja gledao :D
Ja sad koristim Moravu 2 za 650din koja je povecana na 1000din i necu to da im placam jer nista ne potrosim. Jos 512MB u 2019, nenormalni nacisto.
Kako da predjem u Globatel sa postpaid MTS-a, imam ugovor do avgusta? Uzeo bih ovo kombinacija 4GB i 150min/SMS. Ovo minuti i SMS je zbirno, jedan minut ili jedan sms? Mada ja slabo zovem, SMS mi je dovoljan, sad su svi na Viber i ostalo.
Za prenos pre isteka, da li moze samo jedan mesec u mesec ili se stalno sve prenosi? I ovo besplatni razgovori u mrezi ne trose minute iz paketa? Ovo je najbolja ponuda po meni danas.
 
@scylla
Hvala, ko zna sta sam ja gledao :D
Ja sad koristim Moravu 2 za 650din koja je povecana na 1000din i necu to da im placam jer nista ne potrosim. Jos 512MB u 2019, nenormalni nacisto.
Ko je bre nacista!
:D
 
Pošto sam prošao proceduru evo detaljno:
1. Pozoves globaltel i kažeš da želiš da prenese broj kod njih nakon čega ti oni šalju poštom da potpises zahtev za prenos broja. Potpises pred poštarom i odmah isti taj poštar vraća to njima. Slanje i povratak je plaćeno od strane globaltel.
2. Zovu te iz MTS da ti bude pogodnosti, zahvalis se da nisi zainteresovan.
3. MTS ima 7 dana od dana podnošenja zahteva da ti zahtev odobri ili odbije. Ugovorna obaveza mora da je istekla i D ajde plaćen poslednji račun koji si dobio. Savetujem da odeš do MTS i vidiš šta treba da platis pre pozivanja globaltel.
4. Nakon (do) 7 dana ujutru ti isključe broj i ako ga neko pozove kaže da je nepostojeći.
5. Naredna 24h si bez broja dok ti poštar ne donese sim karticu globaltel koju odmah možeš da ubacim u telefon i kremena da koristiš. Dobijaš poklon 50 dinara, 50 minuta i 3 gb na 7 dana (sad dal 3 ili 4 gb nisam siguran).
6. Ako nakon 7 dana želiš da uplatis mix paket 150 minuta/sms plus 4 gb onda ti se ovo što si dobio na poklon briše jer samo isti paketi mogu da se prenose. Ovaj pilon se računa kao posebno minuti i posebno net ne kao miks. Nakon 10ak dana i uplacenog mix paketa dobio sam još 4gb na poklon kao znak dobrodošlice.

Uplacujem dopunu na "Moj Kiosk", koliko uplatim toliko i imam na raspolaganju pa preko aplikacije aktiviram paket koji mi treba. Da bi se nepotroseno nakon 30 dana prenelo na nivou plaćeni paket moraš aktivaciju novog izvršiti pre isteka starog. Automatska aktivacija pre isteka je moguća za sve pakete sem ovo 150/4gb na 30 dana (ovo mi je jedini p3d3rski potez). Sve se prenosi do 40gb neta a za minute nisam našao podatak.

Ne bi bilo loše da malo procitas po njihovom sajtu, sve je lepo objašnjeno za prenošenje. Ovi što se ovde žale da su ih zeznuli ustvari nisu pročitali šta piše, a sve lepo piše.

Za lokacije gde se krećem ima bolji signal, internet mi je skoro uvek 4g (na MTS nije bilo).

Meni najbitnije od svega je što sam kontrolišem koliko trošim (a postrosim tih 500din) nema nečega što mi ne treba a moram da platim i nema onih VAS servisa (naplata za drugog) svaki mesec iako sam 20x rekao da mi to sve blokiraju u mts.
 
Drugari, kakvo je sad stanje, može li mi reći neko ko koristi Globaltel, stižu li sms poruke od banke (kad se nešto plati, kad legne plata, kodovi za online plaćanje)?

Lično koristim kartice Komercijalne i Mts banke. Što se mobilnog tiče, istekao mi je ugovor za MTS Kontrolu troškova pa bih preneo broj na Globaltel prepaid. Ok mi je ponuda Uzbudljiva kombinacija za 500 dindži, jedino se još dvoumim zbog ranijih pisanja na ovoj temi da ne stižu sms-ovi od banki.
 
Nazad
Vrh Dno