Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Mislio sam da za prijatelja uzmem Uzbudljivi pripeid sa 1GB i 150min za 450din, ali mislim da je Vip Zzzuper ipak bolja opcija, sve je praktično isto, na oba mesta mogu dodaci, prenosi se sadržaj, Vip malo jeftiniji, i neograničeni pozivi u mreži ipak više znače za veliki Vip nego mali Globaltel.

Vi kao Globaltel korisnici vidite li u ovom poređenju nešto što ja ne vidim? :)
 
Onako na prvi pogled razlika je sto kod Vip ti uzmes jedan mesecnimplan i imas dodatke. Kod Globaltela uzmes broj i biras razlicite planove. Recimo jedan mesec su minuti u fokusu, drugi mesec internet itd. Tipa cemu neograniceni razgovori ako si nakupio minute. Danas se sve svodi na internet u glavnom. Jos jedan plus je zaista pristojna apo Globaltela. Ne kazem da je neki od ova dva provajdera bolji, samo sam nabrojao moje vidjenje razlika. Svakome kako odgovara.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod Vipa se osnovni minuti i MB prenose, a dodaci ne.

Ipak, gledajući cenu minuta Vip je (sa dodatkom) povoljniji, ako potrošiš sve minute iz dodatka.

Kod globaltela je to fleksibilnije, ako jednog meseca potrošiš 50 min, sledećeg možeš i 250.
 
^ Hvala lepo, razumem primedbu! :)

Inače, juče su promenili iznos na sajtu u Uzbudljivim razgovorima nakon što sam ih pitao da mi potvrde da li je moguće aktivirati samo minute bez podataka za one koji nemaju smart telefon - od email podrške dobio sam informaciju koja je sada prepravljena i na sajtu, a prvobitno je na sajtu pisalo 150 minuta za 200 RSD - ako se ne varam (nemam screenshot):
22516394df8af8a9ce2274347603b95f.jpg
 
150 min 200 din nikada nije bilo, od kako sam korisnik
 
Onda je bilo 300 RSD, nemam screenshot i ne mogu najbolje da se setim. Ali je bilo 150 minuta što mi oni u mail-u i potvrđuju, da su smanjili sa 150 na 100 minuta (paketa o kojem govore nema):
816b04002d5b79bba63485c26935f19b.jpg
 
Poslednja izmena:
Da je 150 min bili bi u svakom pogledu povoljniji od vipa.
 
[emoji106]
Spominjete kako je aplikacija funkcionalna: šta to sve može da se uradi preko nje? Verovatno ne vredi da skinem aplikaciju ako nemam globaltel broj.

ono što piše besplatno gledanje televizije odnosi se na pinkove kanale što me ne zanima.
Zatim, navode korišćenje Mastercard za online plaćanje, koja je zapravo Erste kartica sa 1% provizije za plaćanje u inostranstvu, koja je virtuelna, ali ne vidim da mi ni to treba.
Broj može da se bira kod vip-a bez posebne nadoknade isto kao i kod globaltela.
To je ono sa strane što sam kao korisnik mts-a mogao da uporedim kod ova dva. :)

Dali ste mi dobre uvide i hvala vam na tome! :)
 
Preko aplikacije možeš da pratiš potrošnju i datum isteka paketa, kao i da aktiviraš nove pakete. Rekao bih da je i Vipova aplikacija podjednako dobra, da ne bude zabune. (Jedino što često traži da se ponovo ulogujem)
 
Možda najvažnije, kada u inostranstvu imaš neki internet, možeš da zoveš iz aplikacije sa globaltel broja kao da si u Srbiji.
 
^ to obilato koristim i sada, koristeći SBB unifon! Jedino što džabe zovem samo fiksne brojeve u Srbiji iz inostranstva, ne i mobilne.

Sa unifon aplikacijom je kao da imaš SBB fiksni telefon u inostranstvu po cenama koja važe za Srbiju (WiFi konekcija).
 
Tako je. Nešto slično ima i Orion, koliko sam čuo.
 
Slažem se da je sjajno što se svi globatel dodaci sabiraju za razliku od VIP Zzzuper, ali sa druge strane obe mreže nude neograničene minute unutar mreže pri čemu je VIP mreža daleko veća.

Inače sam MTS korisnik i voleo bih sličan ovakav paket u mts-u gde bih imao besplatne minute u okviru MTS mreže gde imam ubedljivo najviše kontakata (zato još uvek koristim MTS kontrolu troškova dok mi ne istekne ugovorna obaveza s popustom - mesečno potrošim svega do 300 megabajta mobilnih podataka).

Zaista se zahvaljujem. Dali ste mi vrlo lep presek u razlici između ovih paketa koji su zapravo dosta slični. ;)
 
Globaltel nudi za sve mreže, ja to koristim, freepaid, neograničeni minuti i sms poruke.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Slažem se da je sjajno što se svi globatel dodaci sabiraju za razliku od VIP Zzzuper, ali sa druge strane obe mreže nude neograničene minute unutar mreže pri čemu je VIP mreža daleko veća.

Tačno, tu je vip prepaid u prednosti.
 
Treba marketing da presele malo i na druge TV stanice, a ne samo na Pinku, lično im pisao o tome.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Globaltel nudi za sve mreže, ja to koristim, freepaid, neograničeni minuti i sms poruke.
Znam, ne telefoniram ja tako puno (sem MTS - cela porodica i nekada kilometarski razgovori koji su mi bili besplatni u MTS kontroli troškova).

S druge strane, razlika u ceni je zapravo mala (Uzbudljivi razgovori vs. Freepaid).

Sa Freepaid-a može da se pređe na Uzbudljive razgovore po želji, i obratno? Ako da (čitao da ima problema), onda je to "deal breaker". ;)
 
Poslednja izmena:
Da.

Mada ako ti trebaju besplatni minuti u mtsu, razmisli o mts prepaidu. 200min u mreži 7 dana 99din. 1000min u mreži 7 dana 129din.
 

Prilozi

  • Screenshot_2020-09-20-13-36-33-717_rs.mts.jpg
    Screenshot_2020-09-20-13-36-33-717_rs.mts.jpg
    195.8 KB · Pregleda: 127
Poslednja izmena:
Da.

Mada ako ti trebaju besplatni minuti u mtsu, razmisli o mts prepaidu. 200min u mreži 7 dana 99din. 1000min u mreži 7 dana 129din.

Samo onda nece imati ni trunku interneta - i sto je jos gore, uplaceni kredit ce mu se trositi po ceni 60 din/MB ako slucajno upali internet konekciju. I poziv van mreze bi ga kostao papreno.
Morao bi na ovo da doda jos 125 din nedeljno za 200MB nedeljno.
99+125 = 224 din/nedelja = ~896din mesecno za 800min u mts mrezi i 800MB neta, sto je daleko od povoljnog

Za 600 dinara u Vipu imas 200min + 3GB + neograniceno u mrezi + netzachat 10GB
Za 700 dinara u Vipu imas 400min + 3GB + neograniceno u mrezi + netzachat 10GB
Za 700 dinara u Vipu imas 200min + 6GB + neograniceno u mrezi + netzachat 10GB
Za 800 dinara u Vipu imas 400min + 6GB + neograniceno u mrezi + netzachat 10GB

Da ne govorimo da za 900 dinara (kolko je cena 800 minuta u mts mrezi i 800MB) kod Globaltela imas neogranicene pozive i poruke ka svima + 1GB neta.
 
Ima i internet. Al samo trunku. Vidi attachment.

Ono što nema su minuti ka svima.
 
Zar se ne prenose? Izvinjavam se onda.
 
Ne može kolko ja znam, al ti telefoni su svakako dual sim, pa fizički sim svakako može.
 
Kako se prenose MB?

Korisitim VIP pripejd paket 300 din i od maja/juna kad je startovao novi sistem prenesu se nepotroseni minuti, mb za net kao i mb za viber. Uvek uplatim novi paket dan pre isteka starog, možda ima veze. Tako je bilo i na globaltel.
 
Imam problem kada koristim aplikaciju za prijem poziva, telefon je Samsung S10. Kada je telefon normalno zakljucan, i stigne poziv, oseti se jednom vibracija i nista vise. Ako u tom trenutku podignem telefon, i probam da ga otključam vidim sledeće:

e90S2hA.png

i ne mogu da se javim... ako par sekundi kasnije probam ponovo, pojavi se normalan ekran sa zelenim klizačem, i mogu da se javim...

Da li se još nekome dešava?

Sve relevantne permisije su dozvoljene + “appear on top”
 
Poslednja izmena:
Kada ce moci da se zovu 0800 brojevi da Globaltel APP? Na primer mts banka ima samo 0800 103 103 br
 
Nazad
Vrh Dno