Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Sada kartica košta 299 dinara i dobijate 4GB i 50 nacionalnih min/sms na 7 dana.

Najveći paket je 5GB za internet sad (300 dinara na 30 dana). Dobro je što se sve sabira kolko god da uplatite.

Novost je FUP za internet od 40GB mesečno nakon čega se smanjuje brzina.

Na trafikama je i dalje 750, gde moze da se nadje po 299? Hvala
 
Generalno, koliko vremena treba da prodje od momenta narucivanja i placanja kartice sa sajta, do njenog dostavljanja na adresu?
 
Ciju mrezu koristi Globaltel? Posto je na lokaciji(Mionica)na kojoj se trenutno nalazi signal uzasno los.
 
Onda mi je jasno sto se ovako ponasa. Vec sam imao neki Vipov internet koji je isto kocio na ovoj lokaciji.
 
Promenio sam telefon na kojem mi je bila globatel aplikacija vezana za kupljeni broj. Kako da je prebacim (aplikaciju) u novi telefon? Kartica globaltel mi je u MIFI

Sent from my STV100-3 using Tapatalk
 
Izvadis karticu, ubacis u telefon, aktiviras aplikaciju i vratis u mifi...

Sent from my TA-1024 using Tapatalk
 
Izvadis karticu, ubacis u telefon, aktiviras aplikaciju i vratis u mifi...

Sent from my TA-1024 using Tapatalk
Pa to mi je I problem. Mislio sam da moze preko postojecw app. MIFI mi je u vikendici I sluzi mi za video nadzor. Znaci mora da se cimam...

Sent from my STV100-3 using Tapatalk
 
Da li se brise kredit ranije ili vazi 6 meseci koliko i kartica?
 
Zasto pomazete trovacnicu?


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Srbin je oduvek prodavao veru za veceru..

Na zalost.
 
Nisam kod narkomana, samo se raspitujem mozda bih uzeo kao sekundarnu karticu za net.
 
Sorry za pitanje. Da li se kartica dostavlja kurirsskom sluzbom ili regularnom postom?
 
Juce sam naisao na ovog operatera ali nigde na internetu nema konkretno kako funkcionose, citao sam neke stvari jos su me vise zbunile pogotovo ovde na forumu a ne razumem se bas u sve ove telekomunikacione skracenice i sta koja znaci kako su clanovi ovog foruma objasnili.
On je virtuelni operater zato sto radi preko Vip mreze, e sad negde pise da ide sve preko interneta, da li to znaci da ako bih nekog hteo da zovem ili saljem poruke moram da imam internet ukljicen? I sta se desava kada mene neko zove da li taj neko mora da ima internet ukljicen ili sve ovo fubkcionise kao kod obicnih operatera?

Jos me zanima posto negde pise da ne mora da imas njihovu karticu, da li mogu u telefonu da zadrzim staru i preko njihove aplikacije da imam net posto mi samo net treba a nemam dual sim telefon?

Sto se tice one platne kartice da li se doboja prava fizicka kartica sa kojom mogu da placam i van interneta ili virtuelna pa preko aplikacije se koristi?

Hvala.
 
ja sam pre desetak dana uzeo karticu da bude kao druga u telefonu zbog interneta...Citao sam prethodne postove i mogu da vam kazem da me bas briga ko je vlasnik i preko cije mreze ide signal i tako to cilj mi je da smanjim troskove mobilnog telefona koji redovno uvecavam zbog dokupljivanja interneta koji je u mts bezorazno skup. Uz paket od 2200 od pre godinu ipo dana imam samo 4gb....Realno po ovom njihovom sadasnjem cenovniku 300 dinara za 4gb je u odnosu na mts dzabe...Signal u kragujevcu je odlican i net radi dovoljno dobro da ne primecujem razliku izmedju global tel neta i mts 4g neta....Jeino sto bi pitao pominje se ovde u nekim postovima trajanje kartice sa rokom od sest meseci ...to nisam bas najbolje razumeo jel moze neko to malo da mi pojasni...Hvala
 
@bearsstorm Pretpostavljam da to znaci da kartica vazi 6 meseci od poslednje dopune kredita. Ako se kredit ne dopuni duze od 6 meseci, kartica se gasi. Ispravite me slobodno ako gresim.
 
Juce sam naisao na ovog operatera ali nigde na internetu nema konkretno kako funkcionose, citao sam neke stvari jos su me vise zbunile pogotovo ovde na forumu a ne razumem se bas u sve ove telekomunikacione skracenice i sta koja znaci kako su clanovi ovog foruma objasnili.
Da probam da objasnim...
On je virtuelni operater zato sto radi preko Vip mreze, e sad negde pise da ide sve preko interneta, da li to znaci da ako bih nekog hteo da zovem ili saljem poruke moram da imam internet ukljicen? I sta se desava kada mene neko zove da li taj neko mora da ima internet ukljicen ili sve ovo fubkcionise kao kod obicnih operatera?
Imaš dve njihove usluge:
Prepaid SIM karticu koja funkcioniše na sledeći način (malo više tehnički ću napisati):

Ako znamo da svaki mrežni operater ima MCC (za državu) i MNC (za mrežu), u Srbiji su kodovi sledeći:
220 01 - Telenor (GSM, UMTS, LTE)
220 03 - mts (GSM, UMTS, LTE)
220 05 - Vip (GSM, UMTS, LTE)
220 07 - Orion Telekom (CDMA 2000/EvDO)
220 09 - Vectone mobile (MVNO neaktivan)
220 11 - Globaltel (MVNO)

Kad kupite SIM karticu ona za svoju identifikaciju i "home network" koristi kod mreže 220 11. Mreža sa tim kodom ne postoji u etru, pa se telefon kači na dostupnu mrežu (u nacionalnom roamingu) - u ovom slučaju 220 05 (Vip). Oni Vipu plaćaju za korišćenje resursa njihove mreže.
Ovim dobijate klasičnu SIM karticu preko koje se telefon normalno poveže na 2G/3G/4G mrežu i imate pozive/poruke/internet kao kod bilo kog drugog operatera.

Druga usluga je VoIP aplikacija (nalik na Viber, Whatsapp, Skype) sa jednom velikom razlikom a to je da u aplikaciji imate realan broj telefona u Srbiji. Kad neko sa bilo kog fiksnog ili mobilnog telefona pozove broj koji koristite u aplikaciji, a vaš telefon je na internetu, videćete dolazni poziv u aplikaciji.

Aplikaciju možete koristiti i bez SIM kartice. U tom slučaju ti treba internet na telefonu. Bilo kakav.

Kad imaš samo SIM karticu, primaš pozive i SMS sasvim normalno kao i sa bilo kojom drugom.

Kad koristiš SIM u kombinaciji sa aplikacijom (aktiviraš APP sa brojem od SIM kartice), onda se dešava sledeća stvar:
- Ako je aplikacija online (imaš internet na telefonu) prvo će ti stići poziv na aplikaciju, ako ga odbiješ, zvoniće ti normalno telefon.
- Ako APP nije online, a kartica je dostupna, zvoniće ti normalo telefon.

Možeš da koristiš samo SIM bez APP, možeš samo APP bez SIM, a možeš i zajedno.
Jos me zanima posto negde pise da ne mora da imas njihovu karticu, da li mogu u telefonu da zadrzim staru i preko njihove aplikacije da imam net posto mi samo net treba a nemam dual sim telefon?
Ovo nije moguće, jer da bi imao internet preko mobilne mreže tvoj telefon mora da ima SIM karticu, i da fizički komunicira sa mobilnom mrežom. To ni jedna aplikacija ne može da uradi.
Sto se tice one platne kartice da li se doboja prava fizicka kartica sa kojom mogu da placam i van interneta ili virtuelna pa preko aplikacije se koristi?
Platna master kartica služi isključivo za online plaćanja, jer jednostavno nema fizičke kartice koju bi mogao da koristiš na prodajnim mestima. Možda će u budućnosti uz NFC biti moguće beskontaktno plaćanje, ali za sad ta mogućnost ne postoji.

Ipak možeš tražiti izdavanje fizičke (tzv EMV kartice) za 690 dinara. Tek onda možeš da plaćaš na fizičkim lokacijama.
Nema na čemu.
 
Poslednja izmena:
Hvala na objasnjenu, onda cu definitivno kod njih i da predjem. ������
 
Da li se na Globaltel SIM kartici moze koristiti usluga preusmeravanja dolaznih poziva?
 
Koliko obicno treba da prodje od kad uplatim novac preko poste, dok legne na MasterCard?
 
Uh ne bi trebalo puno ali ti je lakše da sa tvog tekućeg računa ili ako si mlad sa računa od roditelja on line prebacis određenu sumu i to leže istog trenutka

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Uh ne bi trebalo puno ali ti je lakše da sa tvog tekućeg računa ili ako si mlad sa računa od roditelja on line prebacis određenu sumu i to leže istog trenutka

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

Hvala, ovog puta sam se zezno pa sam preko poste, sledeci put cu direktno preko tekuceg :)
 
Mozda nelogicno pitanje, ali mogu li se sa te virtuelne master kartice pare prebaciti na tekuci racun?
 
Juce sam naisao na ovog operatera ali nigde na internetu nema konkretno kako funkcionose, citao sam neke stvari jos su me vise zbunile pogotovo ovde na forumu a ne razumem se bas u sve ove telekomunikacione skracenice i sta koja znaci kako su clanovi ovog foruma objasnili.
On je virtuelni operater zato sto radi preko Vip mreze, e sad negde pise da ide sve preko interneta, da li to znaci da ako bih nekog hteo da zovem ili saljem poruke moram da imam internet ukljicen? I sta se desava kada mene neko zove da li taj neko mora da ima internet ukljicen ili sve ovo fubkcionise kao kod obicnih operatera?

Jos me zanima posto negde pise da ne mora da imas njihovu karticu, da li mogu u telefonu da zadrzim staru i preko njihove aplikacije da imam net posto mi samo net treba a nemam dual sim telefon?

Sto se tice one platne kartice da li se doboja prava fizicka kartica sa kojom mogu da placam i van interneta ili virtuelna pa preko aplikacije se koristi?

Hvala.

Poštovani, koristimo VIP-ove predajnike, tako da naši pozivi i poruke ne idu preko interneta, drugim rečima ne morate da uključujete internet kako biste nekoga zvali ili slali poruke. Ukoliko želite internet pakete, neophodna Vam je SIM kartica, bez nje možete koristiti samo našu aplikaciju.
Platna kartica je virtuelna, tj nalazi se u aplikaciji i ne možete je dobiti fizički, i za nju je potrebno da budete na internet mreži.

Ukoliko imate dodatna pitanja, slobodno nas pozovite na 06771234.

ja sam pre desetak dana uzeo karticu da bude kao druga u telefonu zbog interneta...Citao sam prethodne postove i mogu da vam kazem da me bas briga ko je vlasnik i preko cije mreze ide signal i tako to cilj mi je da smanjim troskove mobilnog telefona koji redovno uvecavam zbog dokupljivanja interneta koji je u mts bezorazno skup. Uz paket od 2200 od pre godinu ipo dana imam samo 4gb....Realno po ovom njihovom sadasnjem cenovniku 300 dinara za 4gb je u odnosu na mts dzabe...Signal u kragujevcu je odlican i net radi dovoljno dobro da ne primecujem razliku izmedju global tel neta i mts 4g neta....Jeino sto bi pitao pominje se ovde u nekim postovima trajanje kartice sa rokom od sest meseci ...to nisam bas najbolje razumeo jel moze neko to malo da mi pojasni...Hvala

Poštovani, drago nam je što ste zadovoljni :)
Trajanje kartice od 6 meseci znači da kartica važi 6 meseci od poslednje dopune, tj ukoliko više od 6 meseci ne dopunjujete broj, on Vam se gasi.

Da li se na Globaltel SIM kartici moze koristiti usluga preusmeravanja dolaznih poziva?

Poštovani,
Na žalost i dalje nemamo tu mogućnost, ali planiramo da je uvedemo.


Generalno, koliko vremena treba da prodje od momenta narucivanja i placanja kartice sa sajta, do njenog dostavljanja na adresu?

Potrebno je 2 do 4 radna dana da se kartica dostavi na kućnu adresu.

Da li se brise kredit ranije ili vazi 6 meseci koliko i kartica?

Važenje kredita je 3 meseca kao i kod drugih operatera.

Sorry za pitanje. Da li se kartica dostavlja kurirsskom sluzbom ili regularnom postom?

Kartice se dostavljaju kurirskom sužbom AKS.

Za sva pitanja slobodno nam pišite ovde, putem mejla [email protected] ili nas pozovite na 06771234
 
Nazad
Vrh Dno