Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Omogućen poziv na čekanju u aplikaciji, na sim kartici i dalje ne radi
 
Zbog toga planiram da ih napstim. Mogao sam da prusmerim poziv pre a sada ne mogu ni to, a ni da aktiviram poziv na čekanju. Obično to radim jer imam dve različite mreže i ako jedna nema signal negde druga ima pa preusmeri da ne propuštam poziv.
 
Ima li negde @Globaltel-supp da odgovori da li se radi na uvođenju standardnih usluga kao što je preusmeravanje poziva i poziv na čekanju?
U korisničkom centru 06771234 ne znaju.
 
Zbog toga planiram da ih napstim. Mogao sam da prusmerim poziv pre a sada ne mogu ni to, a ni da aktiviram poziv na čekanju. Obično to radim jer imam dve različite mreže i ako jedna nema signal negde druga ima pa preusmeri da ne propuštam poziv.

Ja sam ih napustio čim je Vip izašao sa svojim planovima,bili su dobri sa dodacima za minute sada kombinujem Vip i Telenor ponude.Kada vidim kako se onaj DJ Ž. bahati sa drzavnim tj.našim novcima ne mogu prežaliti ni onih 100 din.koje sam mu dao da održim karticu.
 
Bahate se i ova druga dva - tri operatera, kad god sam išao kod njih kao da je puko akvarijum, puno riba, sve žene, više plastičnih nego MSP. Tako da ponudu biram ona koja mi najviše odgovara, da li je to Globatel ili neki četvrti uopšte nije bitno. A Glibatel mora osnovne stvari da reši.
 
Znam da im nije radio sms servis za propuštene pozive i da sa fiksnih nisu omogućili pozive ka Globaltel brojevima.
 
Za MTS,sigurno,rade obavjestenja o propustenim pozivima,kao i na drugom tel.o dostupnosti pozivanog broja.Al jos nisu ispravili na sajtu rok vazenja kartice:)Tesko je to,onako,bas teško...
 
Problem je i što se sada dobijaju obaveštenja o propuštenim pozivima i u situacijama kada si dostupan (pričam za aplikaciju)
 
Meni i dalje kada pozivam moj Globaltel broj sa fiksnog biram nepostojeći broj.
 
Koji je rok vazenja kartice? U balance Expiration date pise 20.07.2019. Par meseci nisam uplatio kredit. Jel moguce da je istekla? Ne mogu da pronadjem mrezu da se povezem. Uplatio danas kredit opet, ali i dalje isto. Ima li nekog resenja?
@Globaltel-supp

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koji je rok vazenja kartice? U balance Expiration date pise 20.07.2019. Par meseci nisam uplatio kredit. Jel moguce da je istekla? Ne mogu da pronadjem mrezu da se povezem. Uplatio danas kredit opet, ali i dalje isto. Ima li nekog resenja?
@Globaltel-supp

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Zdravo, molimo te da pozoveš naš korisnički servis na broj 0677/1234 kako bi izvršili detaljnu proveru opisane situacije.
 
@Globaltel-supp
Da li cete popraviti automatsko produzivanje kombinacije 150min+4gb net jer je sada nedostupna?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Update: Javio se mailom na Globaltel support i resili mi problem. Rekli su mi da mi je kartica aktivna i da se vidi uplata od 500 dinara, samo da pokusam restart telefona (sto ranije jesam par puta), ako imam dual sim da pokusam samo Globaltel karticu da stavim i restartujem. I to je pomoglo, proradilo je. Tako da, izgleda da kartica zaista vazi 6 meseci od poslednje dopune.
@Globaltel-supp hvala puno

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
@Globaltel-supp
Da li cete popraviti automatsko produzivanje kombinacije 150min+4gb net jer je sada nedostupna?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Automatska pretplata je moguća isključivo za pakete iz grupe Uzbudljiva konekcija i Uzbudljivi razgovori. Automatska pretplata nije moguća za Uzbudljivu kombinaciju, paket je zamišljen kao kombinacija 2 paketa, odnosno aktiviranjem jednog se aktiviraju 2 koja su nezavisna.
 
Paket Uzbudljiva kombinacija ima svoje ime, samim tim je i zaseban paket iz ugla korisnika. Ako je već kombinacija 2 paketa, iz vašeg ugla gledano, i potrebno je aktivirati svaki zasebno, pa napravite da aktivira svaki zasebno, prvo jedan pa onda drugi, nema šanse da je toliko komplikovano da je nemoguće napraviti :)
 
Paket Uzbudljiva kombinacija ima svoje ime, samim tim je i zaseban paket iz ugla korisnika. Ako je već kombinacija 2 paketa, iz vašeg ugla gledano, i potrebno je aktivirati svaki zasebno, pa napravite da aktivira svaki zasebno, prvo jedan pa onda drugi, nema šanse da je toliko komplikovano da je nemoguće napraviti :)

Uzbudljiva kombinacija je osmišljena da pruži našim korisnicima više istovremenih paketa po najnižoj ceni.
Objasnićemo kroz primer: aktivacijom Uzbudljive kombinacije 4 GB + 150 min/SMS aktivira se paket od 4 GB i paket od 150 min/SMS. Sav prethodni saobraćaj za internet i razgovore (ukoliko ga ima) će biti sabran sa novim paketima.
Ukoliko korisnik potroši sav internet, paket za razgovore i dalje nastavlja da važi (do kraja isteka ili potrošnje celog paketa). Korisnik tada ima mogućnost da ponovo aktivira kombinaciju, ili recimo samo internet paket.
Automatska obnova je vezana za istek paketa, a s obzirom da je u pitanju kombinacija više paketa smatramo da obnavljanje svih paketa prilikom isteka jednog nije nešto što bi naši korisnici želeli. Uzbudljive kombinacije traju 7 ili 30 dana, a pre isteka svakog njihovog paketa šaljemo po dve poruke kako bi podsetili korisnike da aktivacijom novog paketa mogu da prenesu sav neiskorišćen saobraćaj.
 
Ovde na temi je preko deset puta pitano da li radi automatska obnova za Uzbudljivu kombinaciju i zašto ne tako da očigledno loše smatrate šta bi vaši korisnici želeli.

Isto kao što šaljete 2 poruke pred istek nekog drugog paketa pošaljete i za Uzbudljivu konekciju.

Benchmark je tehnički forum i ovde je bezveze ljudima objašnjavati vaše nelogičnosti i koristiti marketing za široke mase te što se mene tiče stavljam tačku na ovu temu.
 
Da,losa je pretpostavka da vasi korisnici nisu pretjerano zainteresovani za autom.obnovu ovog paketa.Mozda je i nesto drugo u pitanju,ali ukoliko nije,dajte im opciju i mogucnost da to urade.
 
slazem se sa kolegama...
uzmite u obzir da se ukljuci automatska obnova za sve pakete.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kada pozovem nekoga u VIP mrezi, na ekranu se pojavi "HD calls" i zvuk je osetno bolji. Ali kada pozivam ostale mreze ili primam pozive iz ostalih mreza, ukljucujuci i VIP toga nema. Jel zna neko u cemu je fora?
 
U pricipu uvek kada se obavlja razgovor na 3G mreži koristi se wideband codec, tako da su sve to "HD razgovori", bez obzira šta piše; bar kada je u pitanju Telenor i Vip, verovatno sada i Mts. Tako je već godinama unazad.
Placebo efekat je u pitanju ako primećuješ razliku kada piše to HD na ekranu.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li Globaltel podrzava uslugu eSIM?

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
Da li iko zna, da li mogu globaltel broj da prebacim u mts npr.?

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Ako primaju brojeve iz drugih mreža, logično je i da daju
 
Nazad
Vrh Dno