Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Mozda nije odgovarajuca tema, izvinjvam se.
Sta je trenutno najpovolnije u Srbiji kao neki prepaid net? Dakle ne menjeam operatera, nego dodatna sim kartica samo za (4G) data, pa po potrebi kupovina paketa.
Hvala
 
Upravo Globaltel - svakih 5GB koštaju 300 dinara i važe 30 dana i rade na 4G mreži. Može da se aktivira vise puta, sve se sabira, a limit je na 40GB u toku jednog meseca.
 
Kada se prebaci broj u Globaltel, da li postoji vremensko ograničenje, tj. minimum koliko moram da koristim njihove usluge? Znam da je obaveza 3 meseca na pre-paidu ali ne znam kako se gleda na Goobaltel usluge.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Исто три мјесеца,ако сам те добро схватио.Не мораш користити неки пакет,али број мора бити код њих у мрежи минимално као и код других.
 
Baš to, hvala ti!

Ističe mi ugovor kod Telenora, pa ako ne daju dobru ponudu, prešao bih u Globaltel trajno ili dok ne dobijem optiku pa da uzmem Box kod MTS-a. Zato pravim matematiku kakve su mi obaveze u tom scenariju. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Citao sam dosta informacija, nisam ranije primetio Globaltel.

Da sumiram da li sam dobro razumeo.
Ako zelim da probam uslugu, kvalitet Vip signala kod mene i slicno, mogu da kupim broj na trafici i uplatim kredit (1000 din na primer). Kad karticu ubacim u tel i povezem u aplikaciji, mogu da kupujem mix pakete za net i minute. Ukoliko se odlucim da predjem na freepaid, da li mogu da koristim istu tu karticu sa prenetim brojem i da li takodje mogu da uplatim kredit na neki svoj interni racun u aplikaciji odakle bih placao freepaid?

Zanimljivo zvuci usluga, ali bih prvo probao. Odlicno je sto moze da se koristi dva meseca, pa ne koristi dve nedelje, pa opet koristi i tako dalje. Samo da utvrdimo da li jedna kartica kupljena za uzbudljivi prepaid moze ujedno da se koristi i za freepaid kad ima potrebe.

Takodje nije bas najjasnije zasto se pominju dual sim telefoni i dve kartice odjednom? Zar nije dovoljna ta globaltelova koja ce imati broj kao ona koja je sada kod drugog operatera?

Poslednje i dosta vazno, da li vidite vaznost kartice u aplikaciji i da li je dolazni poziv, ako nemam nijedan paket u tom trenutku, dovoljan da obnovi sest meseci trajanja kartice ili ja moram da uplatim paket i nekoga da pozovem?
 
Citao sam dosta informacija, nisam ranije primetio Globaltel.

Da sumiram da li sam dobro razumeo.
Ako zelim da probam uslugu, kvalitet Vip signala kod mene i slicno, mogu da kupim broj na trafici i uplatim kredit (1000 din na primer). Kad karticu ubacim u tel i povezem u aplikaciji, mogu da kupujem mix pakete za net i minute. Ukoliko se odlucim da predjem na freepaid, da li mogu da koristim istu tu karticu sa prenetim brojem i da li takodje mogu da uplatim kredit na neki svoj interni racun u aplikaciji odakle bih placao freepaid?

Zanimljivo zvuci usluga, ali bih prvo probao. Odlicno je sto moze da se koristi dva meseca, pa ne koristi dve nedelje, pa opet koristi i tako dalje. Samo da utvrdimo da li jedna kartica kupljena za uzbudljivi prepaid moze ujedno da se koristi i za freepaid kad ima potrebe.

Takodje nije bas najjasnije zasto se pominju dual sim telefoni i dve kartice odjednom? Zar nije dovoljna ta globaltelova koja ce imati broj kao ona koja je sada kod drugog operatera?

Poslednje i dosta vazno, da li vidite vaznost kartice u aplikaciji i da li je dolazni poziv, ako nemam nijedan paket u tom trenutku, dovoljan da obnovi sest meseci trajanja kartice ili ja moram da uplatim paket i nekoga da pozovem?

Poštovani,
Kupovinom naše SIM kartice dobijate promo paket koji važi 7 dana. Nakon toga, možete da izvršite dopunu kredita i da aktivirate paket koji želite. Ukoliko se odlučite da pređete na Freepaid paket, nije potrebno da kupujete novu SIM karticu, dovoljno je samo da u sekciji gde birate paket, odaberete Freepaid paket koji želite.
Što se tiče plaćanja sa računa, moguće je da povežete Vašu platnu karticu i da direktno sa nje aktivirate željeni paket.
Važnost kartice nažalost za sada nije prikazano u okviru aplikacije. Za produženje roka važenja kartice, ukoliko nemate aktivan paket, dovoljno je da pozovete naš korisnički servis i to Vam se onda računa kao poziv, što bi značilo da se od tog momenta računa šest meseci.
 
Poštovani,
Kupovinom naše SIM kartice dobijate promo paket koji važi 7 dana. Nakon toga, možete da izvršite dopunu kredita i da aktivirate paket koji želite. Ukoliko se odlučite da pređete na Freepaid paket, nije potrebno da kupujete novu SIM karticu, dovoljno je samo da u sekciji gde birate paket, odaberete Freepaid paket koji želite.
Što se tiče plaćanja sa računa, moguće je da povežete Vašu platnu karticu i da direktno sa nje aktivirate željeni paket.
Važnost kartice nažalost za sada nije prikazano u okviru aplikacije. Za produženje roka važenja kartice, ukoliko nemate aktivan paket, dovoljno je da pozovete naš korisnički servis i to Vam se onda računa kao poziv, što bi značilo da se od tog momenta računa šest meseci.

Hvala. Sada mi je sve jasno. Svaka cast za podrsku, ovo ne lici na iskustvo sa drugim operaterima sa kojima ljudi samo gube zivce u poslednje vreme.
 
Kupljena test kartica. Kvalitet razgovora je odlican.

Ono sto je primeceno je da je signal na samo dve crtice od sest, a cim se pokusa uspostava veze povecava se na maksimum. Da li je neko imao takvih problema? Inace testirano je na istoj lokaciji sa vip karticom i stalno je maksimalan nivo signala dok nema poziva.
 
Kupljena test kartica. Kvalitet razgovora je odlican.

Ono sto je primeceno je da je signal na samo dve crtice od sest, a cim se pokusa uspostava veze povecava se na maksimum. Da li je neko imao takvih problema? Inace testirano je na istoj lokaciji sa vip karticom i stalno je maksimalan nivo signala dok nema poziva.

Kod mene isto slab signal neznam zasto, ostalo je extra TV ,Mastercard, za Roaming ehtra
 
Kod mene isto slab signal neznam zasto, ostalo je extra TV ,Mastercard, za Roaming ehtra

Postoje li sporazumi sa stranim mrezama za roaming ili mislis na voip preko aplikacije? Dobra je usluga, nema zamerke na kvalitet. MasterCard nisam isprobao jos. Negde sam pronasao da se pominja Erste banka kao provajder servisa.

A za signal je bas cudno. Vip ima max, a Global pola signala iako sve radi. Moguce je da ima manji prioritet jer je gost na Vip mrezi. Download je oko 35Mbps ali je upload bas mali, oko 4Mbps. Mereno na speedtestu pri cemu test server nije Vip nego SBB ili neki drugi kod nas, cak je i za inostrane servere slicna brzina. Ima li jos neko brojeve sa mocnijih baznih stanica kad nisu opterecene?
 
Da voip preko aplikacije. Radi odlicno preko i TV.Karticu jos nisam dobio cekam

Послато са SM-A530F помоћу Тапатока
 
Postoje li sporazumi sa stranim mrezama za roaming ili mislis na voip preko aplikacije? Dobra je usluga, nema zamerke na kvalitet. MasterCard nisam isprobao jos. Negde sam pronasao da se pominja Erste banka kao provajder servisa.

Ja sam korstio internet u romingu preko eSima (Španija i Rumunija).
Erste banka nije provajder servisa, već iPay, a račun iPay-a na koji se uplaćuju sredstva na karticu je u Erste banci.
 
Hvala na pojašnjenju.
Znači postoji i u Rumuniji i Španiji neki host provajder kao što je kod nas Vip. A verovatno i u još dosta država širom evrope.

Da li si testirao upload kod sebe nekad speedtestom ili na neki drugi način?
 
Da, manje-više kao i svaki drugi operator. Kad stigneš na željenu destinaciju pronadješ ručno nekog lokalnog operatora, ako ti se ne poveže automatski i teraš
 
Ima ograničenja i to konkretan slučaj moj iz juna meseca ove godine u Grčkoj, naime tamo je "moguće" koristiti isključivo Vodafon mrežu i to 3G. Moguće sam napisao pod navodnicima zato što pola vremena ustvari nije moguće pristupiti internetu iz nekog razloga. Nema veze sa lokacijom niti koje je doba dana, jednostavno prestane sa radom i ti prekidi traju od 2-3 pa do 7-8 sati. Posle sam ovde na forumu saznao da je to "normalno" za Grčki Vodafon. U nekoliko navrata kad mi je trebao net a nisam mogao da mu pristupim sam se baš nervirao. Ne treba da napominjem da je Grčka tad bila prazna, jer da je bio špic normalne sezone ko zna kako bi tek tada sve to izgledalo. Kad sam se vratio, kartica je otišla u recycle bin. Od sad samo operater koji ima roaming ugovore sa svim stranim operaterima i koji može da koristi i 4G mrežu. Ipak je razlika u ceni mnogo manja od cene mojih živaca.
Inače, Globaltel ima odlične pakete i za manje zahtevne korisnike je sasvim ok. Moj mlađi klinac koristi ovog operatera i zadovoljan je.

Послато са VOG-L29 помоћу Тапатока
 
Ima ograničenja i to konkretan slučaj moj iz juna meseca ove godine u Grčkoj, naime tamo je "moguće" koristiti isključivo Vodafon mrežu i to 3G. Moguće sam napisao pod navodnicima zato što pola vremena ustvari nije moguće pristupiti internetu iz nekog razloga. Nema veze sa lokacijom niti koje je doba dana, jednostavno prestane sa radom i ti prekidi traju od 2-3 pa do 7-8 sati. Posle sam ovde na forumu saznao da je to "normalno" za Grčki Vodafon. U nekoliko navrata kad mi je trebao net a nisam mogao da mu pristupim sam se baš nervirao. Ne treba da napominjem da je Grčka tad bila prazna, jer da je bio špic normalne sezone ko zna kako bi tek tada sve to izgledalo. Kad sam se vratio, kartica je otišla u recycle bin. Od sad samo operater koji ima roaming ugovore sa svim stranim operaterima i koji može da koristi i 4G mrežu. Ipak je razlika u ceni mnogo manja od cene mojih živaca.
Inače, Globaltel ima odlične pakete i za manje zahtevne korisnike je sasvim ok. Moj mlađi klinac koristi ovog operatera i zadovoljan je.

Послато са VOG-L29 помоћу Тапатока
Ma bonbon je za te stvari majka. [emoji809] Globaltel aplikacija na koju besuslovno preusmeris sve pozive ka tvojoj glavnoj kartici, dok si jos u zemlji. Samo jos pusta korona da prodje pa da se putuje...

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Postoji li nacin da sms poruke koje dolaze kroz aplikaciju budu iz jednog dela umesto 5-6 delova, zavisno od kolicine karaktera u poruci?
 
Kupljena test kartica. Kvalitet razgovora je odlican.

Ono sto je primeceno je da je signal na samo dve crtice od sest, a cim se pokusa uspostava veze povecava se na maksimum. Da li je neko imao takvih problema? Inace testirano je na istoj lokaciji sa vip karticom i stalno je maksimalan nivo signala dok nema poziva.
Poštovani,
Proverite da li Vam je podešeno na 4G/LTE, dešava se da na određenim lokacijama, nivo signala na 4G mreži bude 2-3 "crtice", sve zavisi od pokrivenosti.
Kada vršite poziv, na gotovo svim SIM karticama signal se prebacuje automatski na 3G i zato Vam je jači signal kada obavljate poziv (Ne funkcionište istovremeno telefonski poziv i 4G).
 
Koja je cena paketa i SIM kartice i gde se moze nabaviti?
 
Imam problem! Juce sam dopunio kredit za 2300din. Odmah nakon toga sam prebacio novac na globaltel mastercard preko globaltel aplikacije tj. preko topup opcije . Pisalo je da je transakcija uspesna, novac mi je skinut sa kredita sim kartice ali ga nema u wallet-u tj. na mastercardu. Do sada nisam imao ovakvih ili slicnih problema posto je cesto koristim za online placanje. Sta sad da radim?
 
Pozovi tehičku podršku.

Inače da dopunim moj slučaj. Prenesen je broj. Tada su mi dali kao kredit neku najmanju karticu, ali posle reklmacije je sve rešeno u roku od 5 minuta. Tu mogu da ih pohvalim. Za prebacivanje broja podjednako je kriv i MTS, ako ne i više.
 
Koja je cena paketa i SIM kartice i gde se moze nabaviti?

Poštovani,
Naše SIM kartice možete kupiti u nekim od bolje snabdevenim marketima/trafikama. Cena kartice je 299 RSD.
Takođe, možete putem našeg WEB sajta poručiti SIM sa paketom koji Vi želite i kartica će Vam biti dostavljena na kućnu adresu.
Dostava je besplatna, plaćate samo cenu paketa za koji se odlučite.
 
Imam problem! Juce sam dopunio kredit za 2300din. Odmah nakon toga sam prebacio novac na globaltel mastercard preko globaltel aplikacije tj. preko topup opcije . Pisalo je da je transakcija uspesna, novac mi je skinut sa kredita sim kartice ali ga nema u wallet-u tj. na mastercardu. Do sada nisam imao ovakvih ili slicnih problema posto je cesto koristim za online placanje. Sta sad da radim?

Poštovani,
Zamolili bi smo Vas da pozovete našu korisničku podršku na broj 0677/1234 kako bi Vam kolege pomogle oko rešavanja problema.
 
Ima li nekog podesavanja tako da poruke stizu i na sim i na aplikaciju? Primetio sam da ako je sim nedostupan, poruke ne stizu na aplikaciju osim ako je ukljucen prijem poziva preko aplikacije, ali onda ne stizu na sim. Ovo se odnosi i na propustene pozive. Nemam obavestenja kad propustim poziv. Ako ukljucim u Srbiji prijem poziva preko aplikacije nema cak ni uspostave ako privremeno nemam internet na telefonu.
 
Ne može i sim i aplikacija, moraš da izabereš šta ti u kom trenutku odgovara da koristiš.

Što se tiče drugog problema, da nema uspostave poziva, nisam siguran na šta tačno misliš. Jedino što mi pada na pamet je znatno duže vreme čekanja dok te gospođa sa automata obavesti da pretplatnik nije dostupan.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ne može i sim i aplikacija, moraš da izabereš šta ti u kom trenutku odgovara da koristiš.

Što se tiče drugog problema, da nema uspostave poziva, nisam siguran na šta tačno misliš. Jedino što mi pada na pamet je znatno duže vreme čekanja dok te gospođa sa automata obavesti da pretplatnik nije dostupan.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Hvala. Nisam znao da mora samo jedno da se izabere.

Ovo za drugi problem, upravo to sto kazes. Bas dugo se ceka da se automat oglasi i cak ni ne stigne poruka o propustenom pozivu. Sve ovo ako je prijem poziva preko aplikacije. Lici mi da aplikacija nije za svakodnevnu upotrebu. Fale joj osnovne funkcije u odnosu na sim.
 
Hvala. Nisam znao da mora samo jedno da se izabere.

Ovo za drugi problem, upravo to sto kazes. Bas dugo se ceka da se automat oglasi i cak ni ne stigne poruka o propustenom pozivu. Sve ovo ako je prijem poziva preko aplikacije. Lici mi da aplikacija nije za svakodnevnu upotrebu. Fale joj osnovne funkcije u odnosu na sim.

Ako si preko pozivi preko aplikacije. i to radi extra naravno moras da imas internet, u Srbiju preko sima ,

Mislim da nema bolje kartice trenutno
 
Bas to je i moj zakljucak. Aplikacija samo za inostranstvo a kod nas sim.
Sasvim je ok usluga, mada signal zavisi od vip mreze na pojedinim mestima je manja pokrivenost. Samo je Telenor bolji od vip-a po signalu. Na svakavkim "brdima" sam hvatao njihov signal, ali je i cena duplo bolja :)
 
Bas to je i moj zakljucak. Aplikacija samo za inostranstvo a kod nas sim.
Sasvim je ok usluga, mada signal zavisi od vip mreze na pojedinim mestima je manja pokrivenost. Samo je Telenor bolji od vip-a po signalu. Na svakavkim "brdima" sam hvatao njihov signal, ali je i cena duplo bolja :)

Ja koristim Telenor i Globaltel, Telenor ima skoro duplo bolji signal , neznam zasto tolika razlika ostalo je sve bolje na Globaltel
 
Nazad
Vrh Dno