Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Sve se prenosi do 40gb neta a za minute nisam našao podatak.
Ustvari, sve se prenosi, ali se PO MAKSIMALNOJ brzini u jednom mesecu može iskoristi samo ("samo") 40GB, posle se brzina smanjuje. Al nemojte da vas mnogo opušta to sabiranje, jer ako jednog dana promene pakete, a ne omoguće sabiranje sa novim, sve će vam propasti.
 
Hvala na upozorenju, spremni smo svi na taj rizik :)
 
Pošto sam prošao proceduru evo detaljno:
1. Pozoves globaltel i kažeš da želiš da prenese broj kod njih nakon čega ti oni šalju poštom da potpises zahtev za prenos broja. Potpises pred poštarom i odmah isti taj poštar vraća to njima. Slanje i povratak je plaćeno od strane globaltel.
2. Zovu te iz MTS da ti bude pogodnosti, zahvalis se da nisi zainteresovan.
3. MTS ima 7 dana od dana podnošenja zahteva da ti zahtev odobri ili odbije. Ugovorna obaveza mora da je istekla i D ajde plaćen poslednji račun koji si dobio. Savetujem da odeš do MTS i vidiš šta treba da platis pre pozivanja globaltel.
4. Nakon (do) 7 dana ujutru ti isključe broj i ako ga neko pozove kaže da je nepostojeći.
5. Naredna 24h si bez broja dok ti poštar ne donese sim karticu globaltel koju odmah možeš da ubacim u telefon i kremena da koristiš. Dobijaš poklon 50 dinara, 50 minuta i 3 gb na 7 dana (sad dal 3 ili 4 gb nisam siguran).
6. Ako nakon 7 dana želiš da uplatis mix paket 150 minuta/sms plus 4 gb onda ti se ovo što si dobio na poklon briše jer samo isti paketi mogu da se prenose. Ovaj pilon se računa kao posebno minuti i posebno net ne kao miks. Nakon 10ak dana i uplacenog mix paketa dobio sam još 4gb na poklon kao znak dobrodošlice.

Uplacujem dopunu na "Moj Kiosk", koliko uplatim toliko i imam na raspolaganju pa preko aplikacije aktiviram paket koji mi treba. Da bi se nepotroseno nakon 30 dana prenelo na nivou plaćeni paket moraš aktivaciju novog izvršiti pre isteka starog. Automatska aktivacija pre isteka je moguća za sve pakete sem ovo 150/4gb na 30 dana (ovo mi je jedini p3d3rski potez). Sve se prenosi do 40gb neta a za minute nisam našao podatak.

Ne bi bilo loše da malo procitas po njihovom sajtu, sve je lepo objašnjeno za prenošenje. Ovi što se ovde žale da su ih zeznuli ustvari nisu pročitali šta piše, a sve lepo piše.

Za lokacije gde se krećem ima bolji signal, internet mi je skoro uvek 4g (na MTS nije bilo).

Meni najbitnije od svega je što sam kontrolišem koliko trošim (a postrosim tih 500din) nema nečega što mi ne treba a moram da platim i nema onih VAS servisa (naplata za drugog) svaki mesec iako sam 20x rekao da mi to sve blokiraju u mts.
Hvala. A kakva je situacija sa porukama dolaznim sa Google ili sl servisa da li znas? Interesuje me i da li kasnije moze da se broj iz Globaltel mreze prebaci u neku drugu mrezu jer mi se cino da je neko napisao da ne moze?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
U početku su svi sms stizali i u poslednje vreme da kažem nijedna, pošto mi je posle xx pokušaja stigla za Google 1. Svuda sam zbog toga prebacio broj na ženin koja je u VIP. Call center naravno kaze da rade na tome i da posaljem detaljno e-mail šta ne radi. Dakle nekom radi, nekom ne radi, nekom nekad radi a nekad ne radi sve u svemu vrlo kilavo i neozbiljno.

U opštim uslovima kod Globaltelpiše da moraš biti korisnik minimum 3 meseca kako bi broj ponovo prebacio u drugu mrežu. Piše dakle da moze i ne vidim zašto ne bi moglo. Nisam još uvek probao prebacivanje al vrlo sam blizu da to uradim zbog situacije sa sms (3 meseca ističe u septembru) iako sam sa ostalim stvarima prezadovoljan.
 
Azurirana aplikacija i na Androidu.
 
Da li će Globaltel SIM kartica raditi u MiFi ruteru, koji je APN u tom slučaju?
I ako sam dobro skapirao, u isto vreme može na drugom uređaju biti aktivna Globaltel aplikacija sa tim istim brojem, za sve što kroz aplikaciju može da se obavi? Kao kod Bonbona npr. + pozivi i ostalo?
 
Da. Apn ti je isti kao telefonu. Moras samo da omogucis roming na mifi (globaltel karticu mifi tretira kao roming karticu jer je virtuelni operater-koristi vip bs).

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Jedino je bitno da mozes da primis SMS za aktivaciju aplikacije, a MIFI moze da primi SMS, tako da nemas problema.
 
Od poslednjeg update-a aplikacija se ponaša vrlo čudno. Često 'krahira' u pozadini, 'srče' memoriju, sporo se 'odaziva', ne prikazuje brojeve (tj. imena) iz spiska kontakata u listi poziva, itd... Android 5.1.
 
Ja ne mogu da aktiviram aplikaciju poslednjih par dana, ne stiže mi aktivacioni SMS, ne znam šta su menjali, prijavio sam problem, valjda će da reše.
 
Koliko je rok vazenja kartice,kad se ne radi dopuna,tri meseca??
 
3+1 mjesec.
 
Je li ko koristio ovaj roming paket za grcku? Kakvi su utisci?

Poslato sa NEM-L21 pomoću Tapatoka
 
Je li ko koristio ovaj roming paket za grcku? Kakvi su utisci?

Poslato sa NEM-L21 pomoću Tapatoka
Radi u Olimpijskoj regiji ekstra. Jedino zbog velikog broja ljudi na Vodafone mreži radi u H+ a ne u 4G.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
Koje je važenje Globaltel SIM kartice i kredita?
U slučaju da ne izvršite dopunu kredita u neprekidnom vremenskom periodu od 3 meseca od dana poslednje dopune, SIM kartic će vam biti prebačena u pasivni (standby) režim, u kome isključivo možete pozivati hitne službe i ostvarivati dolazni saobraćaj u nacionalnom saobraćaju. Možete ponovo aktivirati svoju SIM karticu uplatom kredita u roku od 30 dana od dana prebacivanja u pasivni (standby) režim. Po isteku ovog roka SIM kartica će biti deaktivirana.


Ne sumnjam.Ovako stoji na sajtu u FAQ(K)
 
Koje je važenje Globaltel SIM kartice i kredita?
U slučaju da ne izvršite dopunu kredita u neprekidnom vremenskom periodu od 3 meseca od dana poslednje dopune, SIM kartic će vam biti prebačena u pasivni (standby) režim, u kome isključivo možete pozivati hitne službe i ostvarivati dolazni saobraćaj u nacionalnom saobraćaju. Možete ponovo aktivirati svoju SIM karticu uplatom kredita u roku od 30 dana od dana prebacivanja u pasivni (standby) režim. Po isteku ovog roka SIM kartica će biti deaktivirana.


Ne sumnjam.Ovako stoji na sajtu u FAQ(K)

Upravo sam pricao sa devojkom iz korisnickog servisa i potvrdila mi je da je vazenje kartice 6 meseci od poslednje dopune.
Uputio sam je na to sto pise na sajtu, pogledala je i rekla da je to greska, da ce reci kolegama da isprave i zahvalila se.
Pozovi korisnicki servis pa proveri (ne ujedaju i besplatno je) ili veruj u to sto pise na sajtu, tvoj izbor.
 
E to se zove saradnja:)Glupo mi je zvati i provjeravati sve sto pise na sajtu.Bar smo rijesili dilemu.
 
Da li je neko primetio poslednjih nekoliko dana da je nedostupan za pozive kroz aplikaciju?
 
kolega @BigBoy je gore rekao da automatska obnova tarife (150min i 4gb) nije moguca iako se upali u aplikaciji,jelnto bag ili namerno je tako?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Da li je neko primetio poslednjih nekoliko dana da je nedostupan za pozive kroz aplikaciju?
Ja sam primetio da sam nedostupan.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
Dobro je (mislim nije dobro), ali bar da ne ispadam lud kad se žalim. Pitam ih lepo da li još neko ima problem, kažu nema.
 
Nazad
Vrh Dno