Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Oni već imaju aplikaciju, možete kupiti i srpski broj i koristiti ga bilo gde. virtualsimapp.com - to je naš nije strani.
A više brojeva znači, pošto je bez SIM kartice možete u aplikaciji da koristite više brojeva odjednom.
Ovo se može i na SIM karticu uraditi, staviti više brojeva i koristiti naš kod nas, strani u inostranstvu.
Ništa komplikovano.
Čak i ja znam da naparvim Virtuelnu mrežu za sebe i da,šaljem SIP bilo gde i da pričam sa bilo kim.

A koja je fora kad me neko zove na srpski broj dok sam van zemlje?
 
a99cf8e3afc2703afb8237dd3e7f4d97.jpg



Sent from my Ericsson 628 using Tapatalk
 
Ako si poslovni korisnik onda je dobro da si uvek dostupan klijentima.

Ako ideš na putovanje onda te svi mogu dobiti kao da si kući, bez ikakvih troškova.

Sa običnim provajderima to nije slučaj,pa me zanima kako su u Globaltel-u to zmislili.
 
I meni još uvek to nije jasno? Videćemo sutra

Послато са Coolpad A8
 
Mozda ce biti slicno kao sto je Vodafon u Eu zemljama uveo roming po ceni lokalne cene poziva smsa i podataka
 
Mozda ce biti slicno kao sto je Vodafon u Eu zemljama uveo roming po ceni lokalne cene poziva smsa i podataka

Radi se na ukidanju,a ne na uvodjenju rominga.;)
Mislim na EU,a operatori moraju to da prate.
 
Ako ste zaista zainteresovani pitajte, dosta sam obavešten o tome. Čak imam i scenario po kojem će se sutra odvijati predstavljanje tog novog provajdera. Ukratko vam mogu reću da će cene poziva u nacionalnom saobraćaju biti 9,99 dinara, dok za SMS nisam siguran, ali postoji velika mogućnost da će biti 5 dinara, dok će međunarodni SMS biti 15 dinara (imam cenovnik i za međunarodne pozive).
U scenariju se navodi i televizija:
„Do sada ste navikli da je kablovska televizija nešto što ostavljate u svojoj dnevnoj sobi.
Zamislite da imate svoju kablovsku televiziju gde god da ste.
Zato što je uz Globaltel, vaša kablovska televizija u vašem telefonu. I možete da je ponesete svugde sa sobom.
Uz svoj broj, dobijate kablovsku televiziju sa 32 kanala, uz mogucnost doplate za dodatne kanale.”

Za više informacija (nema ih baš puno ali su verodostojne) slobodno pitajte :)
 
Ako ste zaista zainteresovani pitajte, dosta sam obavešten o tome. Čak imam i scenario po kojem će se sutra odvijati predstavljanje tog novog provajdera. Ukratko vam mogu reću da će cene poziva u nacionalnom saobraćaju biti 9,99 dinara, dok za SMS nisam siguran, ali postoji velika mogućnost da će biti 5 dinara, dok će međunarodni SMS biti 15 dinara (imam cenovnik i za međunarodne pozive).
U scenariju se navodi i televizija:
„Do sada ste navikli da je kablovska televizija nešto što ostavljate u svojoj dnevnoj sobi.
Zamislite da imate svoju kablovsku televiziju gde god da ste.
Zato što je uz Globaltel, vaša kablovska televizija u vašem telefonu. I možete da je ponesete svugde sa sobom.
Uz svoj broj, dobijate kablovsku televiziju sa 32 kanala, uz mogucnost doplate za dodatne kanale.”

Za više informacija (nema ih baš puno ali su verodostojne) slobodno pitajte :)

Da li će biti da se kupe minuti u nacionalnom saobraćaju?
 
Zamislite da imate svoju kablovsku televiziju gde god da ste.
Zato što je uz Globaltel, vaša kablovska televizija u vašem telefonu. I možete da je ponesete svugde sa sobom.
Uz svoj broj,
dobijate kablovsku televiziju sa 32 kanala, uz mogucnost doplate za dodatne kanale.

Ovo je klik Pink – skroz nebitni kanali.
 
Poslednja izmena:
Verovatno da hoće, ali ja nemam pouzdane informacije o tome. Na jednom mestu u scenariju je napisano „Ovo je samo početak.
Uskoro dolazi i naša sim kartica i još mnogo uzbudljivih novosti.”
Tako da, po ovome, ovaj provajder još uvek neće obavljati neke osnovne telekomunikacione usluge, već će prvo objaviti aplikaciju za smartfon (nešto kao Orion Ring+). Na kraju, evo postaviću taj scenario pa u prilogu pročitajte nešto više o tome.
 

Prilozi

  • Scenario Globaltel .doc
    39 KB · Pregleda: 167
Znaci oni ce da nam ponude tv, internet i minute/poruke neograniceno za 500din mesecno na pripejdu :D Nigde ne pise, ali takav utisak dobijam... :D

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
Hm da, ali je zanimljivo to što piše da njihova sim kartica dolazi uskoro. Imam i ja na mts tv besplatan net za aplikaciju pa gledam iptv gde god da sam u Srbiji na mobilnom bez merenja podataka, zatim je tu i d3go za koji je takođe potreban net itd. Ako hoće da budu konkurentni, trebali bi da daju tu kablovsku na mobilnom sa njihovom sim karticom i neograničenim netom za to. I vip daje orion iptv ali samo sa 3GB mesečno .
 
Verovatno da hoće, ali ja nemam pouzdane informacije o tome. Na jednom mestu u scenariju je napisano „Ovo je samo početak.
Uskoro dolazi i naša sim kartica i još mnogo uzbudljivih novosti.”
Tako da, po ovome, ovaj provajder još uvek neće obavljati neke osnovne telekomunikacione usluge, već će prvo objaviti aplikaciju za smartfon (nešto kao Orion Ring+). Na kraju, evo postaviću taj scenario pa u prilogu pročitajte nešto više o tome.

Nadam se da nećemo morati stalno da budemo na netu da bi ovo sve radilo,jer ako bude sve preko neta onda neće da zaživi.
 
^ A kako bi drugacije radilo, ako ne preko interneta?
Pozdrav
 
^ A kako bi drugacije radilo, ako ne preko interneta?
Pozdrav

Pa kako rade ostali,preko baznih stanica operatera kojem plaćaju korišćenje mreže.
Inače,zašto zakupljuju deo mreže ako je sve preko neta?
Sad čovek reče da će biti uskoro i sim kartica.
Bonbon je virtuelni operater u Hrvatskoj ali im ne treba net da bi komunicirao.
 
Poslednja izmena:
Videćemo sutra kako će sve to funkcionisati. Jedino, da napomenem da oni (na primer) brojeve iz SAD iznajmljuju za ~0.1 USD, a da će te brojeve mesečno izdavati po daleko višoj ceni (u odnosu na tih 0.1 USD).
To dva (ili više) broja na jednoj kartici mene baš i ne interesuje, međutim, vidim da su se oni za to dosta zakačili.
Posebno me raduje što kažu da će pozivi u okviru te mreže biti uvek besplatni.
Ipak, koliko god ja bio siguran u ovo što vam od malopre pišem, ono sutra je glavno :)
 
Pa kako rade ostali,preko baznih stanica operatera kojem plaćaju korišćenje mreže.
Inače,zašto zakupljuju deo mreže ako je sve preko neta?
Sad čovek reče da će biti uskoro i sim kartica.
Bonbon je virtuelni operater u Hrvatskoj ali im ne treba net da bi komunicirao.

Bez SIM kartice nemas pristup mobilnoj mrezi*. Dakle, dok ne uvedu svoje SIM kartice, mogu samo da nude IP servise, s'tim sto ces pristup IP mrezi morati sam da obezbedis (mobilni net drugog operatera ili wifi). Cak i kad uvedu svoje SIM kartice, pretpostavljam da ce vecina usluga koje nude biti bazirane na IP mrezi - pa ce ti opet trebati pristup IP mrezi.

Pozdrav

* - ovo vazi dok ne zazivi e-SIM standard. No, otom potom...
 
Bez SIM kartice nemas pristup mobilnoj mrezi*. Dakle, dok ne uvedu svoje SIM kartice, mogu samo da nude IP servise, s'tim sto ces pristup IP mrezi morati sam da obezbedis (mobilni net drugog operatera ili wifi). Cak i kad uvedu svoje SIM kartice, pretpostavljam da ce vecina usluga koje nude biti bazirane na IP mrezi - pa ce ti opet trebati pristup IP mrezi.

Pozdrav

* - ovo vazi dok ne zazivi e-SIM standard. No, otom potom...

Po tvome su oni onda kao Vajber ili WA,a ne virtuelni operater.
Da je tako Ratel ih ne bi sigurno registrovao kao operatera,jer po tome je i Vajber i WA virtuelni operater.
 
Verujem da će biti onako kako je @Rafiki napsao. IP broj je sasvim dovoljan, za net se lako nađe rešenje. Kao recimo što radi Orion Ring+ broj.
 
Po tvome su oni onda kao Vajber ili WA,a ne virtuelni operater.
Da je tako Ratel ih ne bi sigurno registrovao kao operatera,jer po tome je i Vajber i WA virtuelni operater.
Nije bas isto: Viber/WA/Skype nemaju niti su trazili svoje numeracije. Pored toga, da bi RATEL registrovao neku firmu, ta firma mora da podnese zahtev. Mislis li da su Viber i ostali podneli zahtev da se registruju kao VO u Srbiji?
Uzmi SBB kao primer: njihova fiksna telefonija je klasican primer IP usluge. Da bi je koristio ne treba ti fiksni telefon uopste - dovoljna je njihova Unifon (ili tako nesto) aplikacija i pristup internetu.

Pozdrav
 
Objavljena je i aplikacija na Play prodavnici. Pogledajte i sami.
Screenshot_20161213-125128.png
Screenshot_20161213-125137.png
 
Poslednja izmena:
Ne razumem izgleda da je sve besplatno kod njih:)

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Pa to je to. Kupovina brojeva iz različitih zemalja. Radi preko sip-a. Treba da se obezbedi net konekcija i to je to. Dobra varijanta. Još ako kod nas može da se uzme 011, odlično :)
 
Pa to je to. Kupovina brojeva iz različitih zemalja. Radi preko sip-a. Treba da se obezbedi net konekcija i to je to. Dobra varijanta. Još ako kod nas može da se uzme 011, odlično :)

Despo, možeš li da nam kažeš, po tvom mišljenju, ko će imati potrebu za ovim?
 
Instalirao aplikaciju, uredno se registrovao sa norveskim brojem i dobio lokalni 067 broj, u principu ne moze da se koristi za sad, jer prijavljuje da treba skinuti novu verziju, ali moze da se primi poziv, i zvuk je bio FANTASTICAN!
 
Moze. Prvo se otkači sa WI-FI mreže i uđi u aplikaciju. Zatim se prikači na mrežu ponovo.
 
Nazad
Vrh Dno