Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Bolje tuži domaće kladionice koje su izlobirale tu uredbu ili zakon.
Ko kaze da ja ili ti idemo taj sajt da bi se kladili??? Recimo idem da vidim rezultate...tako mogu da ti zabrane bilo koji sajt bilo gde na svetu sto je necuveno
Dalje,samo sa vipa/globaltela ne mozesa telenora i mts moze. To se obara na sudu i jos se placaju penali. Svim srcem navijam da ih neke odere.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Karakterisemo.ga kao prevaranta jer jeste prevarant. Ne omogucava mi ono sta sam platio. Dakle prevara

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Treba da tužiš državu, a ne operatera, nije operater propisao taj zakon.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
I ja se pitam na osnovu kog zakona oni mogu da rade DNS cache poisoning / DNS spoofing?!
Kapiram da nije dozvoljeno klađenje, ali kao što neko reče, na tim sajtovima ima i drugih informacija koje su na ovaj način odjednom nedostupne običnom korisniku Globaltel / Vip interneta koji nema tehnički know-how.

Lako je meni i drugim korisnicima sa ovog foruma koji znaju kako promeniti podešavanja i zaobići ovu glupost. Ali to je tek 1 promil korisnika.

Ovo je potencijalno opasno ako je naprasno zakonski moguće jer vrlo lako može da se desi da na isti način zabrane sajtove sa informacijama koje se nekome ne dopadaju, ili čak cele servise za razmenu poruka, društvene mreže, bilo šta!

Kazniti onoga ko se nezakonito kocka / kladi, ima smisla, ali blokirati pristup celim sajtovima, to je OPASNO.

Još jedan sajt na spisku koji sam pronašao je bwin.com
 
Слажем се за блокирање цијелом сајту,домену,умјесто неком поддомену или код прављења налога,али сам закон у вези коцкања у иностранству је дискутабилан,за мене,јер држави није битно да ли сте зависници од клађења у земљи већ само да напуни касу.Већ виђено.
 
Pokušavam online da kupim bilo koji paket ali ne uspevam. Izaberem sve lepo, popunim sva polja i kad kliknem na "plati" vrati se na početnu stranicu.
Hteo sam da probam kako radi esim ali ništa od toga.

Poštovani, molimo Vas da pokušate ponovo. Izvršene su određene izmene na WEB sajtu, sada bi trebalo da sve funkcioniše. Ukoliko i dalje budete imali poteškoća prilikom poručivanja, molimo Vas da nas kontaktirate na broj 0677-1234, kako bi Vam kolege pomogle oko rešavanja problema.
 
Шта да узме у овом Глобалу чича коме треба сама два пута месечно да окрене бројеве телефона лекара специјалиста да покуша да закаже лекарски преглед, јер нема листе чекања и не прихватају лично појављивања

Звање фиксних бројева са чекањем на централи са МТС припејдом кошта ко "светог петра кајгана"
 
100 min 300 din
 
Zdravo, ja sam sa MTS a gde sam bio dugogodišnji pretplatnik, podneo online zahtev kod Globatela za prenos broja. Da li treba nešto da znam, jer mi je drug rekao da Globatel radi preko interneta kao Skajp i Viber i da moram da imam i karticu MTS ili nekog drugog operatera + Globatelovu sim karticu da bi to uopšte radilo?

Da li će MTS da me zove da mi ponudi neke benifite zato što ih napuštam ?
 
Zdravo, ja sam sa MTS a gde sam bio dugogodišnji pretplatnik, podneo online zahtev kod Globatela za prenos broja. Da li treba nešto da znam, jer mi je drug rekao da Globatel radi preko interneta kao Skajp i Viber i da moram da imam i karticu MTS ili nekog drugog operatera + Globatelovu sim karticu da bi to uopšte radilo?

Da li će MTS da me zove da mi ponudi neke benifite zato što ih napuštam ?

Globaltel radi na dva nacina, ti sam biras kako ces koristiti usluge:
1) Klasicno sa SIM karticom
2) Kroz aplikaciju

1. Od Globaltela dobijas SIM karticu koju kad ubacis u telefon imas naj klasicnije sve - normalno zoves, normalno primas pozive, normalno koristis internet.
- Tehnicki Globaltel SIM ima svoj Mobile Network Code / Mobile Country Code (220 11) - kao sto Telenor ima 220 01, mts 220 03 i Vip 220 05
- Tehnicki sa Globaltel SIM karticom si uvek u roamingu - kad si u Srbiji, tvoj telefon je roaming korisnik na Vip mrezi (nesto slicno kao sto je Vip na samom pocetku pre sirenja njihove mreze bio u roamongu na mts mrezi)
- To tebe kao korisnika apsolutno ne zanima niti dotice. Sa Globaltel SIM karticom imas identicnu pokrivenost kao da si korisnik Vipa (kad si u Srbiji). Radi 2G, 3G, 4G kao na Vipu.
- Ogranicenje koje imas kao Globaltel korisnik je da u periodu od 30 dana ne mozes potrositi vise od 40GB mobilnog interneta preko Vip mobilne mreze a da ti ne uspore saobracaj. Dakle, maksimalno mozes da uzmes recimo Freepaid 10GB + 6*5GB i tu je kraj (ovo ogranicenje za koriscenje na telefonu retko ko ce da iskoristi - a i ako vec tolko trosis, nije ni nesto preterano isplativo.
- Moras u 99% slucajeva rucno da definises APN za internet (jer u uredjajima ne postoje profili za Globaltel - jer je mali operater) - ali to radis jednom kad ubacis SIM karticu u telefon.

2. Mozes na iOS i Android uredjajima da instaliras aplikaciju i koristis pozive i SMS poruke (sa tvog broja i ka tvom broju) cak i na mestima gde nemas dobar signal mobilne mreze a imas internet (kroz wifi recimo), ili cak u inostranstvu (dok god imas internet) i to po cenama kao da si u Srbiji. (ovo je opciono, nemas obavezu ovo da radis, ali je korisno). U samoj aplikaciji postoji opcija da li ces pozive da primas preko aplikacije ili SIM kartice.
 
Hvala na detaljnom odgovoru.
 
Da pitasm još nešto. Kada iskoristim intetnet da li plaćam neku kaznu ili ga zaključaju pa treba da dokupim ?
 
Kad potrosis kupljen internet - jednostavno vise nema konekcije, mozes da dokupis dodatak (ima 5GB za 300 dinara na 30 dana).
 
Odlično
 
Da li neko zna kako salju karticu? Postom ili kurirskom sluzbom?!
 
Kako ide procedura prebacivanja broja? Kod Mts-a mi istice postpaid ugovor 21.11. i zelim da predjem u Globaltel. Kada treba da podnesem zahtev za prebacivanje? Koliko ta procedura traje?
 
Podneseš zahtev 22. novembra. Sve se može obaviti na sajtu Globaltela, ili pozivom korisničkog servisa. Nisam radio prenos u Globaltel, pa ne mogu da kažem koliko dugo traje.
 
potvrđeno mi je da je kurur vratio paket zbog pogrešno upisanog telefona za kontakt ;) Ludilo :D
 
Ja sam pokrenuo prenos broja u GT jos 25.10. i evo cekam... i cekam :)
 
Pozdrav! Šta se tačno postiže registracijom na sledećem linku? https://www.globaltel.rs/prepaid-registracija
Poštovani, kada izvršite registraciju pripejd pretplatničkog broja, u slučaju gubitka SIM kartice, od nas dobijate novu SIM karticu sa istim brojem.
Druga mogućnost koju ostvarujete registracijom jeste da naše Freepaid pakete možete aktivirati preko dopune/kredita, u suprotnom je moguće samo pomoću platne kartice.
 
Kako ide procedura prebacivanja broja? Kod Mts-a mi istice postpaid ugovor 21.11. i zelim da predjem u Globaltel. Kada treba da podnesem zahtev za prebacivanje? Koliko ta procedura traje?

Kada je u pitanju prenos broja, procedura je sledeća.
Pre svega potrebno je da odaberete način podnošenja zahteva za prenos broja:
1. Dolaskom u poslovnicu
2. Pozivom call centra
3. Putem WEB-a
Ukoliko se odlučite za jednu od prve dve opcije, procedura ide ovako: Podnesete zahtev, mi prosleđujemo Vašem operateru na odobrenje (od momenta kada prosledimo Vašem operateru zahtev, oni imaju oko 5 radnih dana na odgovor), nakon toga Vam šaljemo našu SIM karticu sa prenetim brojem.
Ukoliko odaberete da zahtev podnesete putem WEB-a, prvo se odlučujete za SIM paket , a zatim popunjavate zahteve za prenos broja. Mi Vam zajedno sa zahtevima šaljemo tu SIM karticu, Vi potpišete 2 primerka, jedan zadržite za sebe. Kada se zahtevi vrate, mi podnosimo zahtev operateru. Nakon odobrenja, na SIM karticu koja Vam je stigla, sistemski dodeljujemo Vaš prenet broj.
Važno je takođe da Vam istekne ugovorna obaveza.
Kada je Vaš slučaj u pitanju, možete već 20, 21 podneti zahtev.
 
Poslednja izmena:
Karica je stigla sa nekim bez veze brojem, kao naknadno će da mi vrate broj. Naravno već 10 dana ništa. Ja niti koristim tu karticu a platio sam je 1300 dinara, niti mi je prestala pretplata prema MTS u. U svakom slučaju ko želi da pređe, neka kupi najjeftiniju karticu jer se ne završava tako brzo.
 
Zato što je uzeo freepaid paket sa 10 GB

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Aha... ne znam ali mogu da pretpostavim da mts ne želi da lako izgubi korisnika... ja sam prepaid broj prebacio na Globaltel za manje od nedjelju dana...
 
Aha... ne znam ali mogu da pretpostavim da mts ne želi da lako izgubi korisnika... ja sam prepaid broj prebacio na Globaltel za manje od nedjelju dana...

Što me nisu pitali za neki benifit ?
 
  • Like
Reagovanja: M J
Čudno, mene zvali dva puta iz mts-a, nudili uglavnom skuplje pakete po ceni jeftinijih ali ipak sam prešao na globaltel jer mi odgovara sloboda mesečnog kreiranja troškova plus naravno aplikacija koja mi u romingu od broja pravi kao da sam na Viber-u.
 
Nazad
Vrh Dno