Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Ja i dalje ne vidim na sajtu cenovnik za brojeve niti kako može da se kupi neki. Čisto da vidim cene, dalje me ne interesuje.
Prezentacije i objašnjenja su im takva da mali broj ljudi shvata šta zaista nude. Da li je to namerno ili ne, ne znam...

Od 200 din do 650din / mesečno, koliko sam na brzinu video juče preko aplikacije.
 
I morace internet:)

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Dobro, to naravno, ne znam kako bi drugačije radio ako već nema sim kartice.
 
I ko nema neta nema poziva

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
U pitanju je voip ponuda. Da bi voip funkcionisao mora da postoji internet konekcija. Ne može drugačije.
Nekom može biti korisna, a nekom drugom ne.
 
I ko nema neta nema poziva

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
I da ima svako net za globaltel, usluga se svodi na ono sto vec viber nudi, a za viber vec postoje promocije, a i za pozive prema drugim mrezama nisu nista u prednosti u odnosu na mts, vip, telenor....5din/min sa besplatnom uspostavom veze u Srbiji, i 10din/min ka ostalim zemljama, pa i da se kaze da nude bolje uslove od ostalih...

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
@desp
Upravo. Meni je korisna, imam lokalni mobilni broj u inostranstvu, i odličan kvalitet zvuka. Ring bi bio bolji da je aplikacija kvalitetna, a usluga stabilna, ovako sam našao vrlo upotrebljivu alternativu.
 
Poslednja izmena:
Nije za direktno poređenje sa Viberom. Naravno, besplatan je za pozive Viber-Viber, ali ne i za pozivanje običnih fiksnih i mobilnih brojeva, niti se mogu primiti pozivi sa istih. Treba prihvatiti da ima ljudi kojima baš tako nešto treba, pa makar povremeno.
Druga je priča što su cene mogle malo bolje da budu.
 
Ček ček, da bi mi radio broj koji sam dobio potrebno je da već imam internet kod drugog operatera? Znači da platim jednom pravom operateru za internet a onda i globaltelu za minute i sms? Ne vidim svrhu...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Glupost teška.
Teško će ovo da zaživi kako su krenuli.
 
Ja samo mislim da je trenutno mnogo skupo. Inače, ideja je dobra.
Ukoliko bude sličnih ponuda, biće sigurno i znatno jeftinije.

Postoje trenutno dve slične ponude: globaltel i orion ring+ (čiji postupci mi i nisu baš najjasniji)
Nadam se da će se vremenom omogućiti kupovina i fiksnih prepaid voip brojeva (slično kao ring+) koji će moći da se koriste i preko voip gateway uređaja.
To znači da bi ljudi koji ne koriste adsl mogli da imaju fiksni telefon i bez pretplate, odnosno da plaćaju po utrošku (npr. cene kod oriona su 0,92-2,40 din/min ka fiksnim).

Jedan primer za šta može lepo da posluži ovakav broj:
Biću uskoro nešto jače od mesec dana u inostranstvu. Tamo ću svakako kupiti neku data sim karticu. Ukoliko koristim broj od globaltela ili oriona neću imati praktično nikakvih troškova u romingu.
Pozive ka svom 063 broju ću preusmeriti na globaltel 0677 ili ring+ 011 kojima preko neta pristupam u inostranstvu. Tako da kad primim poziv na 063, nemam dodatnih troškova; za preusmereni poziv ka 0677 ili 011 se koriste minuti iz paketa.
Pre nekoliko godina, da bih izbegao troškove rominga koristio sam forward ka voip broju u Austriji (uz aktiviranje tarifnog dodatka "međunarodni pozivi" kod Telenora). Ipak je sada jeftinije i manje komplikovano, bar za pojedine stvari :)
Naravno, najviše će biti preko vibera i wa, ali ipak ne koriste to svi.
 
Poslednja izmena:
Dobra je za švaleraciju i kriminal

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Koliko vidim u aplikaciji postoji mogućnost da se kupi broj, cena je 100 i 200 dinara za njihov globaltel broj. Samo mi ono nije jasno, broj mogu da kupim na mesec dana, a nakon toga moram da ga produžim ili se briše. Skroz glupo. Nisam znao da mora na pripejd broj da se registruje, pa sam juče uspeo konačno sa vip pripejd karticom. I onaj deo mi nije jasan, kablovska je besplatna ceo mesec ako dopunim kod vipa 200 din mesečno. Kako će oni znati da li sam ja dopunio taj broj preko kog sam se registrovao? Možda to imaju povezano, ko će ga znati. Ja čekam te njihove sim kartice sa mnogo više data saobraćaja od ostalih kao što rekoše :D
 
Ovi su kao KlikPink i evo šta vam se lako može desiti (na osnovu primera koji su izneti po forumima) - Zaduživaće vas VIP automatski dok se vi nećete moći otarasiti od tog virtuelnog kad jednom stupite u odnos sa njima, jer ćete stalno kao nešto grešiti, kao niste dobro razumeli (dvodmislice)... te ćete i pored njihove żaliosti morati da platite VIPu, zato što će se oni praviti ludim i reći da oni samo vrše naplatu ono što ste... To isto će vam govoriti i Telenor i MTS a sve to uvežite sa roamingom pa ćete zažaliti... A ko su osnivaći? Došli da ošišaju ovce! Ma ne, šalim se, nego da nam bude lepo a oni će se namućiti baš?! Neće me iznenaditi ubrzo još jedan "virtuelni" preko državne MTS tu je ćup dublji. Ovo je najobicniji Virtual Number usluga koja postoji od kad i VoIP a može se kupiti povoljnije i to od poštenih stranih provajdera. Ovo su "burazerski" aranžmani i vreme 90-tih, a počeće (možda i jesu već) i virtuelne paralelne banke i bankarske usluge, pozajmice u rem, a već imamo i neverovatne presude, izvršitelje koji od 5 hiljada duga, za svoje vurtualne poslove i nenajavljene obilaske dužnika, naprave 100 hiljada duga ...!
 
Može pojašnjenje na koji način će me vip zaduživati automatski, dok ja neću moći da se otarasim tog broja?
 
Koristićeš nečiji internet i ovu uslugu preko njega. A koliko i kada si koristio "rećiće" im oni tj.neki program, sve dok te oni ne oslobode jer ti nećeš "umeti" sam to da uradiš iz prve, druge... E tu i u tom međuvremenu nema leka. Pa zar za slične primere "nerazumevanja" nisi video po forumima i to sa sadašnjim, realnim provajderima? Ja govorim o stotinu primera.
 
Ako je problem samo u količini internet protoka koji aplikacija utroši, onda problem ne postoji. Mislio sam da si mislio na nešto drugo.
 
Poslednja izmena:
U pitanju je "klik", "automatski", "složio si se", "aplikacija", serveri koji ne postoje ili se ne mogu očitati... U roamingu si ponekad pa je verovatnoća manja ovako radi zakon velikih brojeva...
 
^Ovo nisam razumeo...
Inače, pitao sam u vezi mogućih problema jer imam u planu da aplikaciju koristim u inostranstvu.
Za sada ne vidim nikakav konkretan.
Sam internet protok nije problem.
 
Poslednja izmena:
U odnosu na Ring+ aplikaciju, ova Globaltel mi izgleda kao da ne troši bateriju. Pre otprilike 10-12h sam je uključio; uopšte je nema u spisku potrošača. Za to vreme Ring+ bude dobro vidljiv među potrošačima.
Videću ujutru nakon što duže ne koristim telefon, da li je zaista uvek on-line.
 
Poslednja izmena:
Meni tu nesto nije jasno. Nakacim se na WIFI u kaficu u Austriji. Onda preko aplikacije sa srpskog Globaltel mobilnog broja pozovem NEKI broj u Srbiji i oni ce da mi naplate to kao roaming? Jesam li ja ovo dobro skapirao?
 
Poslednja izmena:
Naplatiće ti isto kao da zoveš iz npr. Beograda, Niša, Vranja, Pekinga, Tokija, Moskve... Svejedno je odakle zoveš, plaćaš 9,90 din/min i 9,90 din za uspostavu poziva. Dakle, u pitanju je poziv koji se tarifira kao domaći jer zoveš sa domaćeg broja.
 
Poslednja izmena:
Klikni na ovaj link: http://globaltel.rs/tarife.html pa klikni kod Srbije na link"opsirnije".

Pise i sledece:

Iz Globatel mreže ka drugim mrežama u Srbiji kada se korisnik nalazi u inostranstvu:

Odlazni poziv ka mob.
49.99 RSD/min

Odlazni poziv ka fiks.
29.99 RSD/min

Dolazni poziv
Besplatno

Posto postoji samo aplikacija, koju mogu da koristim samo ako sam prikljucen na internet, ne i SIM kartica, oni izgleda po IP adresi vide da li sam u inostranstvu ili u Srbiji i na osnovu toga naplacuju.
 
Poslednja izmena:
U pravu si, tako piše. Nadam se da je to neka greška, jer zaista nema smisla da bude tako.
 
Klikni na ovaj link: http://globaltel.rs/tarife.html pa klikni kod Srbije na link"opsirnije".

Pise i sledece:

Iz Globatel mreže ka drugim mrežama u Srbiji kada se korisnik nalazi u inostranstvu:

Odlazni poziv ka mob.
49.99 RSD/min

Odlazni poziv ka fiks.
29.99 RSD/min

Dolazni poziv
Besplatno

Posto postoji samo aplikacija, koju mogu da koristim samo ako sam prikljucen na internet, ne i SIM kartica, oni izgleda po IP adresi vide da li sam u inostranstvu ili u Srbiji i na osnovu toga naplacuju.
Što po meni obesmišljava ceo koncept.

NEM-L21
 
Da, ukoliko bude stvarno tako, onda im je ponuda besmislena. Osim za dolazne pozive.
 
Poslednja izmena:
Pa ako je samo preko IP adrese onda bez problema može da se lažira, čak mogu GPS koordinate kao i dosta ostalih parametara da se menjaju, bar na rutovanom android telefonu. Znam da sam tako mts aplikaciju "prevario" da radi iako je u tom telefonu Telenor kartica a mts u drugom, kao i neku drugu aplikaciju o mojoj trenutnoj lokaciji...
 
Nazad
Vrh Dno