Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Meni hotspot radi normalno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kod mene android 10, aplikacija neupotrebljiva za dolazne pozive. Telefon zvoni, a aplikacija miruje kao kad je telefon u mirovanju, totalni bag. Ništa se ne prikazuje a zvoni. Mislim da treba ozbiljno da se pozabavite aplikacijom. Bolje je deaktivirajte na mesec dana, sredite je i pustite je u rad nego ovako.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Radi kao VIP mreža. Pitaj poznanike u svom okruženju.
Aplikacija se povremeno update-uje, ali ima i bagove. Ako koristiš fizičku karticu, tih problema ne bi trebalo da bude.

Nemaju promocije, već imaju default korektnu ponudu.

Pogledaj ponuđene pakete na njihovom sajtu.
 
Vec 6 meseci koristim globaltel karticu zbog interneta a vip sam korisnk postpejda inace. Ugovor kod vipa mi istice do kraja meseca pa bi preneo br. sta i kako ide procedura?
Sto se tice aplikacije posto ja cesto menjam telefone na svakom je drugacija na mnogim aplikacija neradi kako treba ne pokazuje napr.koliko mi je jos ostalo interneta...
Kada me neko pozove nemam opciju ni kako da se javim ..
Jel moze da se koristi mreza bez te aplikacije i cemu ona stvarno sluzi ne kapiram je nista. probao sam par puta da pustim neki program i nije imalo sanse haha
Jel mogu da se koriste vise tih kombinacija u isto vreme za internet i pricu napr. u istom mesecu i da se stalno menjaju ti paketi
 
Vec 6 meseci koristim globaltel karticu zbog interneta a vip sam korisnk postpejda inace. Ugovor kod vipa mi istice do kraja meseca pa bi preneo br. sta i kako ide procedura?
Sto se tice aplikacije posto ja cesto menjam telefone na svakom je drugacija na mnogim aplikacija neradi kako treba ne pokazuje napr.koliko mi je jos ostalo interneta...
Kada me neko pozove nemam opciju ni kako da se javim ..
Jel moze da se koristi mreza bez te aplikacije i cemu ona stvarno sluzi ne kapiram je nista. probao sam par puta da pustim neki program i nije imalo sanse haha
Jel mogu da se koriste vise tih kombinacija u isto vreme za internet i pricu napr. u istom mesecu i da se stalno menjaju ti paketi
Tačno tako, aplikacija radi različito na svakom modelu telefona npr. Na lenovu android dal 7 ili 8 radi perfektno bez greške, huawei android 9 radi solidno, samsung android 10 isti slučaj zvoni a ne dobije se opcija da se javiš, ako imaš sim karticu možeš koristiti i bez aplikacije, preko aplikacije imaš jeftinije pozive kada zoveš, aplikacija ti je dobra kada si negde gde nema dometa a imaš wifi ondamožeš ostvariti pozive i da te dobiju. Ali eto aplikacija radi kako ona hoće na različitim markama uređaja, i 100% ljudi se žali na rad aplikacije.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Vec 6 meseci koristim globaltel karticu zbog interneta a vip sam korisnk postpejda inace. Ugovor kod vipa mi istice do kraja meseca pa bi preneo br. sta i kako ide procedura?
Sto se tice aplikacije posto ja cesto menjam telefone na svakom je drugacija na mnogim aplikacija neradi kako treba ne pokazuje napr.koliko mi je jos ostalo interneta...
Kada me neko pozove nemam opciju ni kako da se javim ..
Jel moze da se koristi mreza bez te aplikacije i cemu ona stvarno sluzi ne kapiram je nista. probao sam par puta da pustim neki program i nije imalo sanse haha
Jel mogu da se koriste vise tih kombinacija u isto vreme za internet i pricu napr. u istom mesecu i da se stalno menjaju ti paketi
Aplikacija takođe ima dobru opciju, a to je video poziv koji nikada nije radio kako treba pa čak ni sada. Moje lično mišljenje je da treba ponovo od nule da urade aplikaciju kako treba i da je puste u sledećem ažuriranju, ali eto ne pitam se ja već njihova poslovna politika.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ovu stavku na samsung uređajima android 10 morate ručno aktivirati da bi aplikacija primala pozive i radila kako treba, kod mene sada radi extra
4cd4419852f7180eca6a1d049c5c7b5d.jpg


Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
da li i dalje mogu se kupiti kartice na trafikama moj kiosk ili nekim drugim.. ?
 
Gledao sam lokacije tih moj kioska ali ne uspevam da nadjem

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Kupio sam pre 7 dana globaltel SIM na Moj Kiosk trafici. 299 dinara.
 
idi na google maps i kucaj moj kiosk i ce izadje gde ima.. ima u vecinom gradova samo ne znam da li imaju i dalje kartice da prodaju..?
Nema nazalost kod mene samo u okolnim vecim gradovima....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Da li postoji mogućnost da se uplati online kredit u iznosu manjem od 500 dinara?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Имате у поштама Глобалтел картице.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Može, ali malo zaobilaznim putem:

- otvori se iPay iWallet nalog,

- taj nalog se putem elektronskog bankarstva dopuni proizvoljnim iznosom (preko platne kartice je minimum 1000 din, tako da gubi smisao za ovu namenu), iz dosadašnjeg iskustva uplatu proknjiže za oko pola sata,

- odabere se opcija plaćanja, gde se dobije e-money pin i trocifreni kod,

- u globaltel aplikaciji se u opciji za dopunu kredita izabere ipay i popuni sa e-money podacima i iznosom za dopunu (200 din minimum).

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Koristi li neko Globaltel esim na iPhone? Kako im radi?
 
Koristio sam pre par meseci nekih 20-ak dana i kepo je radilo. Nikakvih problema nisam imao.
 
Da, za online sam pitao. Dopunio na moj kiosk danas, hvala na odg..

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Koristi li neko Globaltel esim na iPhone? Kako im radi?

Ja koristim vec par meseci, glavni problem je sto ako pricas na obicnom sim-u onda si nedostupan na esim i obrnuto. Ne ponasa se kao klasican dual sim ali to nije do Globatela...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A kako se ponaša klasičan dual sim?!
Zar nisu odavno svi dual sim stand by?
 
Ćerka koristi esim na iPhonu,kao sekundarni broj kada je ovde,primarni je DE broj,prezadovoljna je i internetom i pozivima,nikakav problem do sada.
 
eSIM bi trebalo da radi bas kao i obican SIM, nikakve razlike nema. A sto se tice globaltela - radi apsolutno isto kao i Vip prepaid - za par godina kolko ih koristim aktivno, a imam vec 3 SIM kartice njihove, samo 2x se desilo da na oko 1h ne radi globaltel a radi Vip na nekom podrucju.

Imam neke IOT senzore na 4G mrezi na jednoj lokaciji (mini meteorolosku stanicu povezanu na raspberry pi), to bez greske radi, jedina stvar je sto se konekcija rekonektuje na svaka 4h, ali recimo kod Vikend Net (Vip) kartice se rekonektuje na svaka 2h, ali dobro... druga kartica je u telefonu za mobilni hotspot kad nisam blizu nekog drugog interneta i za internet radio u kolima (preko bluetootha sa tog telefona) - svakog meseca se automatski obnovi 5GB, jos se sabira (narocito sad kad se mnooogo manje krecem). I bas ne vidim razliku u odnosu na Vip - jedino sto mi njihovi planovi vise odgovaraju - imam trosak od ~600 dinara mesecno za te dve SIM kartice.

Jos, boravim povremeno na mestu gde indoor nemam ni GSM ni 3G ni 4G, bas telefon ispadne iz mreze potpuno. Imam mifi - koji napolju radi na 4G mrezi, pa kroz Globaltel aplikaciju mogu da pozivam bilo koji broj u Srbiji i mogu dolazne pozive da preusmerim na taj globaltel broj. Nije savrsena aplikacija, ali u nedostatku kvalitetnije alternative, radi i to.
 
A kako se ponaša klasičan dual sim?!
Zar nisu odavno svi dual sim stand by?

Kod Samsunga npr. dok pricam na SIM1, ako neko zove na SIM2, telefon zovni i mogu da se javim. Kao npr. poziv na cekanju... Kod kod SIM i ESIM kombinacije ako pricas na jednom, na drugom nemas domet, jednostavno si nedostupan.
 
Kao što sam kažeš, redirekcija poziva. Zar ne možeš da uradiš redirekciju poziva između e-sim i sim kartice? I obrnuto.
Telefoni sa 2 radio modula su toliko retki, da neko sa više informacija može verovatno da navede sve modele ikada komercijalno korišćene.
 
DSDA više nema, toliko su bili retki i ne umem da objasnim razlog da ih više ne prave. Samo 3 takava telefona su mi prošla kroz ruke, stari dobri samsung D780, jedan asus zenfon i honor 7.
 
Nazad
Vrh Dno