Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Šteta što su neažurni u rešavanju problema (propušteni pozivi i sl.), i zbog suludo visokih cena kod pozivanja iz inostranstva.
Kažem to jer aplikacija sasvim dobro radi i ima dobar kvalitet zvuka, što je čini dobrom za prijem poziva u inostranstvu. Naravno, kvalitet zvuka zavisi od interneta i sve napisano važi ako je internet OK.
Da su cene pozivanja normalne, usluga bi bila kompletnija.
 
Poslednja izmena:
Šteta što su neažurni u rešavanju problema (propušteni pozivi i sl.), i zbog suludo visokih cena kod pozivanja iz inostranstva.
Kažem to jer aplikacija sasvim dobro radi i ima dobar kvalitet zvuka, što je čini dobrom za prijem poziva u inostranstvu. Naravno, kvalitet zvuka zavisi od interneta i sve napisano važi ako je internet OK.
Da su cene pozivanja normalne, usluga bi bila kompletnija.

Izvinjavaju mi se i kažu da će da reše to što pre, rekli su mi da reinstaliram aplikaciju i da ću dobiti novi br ali posle toga mi je ostao isti što je dobro jer se nakon reinstalacije dobija br koji je dobijen prvi put, posle toga mi se još jednom desilo da me pozove i pisalo je test i posle se nije više dešavalo. Preporučili su mi da obrišem Orioin ring+ aplikaciju jer su sumnjali da se sa njom kosi ova njihova ali sam ja odbio da je obrišem jer mi treba. Rekli su mi i da krajem februara počinju da prodaju njihove kartice pa ako ostane ovako besplatno u mreži bez dopune biće pun pogodak.
 
Te dve aplikacije mogu da se kose. Desilo mi se jednom prilikom da mi je za pozive ka Orion broju zvonila Globaltel aplikacija, iako je Orion bio isključen. Rešilo se nakon restarta telefona.
 
Dakle, ne znam kako vama ovo radi, ali meni nije upotrebljivo. U bar 50% slučajeva aplikacija na iPhonu neće da zazvoni kad me neko zove. Ili neće uopšte, pa pozivalac dobije da sam nedostupan, ili odbije poziv, a ujedno mi izbaci notifikaciju da imam propušten poziv. S druge strane, dok je aplikacija aktivna (tj. dok je gledam), sve radi dobro, i onda još neko vreme posle toga. Na iOSu mi je ugašena opcija "background app refresh" u podešavanjima telefona. Ne znam da li je do nje, ali svakako mi ne pada na pamet da je palim.
 
Opet ja!

Uskoro Globaltel uvodi prodaju SIM kartica.
Eksluzivno, imam cene :p

Kartica ce kostati 750 dinara. Reko bi covek da ce sve biti besplatno.


Da vidimo cene

  • Poziv sa Globaltel SIMa ka drugom Globaltel SIMu kosta 4,9 dinara uz uspostavu poziva od 5,9 RSD.
  • Poziv sa Globaltel SIMa ka tzv. globaltel aplikaciji kosta 4,9 dinara uz uspostavu poziva od 5,9 RSD.
  • Poziv sa Globaltel SIMa ka SIMu drugog operatera u Srbiji kosta 9,9 dinara uz uspostavu poziva od 9,9 RSD.
  • Pozivi sa tzv. globaltel aplikacije ka SIMu se naplacuju 4,9RSD+5,9 uspostave.
  • Pozivi izmedju aplikacija su dzabe... ZAMISLI
  • Pozivi sa tzv. globaltel aplikacije ka SIMu drugog operatera u Srbiji je 7,9RSD+5,9 uspostave.
  • Poruke sa Globaltel SIMa ka Globaltel SIMu ili ka tzv. globaltel aplikaciji su 4 dinara.
  • Poruke sa Globaltel SIMa ka SIMu drugog operatera u Srbiji su 4,9 dinara.
  • Poruke sa tzv. globaltel aplikacije ka Globaltel SIMu ili tzv. globaltel aplikaciji su 0 dinara.
  • Poruke sa tzv. globaltel aplikacije ka SIMu drugog operatera u Srbiji su 3,9 dinara.

Karticu kupujete 750 dinara i dobijate 4GB data na njoj i 50 dinara tzv. voice saobracaja (ne razumem se, ergo ne znam sta je to).
Ako karticu povezete sa tzv. globaltel aplikacijom, dobijate bonus od 4GB.
Ovi gigabajti traju valjda mesec dana.

Postoji mogucnost kupovine neke vrste tarifnih dodataka. Trenutno poznati su:
  • Dodatak koji kosta 450 dinara i sadrzi 4GB podataka.
  • Dodatak koji kosta 800 dinara




--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sto se postpaida tice, izgleda da ce pristup njemu na pocetku imati samo bliski saradnici Globaltela, a kasnije ce se prosiriti i na ostale korisnike.

Postpaid se sastoji iz dva paketa.

Prvi paket kosta 999 dinara. Tu korisnik dobija 8GB, 200 minuta ka svima i 50 SMS poruka.

Cene su sledece:
cats.jpg

Drugi paket kosta 1990 dinara. Tu se dobija 16GB, 500 minuta ka svima i 100 SMS poruka.
Cene su iste kao za prethodni paket.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Postojace neka mogucnost jeftinih razgovora ka inostranstvu, izgleda, prema 199 zemalja za 9,9 dinara. Negde se pominje i 19,9, pa nisam siguran kako funkcionise.

Takodje ce postojati i neka mogucnost jeftinog data prenosa u romingu, ali se ni u to ne razumem.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neke fotografije:
Capture1.PNG
Capture2.PNG
Capture3.PNG
Capture4.PNG
 
Pa oni nisu normalni,ko će da im ovo kupi pa još da plaća one sulude cene poziva.:d
 
Ovo niko nece koristiti, bukvalno, ovo je gore od sva tri prava operatera.
Zasto bi neko placao toliku cenu kad kod Vipa ima sve sem neta neograniceno?
Ovo je jedino za mazohiste dobro, a ima ih.
 
Pošto idu preko vipa, hajde da uporedim vip pripejd. Vipova kartica košta 300 dinara sa 300 dinara kredita :D Plus bonus od 4GB i 7 dana neograničenih poziva u vipu. Ali će biti sigurno neko ko će ovo koristiti.
 
Kome treba za pozive, poruke i povremeno internet -Vip Neo 2/4/6.
Kome treba sa vise neta-Vip Online tarife sa dodacima.

Ne vidim zasto bi neko uzeo nesto od ovih fiktivnih provajdera po ovim cenama, mora to dosta nize.
 
Ma ovo je čisto pranje para Željka Mitrovića. Kakav crni virtuelni operator


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jedino im je net povoljan
b62c08bb3abe39116ee5c4535c7616fa.jpg
 
Ovo je sve samo ne povoljno.
Da li iko koristi ove uopste? Sem mozda Zeljka Mitrovica i njegove sire porodice to niko i ne koristi, nit im pozivi povoljni, nit im net povoljan.
 
Mozda je roaming povoljan?

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
 
Roaming je povoljan u odnosu na nase lihvarske operatere, ali svakako ima i povoljnijih varijanti.
 
Promenjena cena brojeva, umesto mesečno plaća se jednokratno.

Globaltel: 290 RSD
Globltel Gold: 990 RSD

Broj se može vezati za SIM karticu
 
Zašto nepovoljno za net? Po meni nije loše za one koji neće postpaid.

Čiju mrežu koriste, zna li se?
 
kakav je net na mitrovicevom?jel neko koristi i jel zadovoljan?cena mislim da je pristojna za 10gb posto meni treba za multimediju u autu :)
 
Mislim da je za tu namenu dobar. Ja imam karticu koju sam takodje probao sa multimedijom i po meni korektno radi.

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
Koja je cena za 10gb? Ne uspevam da nađem na sajtu.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
799 dinara

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
799 dinara

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
Call centar im radi radnim danima od 09-17h. Vikendom ne radi kao ni od 17-09 ?!

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno