Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Baš je smešno što mts-banka sem 0800 broja nije ostavila i normalni broj telefona za sve one koji žele da pozovu iz inostranstva (recimo zbog gubitka i blokade kartice).
Sve firme koje imaju 0800 ili 0700 broj uvek pored stave i normalni broj koji se može pozvati iz svake mreže i iz inostranstva.
takav broj sigurno ima i MTS banka samo ga nema istaknutog na kontakt strani.

Imajte u vidu da pozivanje 0800 brojeva ne zavisi od globaltela!

onaj ko zakupi 0800 ili 0700 broj sam može da bira iz kojih mreža prihvata da plaća troškove. Recimo, može da izabere da prihvata samo pozive iz fiksne mreže Telekoma Srbija. Svi drugi sa mobilnih i iz drugih fiksnih mreža dobiće poruku da ne mogu da se spoje.

Na isti način mogu da izaberu i koje mobilne mreže pružalac 0800 ili 0700 broja prihvata. To nije do globaltela.
 
Mts banku možeš zvati sa globaltevog broja sa sim karticom, samo iz aplikacije ne možeš.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Baš je smešno što mts-banka sem 0800 broja nije ostavila i normalni broj telefona za sve one koji žele da pozovu iz inostranstva (recimo zbog gubitka i blokade kartice).
Sve firme koje imaju 0800 ili 0700 broj uvek pored stave i normalni broj koji se može pozvati iz svake mreže i iz inostranstva.
takav broj sigurno ima i MTS banka samo ga nema istaknutog na kontakt strani.

Imajte u vidu da pozivanje 0800 brojeva ne zavisi od globaltela!

onaj ko zakupi 0800 ili 0700 broj sam može da bira iz kojih mreža prihvata da plaća troškove. Recimo, može da izabere da prihvata samo pozive iz fiksne mreže Telekoma Srbija. Svi drugi sa mobilnih i iz drugih fiksnih mreža dobiće poruku da ne mogu da se spoje.

Na isti način mogu da izaberu i koje mobilne mreže pružalac 0800 ili 0700 broja prihvata. To nije do globaltela.

a da se recimo pogleda kontakt stranica u MTS banka app pre nego što se pristupi tim širokim generalizacijama?!
postoji regularan fiksni telefon i najnormalnije je izlistan...
 
^ ”široke generalizacije" su objašnjenje kako funkcionišu 0800 i 0700 brojevi.

Nemam aplikaciju MTS banke i njihove usluge ne koristim. Odgovorio sam čoveku na pitanje koje je postavio.
Na web sajtu MTS banke stoji samo besplatni broj i nema normalnog broja.

Možda bi oni koji zakeraju trebalo najpre da provere regularne izvore?
 
regularan izvor za one koji koriste usluge banke je android app u kome je sve navedeno, mnogo vise neko sam websajt jer app koriste cesce
tako da neko ko ne koristi usluge banke kao ni samu aplikaciju tesko da moze da ima pristup svim "regularnim" izvorima informacija i u potpunosti odgovori onima koji postavljaju pitanja na tu i slicne teme
u tim i takvim slucajevima je onda bolje ograditi se i biti svestan koja su ta ogranicenja
 
Kakve gluposti čovek ovde može da pročita...
Nisam korisnik banke, ali da bi ih pozvao na neki normalan broj, moram da instaliram aplikaciju jer se broj vidi samo u njoj? A website nije dovoljno dobar izvor informacija zbog...?
I još se nadje neko da pametuje i da brani očigledno *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*sku odluku da ne stave na website neki svima dostupan broj?!?
Svašta...
 
Upravo primetio. Na sajtu je konačno dodata sekcija Moj nalog! U suštini nije loše, može se proveriti kredit, uraditi dopuna, proveriti aktivne pakete, i slično. Valjalo bi da su iste funkcionalnosti kao i u aplikaciji. Tu uključujem upravljanje brojevima (dodavanje novih / brisanje postojećih), aktivaciju usluga, internet podešavanja, listing saobraćaja, itd. Kako se vama čini?
 
Svaka dopuna produžava važnost. Ja moju koristim isto samo za net, nisam nikada nikoga zvao :)
 
Nije dopuna nego saobraćaj. Valjda se i net računa u saobraćaj? Ako ima dolaznih poziva, ne mora nikad da se dopunjuje kredit.
 
Ja sam čitao kako su napisali. Zato i postavljam pitanje, da ne bude rekli smo od poslednjeg obavljenog poziva.

Danas sam uzeo eSim sa novim brojem. Tehnička podrška odgovara u roku od 15-20 minuta, zaista pohvalno.

Ono što sam imao problem je da dobijem eSim sa izabranim brojem. U objašnjenju kako se kupuje nije objašnjeno kako da kupim eSim sa brojem koji sam izabrao. Ne može, dobije se random neki broj pa onda na sajtu opcija Smisli broj pa ga tu promeniš naravno posle aktivacije dobijenog eSima.
 
Trebalo bi ažurirati ikonice određenih TV kanala.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Da li je moguće koristiti Globaltel karticu na 4G wi-fi ruteru ("otključanom") za internet?
 
Da li je moguće koristiti Globaltel karticu na 4G wi-fi ruteru ("otključanom") za internet?

Da, naravno, samo je potrebno ukljuciti mobilne podatke u roamingu* (ukoliko postoji ta opcija) i APN podesiti na globaltel. Radi bez ikakvih problema.

*Tehnicki, globaltel SIM kartice su uvek u roamingu, ne koriste svoju maticnu mrezu (jer ista i ne postoji) vec gostuju na mrezi Vip mobile.
Vazno je znati da je mesecni limit potrosnje na jednoj Globaltel kartici 40GB.
 
Pa nisu bas :) u roamingu... nema potrebe da se uključuje “use data in roaming”.
 
Pa nisu bas :) u roamingu... nema potrebe da se uključuje “use data in roaming”.
znam da stariji mifi bez toga nece da puste data konekciju mislim na e5220,e5330 to sam primetio.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
to mu dodje kao nacionalni roaming.. kao vip kad je pocinjao na telenor i mts mrezi. verovatno zavisi od uredjaja do uredjaja, na nekom mozda mora da se ukljuci prenos podataka u roamingu, na nekom ne..
na telefonu vidim da ne mora da se ukljuci prenos podataka u roamingu da bi radio net.

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Ja bih kupio npr. ruter ("otključan za sve mreže") ZTE 283 i u njega ubacio Globatel karticu. Kako da instaliram onu Globatel aplikaciju da bi mogao da koristim internet preko W-fi ili kablova?
 
Kod mene na Huawei B311 radi bez problema, a opcija prenosa podataka u romingu je isključena.

Ja bih kupio npr. ruter ("otključan za sve mreže") ZTE 283 i u njega ubacio Globatel karticu. Kako da instaliram onu Globatel aplikaciju da bi mogao da koristim internet preko W-fi ili kablova?

Samo preuzmete Globaltel aplikaciju za Android/iOS, prijavite se sa brojem SIM kartice koju imate, i sve ćete moći obavljati u aplikaciji.
 
Da li i dalje moze da se uzme samo broj u Globaltel-u ono preko app, a da nema smi kartice? I kako? Koliko se naplacuje? Vidim da je ranije moglo, sad ne znam da li moram da narucim sim karticu ili ne.
 
Јеси ли инсталирао аликацију?Бесплатно је.Види.
 
Ozbiljno razmisljam da prebacim brojeve u Globatel, uskoro mi ističu uo u mts-u. Ona ponuda za 1300 din, neograniceni razgovori i 10 gb neta bas mi je po meri.
 
Pokušavam online da kupim bilo koji paket ali ne uspevam. Izaberem sve lepo, popunim sva polja i kad kliknem na "plati" vrati se na početnu stranicu.
Hteo sam da probam kako radi esim ali ništa od toga.
 
Hvalio sam globaltel ,ali sad mi je zao sto nisam advokat pa da tuzim i njih i vip. Danima ne mogu da uđem na sajt/ app bet 365, i danas provalim da sa telenora mogu ,a sa globaltela ne mogu.proverim i sa mts- a moze normalno. I izađe mi ovo dole na slici...dakle.ovakvih prevaranata nema na balkanu..dno dna,da oni nama zabrane da odemo na neki sajt.ovo je da ih tuzis i oderes za sve pare. Fuj prevaranata
4c06a679dbb173b8ae2a53d171beae2a.jpg


Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Hvalio sam globaltel ,ali sad mi je zao sto nisam advokat pa da tuzim i njih i vip. Danima ne mogu da uđem na sajt/ app bet 365, i danas provalim da sa telenora mogu ,a sa globaltela ne mogu.proverim i sa mts- a moze normalno. I izađe mi ovo dole na slici...dakle.ovakvih prevaranata nema na balkanu..dno dna,da oni nama zabrane da odemo na neki sajt.ovo je da ih tuzis i oderes za sve pare. Fuj prevaranata
4c06a679dbb173b8ae2a53d171beae2a.jpg


Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
Uđi na sl.glasnik i proveri, možda ovi drugi krše zakon. Vidi da li je isto

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ma to su klasicni prevaranti,kao imas internet ali ti ne xa da uđes na taj i taj sajt.kad pocnu tuzbe bice kao.za vrtice iz đilasovog vremena.klasicni prevaranti.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Ne vidim zasto internet provajdera karakterisemo kao prevaranta? Oni ovde postuju zakon ove države. Nisam čuo da su drugi operateri dobili zahteve od drzavnih institucija da blokiraju te sajtove, ali me ne bi čudilo da uskoro svi to urade.

Nisam u toku sto se tiče Srbije, ali znam da su u Sloveniji svi operateri odavno blokirali na isti način strane kladionice.

Rešava se VPN-om bez problema.

Ovde je najmanje VIP kriv, a Globaltel verujem da nema pojma o ovome.
 
Poslednja izmena:
Tehnički je u pitanju DNS cache poisoning odnosno DNS spoofing, odnosno umesto prave ip adrese za www.bet365.com koja je recimo 5.226.176.16, Vip-ov DNS server (koga koristi i Globaltel) vraća sledeći odgovor:
Kod:
www.bet365.com is an alias for redirect.vipmobile.rs.
redirect.vipmobile.rs has address 194.182.172.92

Odnosno, www.bet365.com preusmeri na redirect.vipmobile.rs. Sasvim dovoljno je promeniti DNS server na neki od Google / CloudFlare / OpenDNS servera i sajt se normalno otvori.
Zanimljivo je da je zabranjeno klađenje u stranim kladionicama, ali kolko ja znam, nije zabranjeno da recimo uporedim kvote kod domaćih i stranih, a Vip me na ovaj način onemogućava da i to uradim. Zanimljivo.
 
Nazad
Vrh Dno