Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Ako kupim eSIM i korisim prepaid, prodje 90 dana i skinu mi kredit, koliko dugo je aktivan broj? Koliko dugo prepaid kartica može da "stoji u fioci"?
 
A jel to znaci da poziv mora biti napravljen sa broja ili primljen i da li mora sa kartice ili sa aplikacije - kako se racuna ?
 
A jel to znaci da poziv mora biti napravljen sa broja ili primljen i da li mora sa kartice ili sa aplikacije - kako se racuna ?

Poziv možeš uputiti i ka našem call centru, koji je besplatan. Važno je da poziv bude ostvaren, odnosno da se neko javi na tvoj poziv. Ne računa se primljeni poziv i mora biti sa kartice.
 
@Globaltel-sup

Skrenuo bih Vam pažnju da na sajtu piše drugačije:
Najčešća pitanja > SIM > Koje je važenje Globaltel SIM kartice i kredita?

U slučaju da ne izvršite dopunu kredita u neprekidnom vremenskom periodu od 3 meseca od dana poslednje dopune, SIM kartic će vam biti prebačena u pasivni (standby) režim, u kome isključivo možete pozivati hitne službe i ostvarivati dolazni saobraćaj u nacionalnom saobraćaju. Možete ponovo aktivirati svoju SIM karticu uplatom kredita u roku od 30 dana od dana prebacivanja u pasivni (standby) režim. Po isteku ovog roka SIM kartica će biti deaktivirana.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Hvala na odgovoru. Pohvale za vas sto se toga tice a i za aplikaciju i dobre pakete sto se mogu kombinovati. Ja imam nekoliko globaltel kartica i dobro funkcionisu u inostranstvu i u Srbiji.
 
Samo da razjasnim, vezano za Freepaid:
1) Do 31. januara traje samo akcija dobijanja dodatnih 100 GB Interneta, ukoliko se prenosi broj? Sama usluga Freepaid, kao i cene i paketi nisu ograničeni do kraja meseca?
2) Da li se 100 GB dobija samo ako se prenos broja zatraži/završi do kraja meseca? (broj će mi verovatno biti blokiran najmanje do polovine februara, a možda i do marta)
3) Plaćanja mogu da vršim i u bilo kojoj pošti/menjačnici, ne moram da koristim platnu karticu (osim za automatsku obnovu)? (ovo bi trebalo da je glupo pitanje, ali u Srbiji svaka glupost mora da se proveri)
4) Da li se nepotrošeni gigabajti prenose u naredne mesece bez ograničenja? Ako je 1 GB mesečno, a ne koristim net uopšte, posle 6 meseci ću imati 6 GB na raspolaganju? Nije da nepotrošeni gigabajti važe samo u narednom mesecu?
 
Samo da razjasnim, vezano za Freepaid:
1) Do 31. januara traje samo akcija dobijanja dodatnih 100 GB Interneta, ukoliko se prenosi broj? Sama usluga Freepaid, kao i cene i paketi nisu ograničeni do kraja meseca?
2) Da li se 100 GB dobija samo ako se prenos broja zatraži/završi do kraja meseca? (broj će mi verovatno biti blokiran najmanje do polovine februara, a možda i do marta)
3) Plaćanja mogu da vršim i u bilo kojoj pošti/menjačnici, ne moram da koristim platnu karticu (osim za automatsku obnovu)? (ovo bi trebalo da je glupo pitanje, ali u Srbiji svaka glupost mora da se proveri)
4) Da li se nepotrošeni gigabajti prenose u naredne mesece bez ograničenja? Ako je 1 GB mesečno, a ne koristim net uopšte, posle 6 meseci ću imati 6 GB na raspolaganju? Nije da nepotrošeni gigabajti važe samo u narednom mesecu?

1) Akcija (za sada) traje do 31. januara. Freepaid nastavlja da postoji u istom obliku i nakon toga.
2) 100GB se dobija ako je proces pokrenut zaključno sa 31. januarom, pošto prenos traje nekoliko dana, važno je da je proces pokrenut pre isteka akcije.
3) Kredit možeš uplatiti u Pošti, bolje opremljenim trafikama i prodajnim mestima Moj Kiosk. Platna kartica nije neophodna za automatsku obnovu, važno je samo da imaš dovoljno kredita i ako ti je uključena opcija automatske obnove kredit će biti skinut, a paket aktiviran.
4) Nepotrošene GB možeš prenositi koliko god želiš, važno je samo da aktiviraš paket pre isteka starog, odnosno da nemaš pauzu izmežu dva paketa.

Može još jedno pitanje za peticu? :D
 
  • Like
Reagovanja: M J
Hvala. Za peticu treba da se ponudi tih 100 GB i onima kojima je broj trenutno blokiran, pa ne mogu da podnesu zahtev za prenos do kraja ovog meseca. ;)
Danas sam išao u Telekom po neke konkretnije informacije o celoj proceduri, ali od redova ne može do njih da se dođe.
Usput, da ne bude poruka bez pitanja - vi nemate problema sa avansnim uplatama? Mogu da uplatim i po par meseci unapred ako mi odgovara?
I voleo bih da vidim odgovor na opasku korisnika nocniduh, o važnosti kartice.
 
Hvala. Za peticu treba da se ponudi tih 100 GB i onima kojima je broj trenutno blokiran, pa ne mogu da podnesu zahtev za prenos do kraja ovog meseca. ;)
Danas sam išao u Telekom po neke konkretnije informacije o celoj proceduri, ali od redova ne može do njih da se dođe.
Usput, da ne bude poruka bez pitanja - vi nemate problema sa avansnim uplatama? Mogu da uplatim i po par meseci unapred ako mi odgovara?
I voleo bih da vidim odgovor na opasku korisnika nocniduh, o važnosti kartice.

Imamo neka iznenađenja u rukavu, pratite sajt i društvene mreže. Tako da očekujemo 5icu. ;)
Najveći iznos pojedinačne uplate je 12,000RSD, tako da možeš da budeš "u pretplati".
Promakla nam je poruka od nocniduh, na sajtu je greška, odnosno stara informacija, hvala što ste primetili. :) Ispravna informacija je da kartica važi 180 dana od poslednjeg ostvarenog poziva. :)
 
Zdravo, aplikaciju možeš da koristiš u drugom telefonu, samo je potrebno da se prijaviš sa svojim Globaltel brojem. :) Sve pakete i dodatke možeš kupiti i na sajtu kao i preko USSD koda pozivom na *100#,

Što se prenosa broja tiče, možeš otići u Makenzijevu i tamo podneti zahtev. Stara kartica ostaje aktivna sve do trenutka prenosa, kada tvoj sadašnji operater ugasi nju, a mi broj portujemo na karticu na kojoj je privremeni broj.

Добар дан!

1. Да ли је могуће да се пристигла картица постави у СИМ2 место у ИСТОМ телефону а да када се изврши пренос броја да се постави као примарна?

2. Да ли је могуће везати износ претплате за Фрипејд са трајним налогом - такорећи да се скида аутоматски са моје платне картице предвиђени износ за одабрани Фрипејд и уколико јесте да ли се то дешава на време како би се сав преостали саобраћај пренео у наредни период од 30 дана?

Хвала унапред на одговору!
 
Добар дан!

1. Да ли је могуће да се пристигла картица постави у СИМ2 место у ИСТОМ телефону а да када се изврши пренос броја да се постави као примарна?

2. Да ли је могуће везати износ претплате за Фрипејд са трајним налогом - такорећи да се скида аутоматски са моје платне картице предвиђени износ за одабрани Фрипејд и уколико јесте да ли се то дешава на време како би се сав преостали саобраћај пренео у наредни период од 30 дана?

Хвала унапред на одговору!

Zdravo, možeš je postaviti u koji god SIM slot želiš, samo imaj na umu da Freepaid paket postaje aktivan istog trenutka kada se kartica aktivira. Automatska obnova je moguća, potrebno je da unutar Globaltel aplikacije omogućiš automatsku obnovu i povežeš svoju platnu karticu. Obnova se dešava na vreme. :)
 
Zdravo, možeš je postaviti u koji god SIM slot želiš, samo imaj na umu da Freepaid paket postaje aktivan istog trenutka kada se kartica aktivira. Automatska obnova je moguća, potrebno je da unutar Globaltel aplikacije omogućiš automatsku obnovu i povežeš svoju platnu karticu. Obnova se dešava na vreme. :)
1. Претпостављам да постаје активан са бројем који је исписан на картици?
2. Када се изврши пренос броја тај број са картице се мења у мој број који преносим?
Хвала!
 
1. Претпостављам да постаје активан са бројем који је исписан на картици?
2. Када се изврши пренос броја тај број са картице се мења у мој број који преносим?
Хвала!

Tako je, do prenosa broja aktivan broj je onaj koji se nalazi na okviru kartice. Kada se prenos odobri, mi te obaveštavamo, potom se stara kartica gasi, a na novu se portuje tvoj stari broj. :)
 
@Globaltel
#1924: "Stara kartica ostaje aktivna sve do trenutka prenosa, kada tvoj sadašnji operater ugasi nju, a mi broj portujemo na karticu na kojoj je privremeni broj."
#1962: "Tako je, do prenosa broja aktivan broj je onaj koji se nalazi na okviru kartice. Kada se prenos odobri, mi te obaveštavamo, potom se stara kartica gasi, a na novu se portuje tvoj stari broj."

Uvek je bolje razjasniti.
Dakle, kartica A je kod trenutnog operatera. Uzme se kartica B kod globaltela (sa random brojem).
Kasnije se prenosi broj sa kartice A u globaltel. Da li on biva prenet na karticu B ili se (obavezno) dobija kartica C?

U #1924 razumeo sam da se broj prenosi na karticu B, a iz #1962 kao da je na karticu C. (mada se pod "stara" možda misli na A, a pod "nova" na B)

Inače, šteta što Globaltel ne nudi i Internet koji nije mobilni.
 
@Globaltel-supp

Ne radi vam call centar?
Poziv na 06771234 prođe, ali samo tišina sa druge strane....

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
@Globaltel
#1924: "Stara kartica ostaje aktivna sve do trenutka prenosa, kada tvoj sadašnji operater ugasi nju, a mi broj portujemo na karticu na kojoj je privremeni broj."
#1962: "Tako je, do prenosa broja aktivan broj je onaj koji se nalazi na okviru kartice. Kada se prenos odobri, mi te obaveštavamo, potom se stara kartica gasi, a na novu se portuje tvoj stari broj."

Uvek je bolje razjasniti.
Dakle, kartica A je kod trenutnog operatera. Uzme se kartica B kod globaltela (sa random brojem).
Kasnije se prenosi broj sa kartice A u globaltel. Da li on biva prenet na karticu B ili se (obavezno) dobija kartica C?

U #1924 razumeo sam da se broj prenosi na karticu B, a iz #1962 kao da je na karticu C. (mada se pod "stara" možda misli na A, a pod "nova" na B)

Inače, šteta što Globaltel ne nudi i Internet koji nije mobilni.

Ok, da razjasnimo.
Postoje samo dve kartice, nazovimo ih A i B.
A - kartica koja je kod trenutnog operatera (iliti stara kartica)
B - kartica koja se dobija od Globaltela (iliti nova kartica)

Kada se odobri prenos, kartica A se gasi i broj sa nje se prenosi na karticu B.
 
Informacija iz Kol centra: Freepaid 100 GB akcija produžena do 28.02.2021. Sutra na sajtu.
 
Interesuje me kako funkcioniše roming u Crnoj Gori konkretno, pošto nema net roming dodatak da se kupi?

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Pitanje za Globaltel, 25.01.2021. je podnet zahtev za prelazak sa jednog operatera u Globaltel. Kartica je stigla na kućnu adresu i plaćen je fripejd 1000 dinara. Kada će stari operater pustiti broj vama tj kada ću na novoj kartici iz Globaltela imati stati br?

I još jedno pitanje, da li nešto mora da se dodatno aktivira ili je fripejd pušten (imam odmah min sms i gb kada stari operater pusti broj).

Hvala [emoji106][emoji106]

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Pitanje za Globaltel, 25.01.2021. je podnet zahtev za prelazak sa jednog operatera u Globaltel. Kartica je stigla na kućnu adresu i plaćen je fripejd 1000 dinara. Kada će stari operater pustiti broj vama tj kada ću na novoj kartici iz Globaltela imati stati br?

I još jedno pitanje, da li nešto mora da se dodatno aktivira ili je fripejd pušten (imam odmah min sms i gb kada stari operater pusti broj).

Hvala [emoji106][emoji106]

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока

Kada nam kurir vrati potpisan zahtev za prenos, mi isti šaljemo tvom operateru, koji potom prema RATELovom pravilniku ima rok od 2 radna dana da zahtev odobri ili ne odobri. Čim zahtev bude odobren (nadamo se da neće biti neodobren) mi te obaveštavamo i sutradan se stara kartica gasi i broj prebacuje na novu. U suštini potrebno je nekoliko radnih dana, u zavisnosti od brzine kurirske službe i dostave.

Freepaid postaje aktivan onog trenutka kada se kartica aktivira, odnosno stavi u uređaj. :)
 
Par saveta za one koji se prebacuju sa drugih mreza da ako mogu licno provere sa nekim par dana 4G signal VIP ili Globaltel karticom na lokacijame gde se najcesce nalaze.

Ja sam sad oko 2 nedelje korisnik Globaltela, prebacio se sa MTS-a. Pre prebacivanja isao u VIP poslovnicu da pitam za kvalitete signala u mojoj lokaciji i rekli mi da imaju par korisnika sa njihovim internet ruterima tu i da je kvalitet sigurno 4G.
U telefonu do tada koristio MTS postpaid i Telenor pripaid karticu, uvek dobar 4G signal.

Na istoj lokaciju gde provodim najveci deo vremena Globaltel kartica signal ide od E, preko H, najcesce H+, a 4G i 4G+ jako retko i kad se pojavi ne drzi dugo.

Bas sam razocaran, posto iako sam dobio dodatnih 100GB na Globaltel, koristim internet na Telenor pripaid kartici.
 
Pokušaj da pronađeš bolje mesto u stanu (?). Kod mene u kući u prizemlju nije dobar signal, ali na spratu je odličan. WiFi hotspot sa sprata pokriva sve.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno