Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Ako prikaz drugog broja znači prikaz nekog broja koji već imaš, (tipa tvoj mobilni ili fiksni), to može preko nekog Betamax voip-a. Ali nije tako jeftin poziv ka SRB; poziv na fiksni oko 10c, mobilni oko 20c po min.
 
Heh, pa KT me izadje manje :)
 
Ring + je odlična ideja, samo što je loše sprovedena. Dostupan sam samo dok sam na wifi-ju, što aplikaciju čini praktično neupotrebljivom :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ring + je odlična ideja, samo što je loše sprovedena. Dostupan sam samo dok sam na wifi-ju, što aplikaciju čini praktično neupotrebljivom :)
Na Ring+ si dostupan na wifi i na mobilnom netu. Kako da koristiš voip bez interneta?
Ja je koristim baš retko, kad sam na odmoru u inostranstvu i za tako nešto nemam neke velike primedbe. Malo više baterije troši, ali meni to tada nije problem.
 
Poslednja izmena:
tJkwkKZ.jpg
 
OT: Da li samo mene bole oci od toga kako je ova slika mutna? Koji je ovo fon?

Ovo dodje duplo MB samo u prevodu?
 
Imam već mesec dana Globaltel prepaid sim. Plan je da koristim kao prenosni net - multimedia u kolima + tethering. Radi sasvim zadovoljavajuće na Vip 4G mreži - čak brže od klasičnog Vip prepaida, ali ipak nešto sporije od vikend neta.

Plan mi je (obzirom da se gigabajti iz paketa kod Globaltela sabiraju), da uplaćujem po 4 ili 10 GB u zavisnisti od toga kolko potrošim, a da otkačim mts postpaid internet (jer im je 4G pokrivenost u Pirotu kriminalna). Iako je kartica aktivirana početkom decembra, juče sam pri aktivaciji dodatka od 4GB dobio 8GB saobraćaja koji se zajedno sabira sa preostalim (2.3GB sam imao pre kupovine novog paketa).

Evo u slici:
Screenshot_20171230-182657.png
 
Pre svega, svim članovima Foruma želim Srećnu Novu Godinu i sve najbolje u njoj.

Ja sam juče kupio ovu Globaltel karticu, a danas je aktrivirao. Odmah, po aktivaciji kartice, dobio sam 4 GB. Na meniju mi je bila još jedna opcija, ne sećam se kako se tačno zvala, nešto poput "aktiviraj dodatnih 4 GB". Kada sam ušao u tu opciju stigla mi je poruka da sam dobio dodatnih 4 GB saobraćaja, tako da sada ukupno imam 8 GB. Te opcije više nije bilo na meniju.

Broj nisam povezao na aplikaciju, tačnije ja tu aplikaciju i nemam u telefonu, pa pretpostavljam da su mi ovih novih 4 GB dali od onog bonusa od 100 GB.

Kako god, akcija je zaista fenomenalna i biće mi od velike koristi.
 
Poslednja izmena:
Može li neko da mi objasni šta im tačno ovo znači,
"Internet paketi od 4 GB i 10 GB traju 30 dana i imaju mogućnost prenošenja preostalog saobraćaja."?
Čime je ta mogućnost prenošenja uslovljena, jer u prvi deo rečenice kaže da traje 30 dana?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Verovatno mora da uplatiš pre isteka trenutnog, pa će i se preostalo sabrati sa novim.
 
Mora da se aktivira novi internet paket pre isteka starog. Tako bar piše

Poslano sa mog ONEPLUS A3003 koristeći Tapatalk
 
Pa dobro, 450 dinara 8gb bet UO i prenosi se. Mislim da nema povoljnije.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
To je bilo prvi put a svaki sledeći dobijaš 4gb+ ostatak iz prošlog meseca

Poslano sa mog ONEPLUS A3003 koristeći Tapatalk
 
^ Kolika je minimalna uplata da se dobiju GB?
 
450 Din 4gb, a 800din 10gb

Poslano sa mog ONEPLUS A3003 koristeći Tapatalk
 
Gb se kupuju, 450 dinara 4gb + 4gb bonus, 800 dinara 10gb + 10gb bonus. Maksimalno 100gb je bonus. Znači 10 meseca kupuješ po 10 GB i imaš bonus po 10gb, posle toga više nema bonus.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Gb se kupuju, 450 dinara 4gb + 4gb bonus, 800 dinara 10gb + 10gb bonus. Maksimalno 100gb je bonus. Znači 10 meseca kupuješ po 10 GB i imaš bonus po 10gb, posle toga više nema bonus.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Tako je. Ja sam naveo cene bez bonusa. Izvini zaboravio sam na bonus. Hvala što si me ispravio
 
Ovo je dobro za one koji imaju UO sa malo ili bez interneta, ja bih pre uzeo sada XL tarifu u mts ali još 4 meseca mora da čekam.
I za one koji su na prepaid a treba im internet.
Paket važi 30 dana od aktivacije i gb se prenose ako se aktivira opet paket u toku tih 30 dana.
Sve u svemu odlična ponuda za ljude iz gore pomenutih slučajeva.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja koristim aktivno globaltel kao primarni prenosni internet, ugasio sam mts postpaid net (prvenstveno zbog loše 4G pokrivenosti).

Radi pristojno, nešto brže od klasičnog Vip prepaida (koriste Vip mrežu).

Svaki paket sa GB na prvih 10.000 kartica (mislim da jos nisu prodali tolko) se duplira (do kraja godine ili dok ne potrosite 100GB bonusa.

Imao sam 4GB pri aktivaciji kartice, posle manje od mesec dana sam uplatio dodatak od 4GB i dobio 8GB (sabiraju se sa preostalim GB). Sada sam pre neki dan uplatio paket od 10GB i dobio novih 20GB (zbog bonusa) i to se sve sabralo sa preostalim GB-ovima.

Nakupiće se ove godine ako svakog meseca (pre isteka) uplatim po novih 10 (sa bonusom 20GB).
 
A jel moze da se uplacuje kao vip pripejd dopuna online sa master card karticom da se ne ganjaju trafike ?
 
Pre svega, svim članovima Foruma želim Srećnu Novu Godinu i sve najbolje u njoj.

Ja sam juče kupio ovu Globaltel karticu, a danas je aktrivirao. Odmah, po aktivaciji kartice, dobio sam 4 GB. Na meniju mi je bila još jedna opcija, ne sećam se kako se tačno zvala, nešto poput "aktiviraj dodatnih 4 GB". Kada sam ušao u tu opciju stigla mi je poruka da sam dobio dodatnih 4 GB saobraćaja, tako da sada ukupno imam 8 GB. Te opcije više nije bilo na meniju.

Broj nisam povezao na aplikaciju, tačnije ja tu aplikaciju i nemam u telefonu, pa pretpostavljam da su mi ovih novih 4 GB dali od onog bonusa od 100 GB.

Kako god, akcija je zaista fenomenalna i biće mi od velike koristi.

Ja sam nakon dobijanja ovih 8 GB kontaktirao njihov Korisnički servis i rečeno mi je da mi je tih dodatnih 4 GB dodeljeno od Bonusa 100 GB i da ću povezivanjem broja sa aplikacijom dobiti novih 4 GB (čak sam i dva put izdiktirao svoj Globaltel broj da dobro provere). Prekjuče sam skinuo aplikaciju i povezao broj sa njom, ali nigde nema dodatnih 4 GB. Nakon što sam sve proverio na aplikaciji, kontaktirao sam ih i dobio sasvim drugačiju informaciju od one prvobitne. Kaže mi opereterka da sam ja tih 4G za povezivanje sa aplikacijom već iskoristio. Ja joj ponovim sve ono što mi je rečeno kada sam aktivirao one bonuse, a ona mi kaže da je reč o nesporazumu. Tražim sad na njihovom sajtu da napišem reklamaciju, jer i tamo snimaju razgovore, dobro se sećam svega što mi je prvi put rečeno.
 
Danas sam kupio karticu ovog operatera zbog interneta van Srbije nadam se da je ovo najbolja ponuda te vrste u Srbiji, jer to nepratim?
Nisu bas jeftini za taj net ali su jedini, pa sta je tu je.. Nadam se da ce ubuduce biti bolja ponuda po tom pitanju.
 
Poslednja izmena:
Danas sam kupio karticu ovog operatera zbog interneta van Srbije nadam se da je ovo najbolja ponuda te vrste u Srbiji, jer to nepratim?
Nisu bas jeftini za taj net ali su jedini, pa sta je tu je.. Nadam se da ce ubuduce biti bolja ponuda po tom pitanju.

Trebao si malo i druge teme na ovom forumu prelistati, kao recimo temu: https://forum.benchmark.rs/showthre...obilni-operater-za-putovanja-po-Evropi/page46

Postoje kartice koje su mnogo povoljnije od ovoga.
 
@defcoon221 pogledaj i Vip prepaid roaming internet pakete ako zuris na put u inostranstvo i nisi u mogucnosti da sacekas oko 7-10 dana na hrvatsku Bonbon karticu.
 
Dao sam mu moju BB.
 
Bas citam ...bonbon se bas isplati za roaming u EU...jel stranci mogu da uzmu i registruju broj na sebe..mislim mi iz Srbije...
 
Da, ja imam jedan registrovan. Ali moras dati OIB (ako imas) ili pasos ;)
E to nisam hteo. Ne znam kako mi je prosla za ovaj prvi registracija ;)
 
Za sad necu ici u EU...ali kad krenem ima da te konsultujem za bonbon alfi[emoji3]
 
Nazad
Vrh Dno