Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Na njenom telefonu ne zvoni kad je zovem. Pre nego što je krenula sam podesio da aplikacija ima sve potrebne dozvole, izuzeo sam je iz optimizacije baterije itd itd.. Zovem, ne javlja se, odmah posle toga zovem na GT i pitam jel zvonio WA.. Jok

SM-A505FN 4/128 tt
 
Dragi svi,

Ukoliko imate bilo kakva pitanja, možete slobodno i da nam pišete u inbox ili da nas pozovete na 06771234. Poziv iz Globaltel mreže je besplatan ka call centru.
Tu smo za sva vaša pitanja :)
 
Posle dve nedelje prebacio sam svoj jedini broj sa MTS-a na Globaltel. Predugo je sve trajalo, ali 'ajde, videćemo kako će sve funkcionisati. Bar mogu da uživam u 4g internetu. Razočaran sam što ne funkcionišu sms servisi Mts banke i Komercijalne banke, tu sam možda napravio veliku grešku u koracima, sad nemam pojma kako ću da koristim usluge elektronskog bankarstva. Ima li neko neku ideju, predlog?
 
Au, ne stižu za KomBank. A planiram da ubacim MTS. To mi je minus. Stižu li im obaveštenja na Telenor banku ?
 
BigBoy u poruci na 52. strani kaže da mu stižu obaveštenja iz Telenor banke na Globaltel.

Iz Globaltela kažu da su svim bankama poslali zahteve ali ne zna se kad će to biti omogućeno.
 
Još jednom potvrđujem da stižu sms za Telenor banku, Instagram, Google i iCloud.
 
1. Zašto Mix paketi ne mogu na auto-renewal?
2. Kako da prebacim jezik aplikacije?
3. Zašto nemate android widget za prikaz stanja?
 
Nedostupan sam na Globaltel aplikaciji sve dok ne uđem u nju... Džabe mi broj i sve. U pitanju je poslednja Android verzija aplikacije, a ni sa prethodnim nije bilo ništa bolje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nedostupan sam na Globaltel aplikaciji sve dok ne uđem u nju... Džabe mi broj i sve. U pitanju je poslednja Android verzija aplikacije, a ni sa prethodnim nije bilo ništa bolje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Isključi optimizaciju baterije za globaltel APP.
 
Оптимизација батерије,подаци у позадини,неопходне дозволе,све то би требало ријешити проблем.
 
Sa fiksne mreže Telekoma nije moguće pozivati Globaltel??To tek sad vidim dok sa Globaltela ka fiksnoj Telekom takođe ne funkcioniše normalno:nekad prođe poziv,nekad posle par pokušaja,nekad prođe ali nema indentifikaciju poziva.
 
Posle dve nedelje prebacio sam svoj jedini broj sa MTS-a na Globaltel. Predugo je sve trajalo, ali 'ajde, videćemo kako će sve funkcionisati. Bar mogu da uživam u 4g internetu. Razočaran sam što ne funkcionišu sms servisi Mts banke i Komercijalne banke, tu sam možda napravio veliku grešku u koracima, sad nemam pojma kako ću da koristim usluge elektronskog bankarstva. Ima li neko neku ideju, predlog?

stiže na mts banku, telenor banka kasnila i po 24 h, ne znam da li je sad rešeno,jer sam promenio broj
 
Sa fiksne mreže Telekoma nije moguće pozivati Globaltel??To tek sad vidim dok sa Globaltela ka fiksnoj Telekom takođe ne funkcioniše normalno:nekad prođe poziv,nekad posle par pokušaja,nekad prođe ali nema indentifikaciju poziva.
Mislim da je to davno rešen problem, čak su na mom broju vršili provere tako što su vršili pozivanje iz različitih mreža.
 
Ne, tada su rešavali pitanje interkonekcije i valjda su rešili za većinu mreža (za koje sam im napomenuo da ne radi).

Sad sam isprobao da pozovem nekoliko globaltel brojeva (i 0677 i prenetih) sa telekomovog fiksnog, i svi zvone.
 
Kod mene ne,dobijam info od Telekoma da biram nepostojeći broj dok sa svih mobilnih mreža može.Znači moraću da ih zovem.
 
Kupovinom kartice za 299 dinara, dobija se 50 din. kredita, 50 min/sms i 5GB neta.
Nakon kupovine, nakon par dana uplatim 450 din kredita, i aktiviram uzbudljivu kombinaciju od 500 din, koja vazi 30 dana. Da li ce se preneti tj dodati tih 50min/sms i 5GB u taj novi paket?

Jos nesta me interesuje, ako zovem nekog ko je prebacio broj u globaltel mrezi, ali mu broj pocinje sa 062/063/064/065/066... da li se i prema njemu odnose besplatni minuti izmedju Globaltel brojeva, ili ne? Sigurno je neko ovo testirao.
 
Kako da dodam dva postojeca Globaltel broja u aplikaciju na dual-SIM telefonu?
 
Kako da dodam dva postojeca Globaltel broja u aplikaciju na dual-SIM telefonu?
Ne postoji opcija da koristiš dva fizička broja sa jednom aplikacijom. Jedino ti je rešenje da kloniraš aplikaciju pa da svakakoj app dodeliš jedan broj. Probaj sa ovim, radi provereno
https://www.google.rs/url?sa=t&sour...FjAGegQIARAB&usg=AOvVaw31kJXI_KT70TNbqgsPanF-
Kloniranoj aplikaciji možeš da promeniš boju i dodeliš drugačiji naziv da ne bi pomešano kasnije. Kao konačan ishod dobiješ nešto ovako
90e4031e3bc00322fe6bf19086ad3cac.jpg
 
Poslednja izmena:
Ili sa tražiš od njih da ti stave oba broja na jednu od te dve kartice
 
Kupovinom kartice za 299 dinara, dobija se 50 din. kredita, 50 min/sms i 5GB neta.
Nakon kupovine, nakon par dana uplatim 450 din kredita, i aktiviram uzbudljivu kombinaciju od 500 din, koja vazi 30 dana. Da li ce se preneti tj dodati tih 50min/sms i 5GB u taj novi paket?

Jos nesta me interesuje, ako zovem nekog ko je prebacio broj u globaltel mrezi, ali mu broj pocinje sa 062/063/064/065/066... da li se i prema njemu odnose besplatni minuti izmedju Globaltel brojeva, ili ne? Sigurno je neko ovo testirao.
Ako aktiviraš automatski prenesi prilikom aktivacije onda se prenose.
 
Ne postoji opcija da koristiš dva fizička broja sa jednom aplikacijom. Jedino ti je rešenje da kloniraš aplikaciju pa da svakakoj app dodeliš jedan broj. Probaj sa ovim, radi provereno
https://www.google.rs/url?sa=t&sour...FjAGegQIARAB&usg=AOvVaw31kJXI_KT70TNbqgsPanF-
Kloniranoj aplikaciji možeš da promeniš boju i dodeliš drugačiji naziv da ne bi pomešano kasnije. Kao konačan ishod dobiješ nešto ovako
90e4031e3bc00322fe6bf19086ad3cac.jpg

Super, ovo radi. Čak možeš iz jedne aplikacije da pozoveš drugu.
 
Da, mozda bi u call centru hteli da izadju u susret i dodele oba broja na jednu od kartica. To vec nisam pokusavao. :)
 
Da, mozda bi u call centru hteli da izadju u susret i dodele oba broja na jednu od kartica. To vec nisam pokusavao. :)

Moguće, ali meni to ne igra... Imam telefon sa 2 biz post-paid broja koje dosta koristim. U drugom telefonu imam 2 Globaltel kartice na stand-by koje ponekad koristim za Internet u kombinaciji sa primarnim post-paid brojevima... Na biz paketima nemam puno Interneta, pa ih boostujem sa Globaltel-om kada mi zatreba :)

Uglavnom, kada mi zatreba više neta na nekom od primarnih brojeva samo zamenim u prvom telefonu post paid SIM1 + Globaltel SIM1, a u drugom postpaid SIM 2 + Globaltel SIM2.

Loši su internet paketi za poslovne korisnike kod Telenora, a koliko vidim ovi novi su još gori.

Sugestija za Globaltel - poboljšajte, ako je izvodljivo, još malo roaming data pakete. Trenutno nije velika razlika u odnosu na Telenor, ali ako bi bilo npr. 2 GB za 690 din koliko je sada 1 GB imalo bi smisla koristiti Globaltel za roaming data karticu za put od par dana. Ja skoro svakog meseca uplaćujem kod Telenora te dodatke, a verovatno nisam jedini...
 
Poslednja izmena:
Valjalo bi pre toga da ovladaju osnovnim operacijama, kao što su preusmeravanje poziva, poziv na čekanju, prijem sms poruka od banaka i sl.
 
Nazad
Vrh Dno