Šta je novo?

Termalni padovi (sundjercici)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

AmigaFAN

Poštovan
Učlanjen(a)
16.06.2013
Poruke
392
Poena
70
Pozdrav svima i sve najlepse :), zelim da otvorim temu o termalnim padovima koji su manje vise zanemareni od strane modera i oc ljudi a mogu da znace mnoogo. Ovako pocinje moje interesovanje za termalne padove :D. Kupim polovan Lenovo y570 laptop pre oko mesec dana, ok laptop ali se greje malo vise, i7 2630qm i gt555m :/. temperature su bile: cpu max 83c posle 2 sata cinema 4d rendera, gt555m 85c posle 2h gaminga. Posto sam navikao na desktope ovo mi je bilo malo visoko pa odlucim da promenim pastu, nakon promene paste nije bilo razlike. Ok, odlucim da promenim termalne padove koji su se pretvorili u PEKMEZ i stari su 4 god, nakog promene padova, cpu max 91c, gt555m 97c JUPYYY :"D. Da se razumemo padove sam stavio tamo i gde su i bili i koristio sam iste debljine. Kupio sam neke ok padove ali dzaba, sada drzim laptop otvoren sa 12cm ventom koji duva da ne izgori. Moje pitanje i muka je, kako se ovo dogodilo? i koje padove da uzmem i gde?? Znam da desktop ljudima ne znaci mnogo ova tema ali za laptopove padovi su ocigledno velika stvar. Da dodam da su temperature od 80-85c za ovaj lap normalne i da sam to saznao tek nakom promene (face palm)
 
Kakav termalni pad stavi kao sav kršten svet

http://assets.coolermaster.com/glob...7641766ede66ad5e379cd1e914cc6f_1362969836.jpg

i nemoj da uključuješ napajanje u laptop nego u mu dovedi posebno 5 volti

Ovo je najjednostavniji model koji imaju svi moji prijatelji i poznanici, koji su zamenili desktopove sa laptopovima i kod kuće ih kače na monitore, tastature i miševe a kad su van kuće nose laptop pod miškom...

Imaš različitih modela ovog hlađenja naročito ako opterećuješ toliko cpu...
 
Kakav termalni pad stavi kao sav kršten svet

http://assets.coolermaster.com/glob...7641766ede66ad5e379cd1e914cc6f_1362969836.jpg

i nemoj da uključuješ napajanje u laptop nego u mu dovedi posebno 5 volti

Ovo je najjednostavniji model koji imaju svi moji prijatelji i poznanici, koji su zamenili desktopove sa laptopovima i kod kuće ih kače na monitore, tastature i miševe a kad su van kuće nose laptop pod miškom...

Imaš različitih modela ovog hlađenja naročito ako opterećuješ toliko cpu...
Vidi se da nemas pojma sta je termalni pad i predlazes totalno nevezanu stvar za njegov problem.





Amiga, ja sam uzimao neke jeftine sa ebay, isto su radili kao originalni, ne znam kakvi su kod tebe fabricki....
 
Vidi se da nemas pojma sta je termalni pad i predlazes totalno nevezanu stvar za njegov problem.





Amiga, ja sam uzimao neke jeftine sa ebay, isto su radili kao originalni, ne znam kakvi su kod tebe fabricki....

Fabricki su bili neki beli i bili su bukvalno kao zvaka (vrv su se raspali posle 4 godine), novi su rozi neki i navodno su dobri bili. Ne bih preko ebay-a jer nemam iskustva sa njima, pre bih kod nas ako ima ikakve sanse?
 
Imam sivi 1mm debljine ako ti odgovara,poslacu ti, cisto da probas.

Taj beli je takav, ne bude cvrst, vidjao sam na grafama cini mi se... Nisi trebao da skidas, obicno oni traju dosta duze nego pasta .
 
Pa mogao bih da probam, ne bih skidao da sam znao da novi ne rade losije mnogo :/
 
e,da,sad sam se setio, pre oko 6 godina, kada bukvalno nigde u Srbiji nije mogao da se nadje termalni pad, kod drugara smo to resili malom bakarnom plocicom (i sa obe strane pasta)... i dan danas radi :D
 
Ako oces ozbiljne termalne padove koji ce drasticno oboriti temp - sarcon je majka. Fujipoly preko Ebay ili Aquatuning.de za alphacool-ove sarcon padove. Gledas 14W/mk +

OC-eri ne zanemaruju padove :p
 
To za bakarne listice mi se svidja, njih mogu da stavim na gpu memoriju i tamo gde su bili ti tanji padovi, za cpu i gpu ne vidim poentu jer prave dobar kontakt sa heatsinkom. U sustini ja ne znam sta je uzrok pregrevanja, menjao sam padove na memorijama i na par cipova oko gpu i jedan pored cpu, uslikacu danas da pokazem. Na jedno mesto ide pad od 3mm, na drugo od 2mm i memorije su 1mm.
 
Ako oces ozbiljne termalne padove koji ce drasticno oboriti temp - sarcon je majka. Fujipoly preko Ebay ili Aquatuning.de za alphacool-ove sarcon padove. Gledas 14W/mk +

OC-eri ne zanemaruju padove :p

E da, gde bih mogao da nadjem taj sarcon kod nas?
 
Rekao sam ti gde mozes da ga nabavis. Kod nas ne mozes nista vredno pomena :)
 
veliki napredak, pokupio sam staru tu zvaku sto je ostala i nabudzio neki komad bakra na memorije i dobio 77c posle 15min gtaV. Nakon par paljenja i gasenja dolazi do 81c ali to je odlicno i dalje.
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    78.7 KB · Pregleda: 91
Vidi se da nemas pojma sta je termalni pad i predlazes totalno nevezanu stvar za njegov problem.

Pre će biti da ti nisi čuo za garanciju i da nisu svi spremni da se odreknu garancije tri godine da bi otvarali laptop nego povećavaju protok vazduha i hlade kućište laptopa.

Na tvoj predlog da im uništiš garanciju svaki normalni korisnik bi ti zalepio "debelu šamarčinu" za "stručnost"
 
Pre će biti da ti nisi čuo za garanciju i da nisu svi spremni da se odreknu garancije tri godine da bi otvarali laptop nego povećavaju protok vazduha i hlade kućište laptopa.

Na tvoj predlog da im uništiš garanciju svaki normalni korisnik bi ti zalepio "debelu šamarčinu" za "stručnost"
Hahahaha, covek vec otvarao laptop, jel znas o cemu se prica :D
 
Ivica (covek koji je trazio na zajam ovde na forumu i5 proc za lap top,da vidi kolko je bolji od njegovog i3,pa ako mu odgovara,xa pozajmljeni vrati pa da kupi i5 proc).
Amiga,na predlog kokega ovde sam busio rupe na zadnjem poklopcu na lap top-u,i dobih t#qi,tako da...u zabludi si sa zvakama.Ako os memare da ladis,imas ddr3 sa ladnjcima,ostalo samo menjas paste.
Nisam pazljivo citao,jer je tema smesna.
Ko jos ima vremena da se time zamlacuje...izadji veceras na neko pice,pusti zvake.

Sent from my SM-T310 using Tapatalk
 
Evo ga javio se "serviser".
 
Da ne dodajemo so na troll kolega boZZap imam "cooling pad", postolje sa ventilatorom, pricamo o termalnim padovima, materijal koji sluzi za provodjenje toplote do heatsinka. Neverovatno je da sam zbog pada na raznim komponentama gpu temperatura padne za 10c a da kod nas i nema u prodaju normalnih padova. Sta mislite da sam odneo laptop u servis?? da li bi mi nasli dobre padove, kako da ih stave kad ne mogu da ih kupe ni oni kod nas...
@ispirit81, laptopovi imaju sistem izbacivanja toplog vazduha sa rebara heatsinka van laptopa, dodavanje rupa na laptop ne moze da znaci mnogo po samoj logici, jedino sto moze da se uradi je da se poboljsa provod toplote na heatsink i tako ubrza odvodjenje iste van laptopa. Nije poenta da "bacim" dobar laptop, ovaj i7 izbacuje render iz premiera i cinema 4d kao lud, da imam kesa uzeo bih najnoviji i7 laptop i imao garanciju naravno.
 
Poslednja izmena:
Nece ti niko u servisu staviti one padove koje sam ti preporucivao, vec isto neke krshice :) Jednostavno su preskupi da bi se koristili za redovan servis, a s obzirom da ti je to glavna masina koja ti donosi pare ocigledno, onda vredi investicije.
 
tako je, i da donosi i da ne donosi ok je laptop i vredi popravke, generalno je bolje spreciti nego leciti :)
 
Ivica (covek koji je trazio na zajam ovde na forumu i5 proc za lap top,da vidi kolko je bolji od njegovog i3,pa ako mu odgovara,xa pozajmljeni vrati pa da kupi i5 proc).
Amiga,na predlog kokega ovde sam busio rupe na zadnjem poklopcu na lap top-u,i dobih t#qi,tako da...u zabludi si sa zvakama.Ako os memare da ladis,imas ddr3 sa ladnjcima,ostalo samo menjas paste.
Nisam pazljivo citao,jer je tema smesna.
Ko jos ima vremena da se time zamlacuje...izadji veceras na neko pice,pusti zvake.

Sent from my SM-T310 using Tapatalk

evo ga najsmesniji lik na forumu :D
predlozi mu plocu neku od 150e za procesor od 20 :D

trazio sam 4gb rama, da vidim da li mi zakucava chrome i kada imam vise rama dok je otvorena neka igra u pozadini,da ne kupujem bezveze ako nije do toga.... a kupio sam i7, nisam trazio nikakav na probu :) pokusao si da me spustis ili sta? :D i da sam trazio procesor,jel to nesto lose? :D aj predlozi mi neku plocu usput, ako moze Z cipset sto skuplju, bleji mi neki celeron bezveze :D
 
Imam Asrock Z77 extreme 6 naG1620,odlicno radi :D
Imas z97 i silne i5 procesore a trazis 4 gb rama za laptop koji su po oglasima 20 jura...
Eto to sam hteo da napisem.

Sent from my SM-T310 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imam Asrock Z77 extreme 6 naG1620,odlicno radi :D
Imas z97 i silne i5 procesore a trazis 4 gb rama za laptop koji su po oglasima 20 jura...
Eto to sam hteo da napisem.

Sent from my SM-T310 using Tapatalk

moja masina je odavno prodata :) silne i5 nemam, imao sam jedan u zivotu :) silom prilika,koristim 6 godina star laptop, koji ne bih ojacavao ako nema smisla... zbog toga je bila potrebna proba.
sta god da napises, smesan si, jer uvek pises bez ikakve poente i van svake pameti :)
 
Poslednja izmena:
Ne mislim nista lose ali ljudi imate PM za privatne probleme i svadje, nije lepo ovde to raditi.
 
Amiga,to je G#ljivica nevaljao,nisam ja :)

Sent from my SM-T310 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno