Šta je novo?

Dell Inspiron N5110 SSD upgrade(mora da se rasklapa ceo laptop i vadi ploca ili ne?)

Darkodar

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
26.02.2012
Poruke
3,366
Poena
260
Kupio sam Dell Inspiron N5110 na oglasima , i sad hteo bih SSD da mu ubacim , moram li da ga rasklapam celog , evo klipa:



Jel ima neko ovaj laptop , znam da je to model iz 2011 godine , da li ga je neko otvarao , postoji li laksi nacin da se ugradi SSD , jel ne moze sa donje strane laptopa? Po ovome treba da se radi sledece koliko sam shvatio:

1. Odsrafe se svi srafovi ispod i izvadi baterija.

2. Nadju se svi zljеbovi koji drze tastaturu i izvadi se tastatura kao i kabl koji je drzi.

3. Lim ispod tastature ima srafove oni se odvrcu i skida se lim.

4. Ekran isto ima neke srafove i zljеbove i odvrce se i skida se sa kucista laptopa.

5. Plastika oko tastature zajedno sa touchpadom se skida(zljеbovi mora da se nadju , ovo se mozda radi pre nego sto se ekran skida sa kucista?)

6. Konacno skidanje ploce(prethodno svi kablovi moraju da se otkace od ploce , naravno zljеbove ima ploca mora da se pazi).

7. Konacno vadi se ploca kada se skinu zljеbovi i menja se hard disk koji je na ploci ispod :Klanjanje

Moze li komplikovanije?
 
Dobro je da si mi poslao link , ova dva srafa oznacena zutom ispod gumice bi mi promakla sigurno:

[video]http://www.insidemylaptop.com/images/Dell-Inspion-N5110-disassembly/Dell-Inspiron-N5110-disassembly-14.jpg[/video]

Limcic ispod tastature je spojen sa ovom plastikom sa touchpadom takozvano palmrest , da i ploca ima svoje srafove to mi je promaklo a to je jako bitno , ima krevet da bude pun srafova , mada jos nisam ssd kupio , za nedelju dve cu.
 
Poslednja izmena:
Samo polako, pipavo je ali ide... Konektori za flat kablove su takodje osetljivi na njih pazi, kao i sarke od ekrana. Tj ne same sarke vec ona plastika gde se srafe... Ostalo je ok.
 
Nazad
Vrh Dno