Šta je novo?

Slanje novca iz Nemacku :)

Zavisi koliko puno šalješ. Ja sam platio proviziju 18 evra za poslatih 300 evra iz Nemačke u Srbiju.

Ispod 150 evra je provizija oko 10 evra čini mi se.

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Online slanje preko westerna ti je mnogo isplativije. Placa se 5€ za bilo koji iznos, znaci mozes da saljes 5 ili 5005 € provizija je ista.
 
Pa lepo odes u poštu ukoliko si ti ovde u de, i dobijes flajer ispisan za svaku državu koliko iznosi slanje novca uz odredjenu sumu, to ti je to :)

Gesendet von meinem GEM-701L
 
Pa lepo odes u poštu ukoliko si ti ovde u de, i dobijes flajer ispisan za svaku državu koliko iznosi slanje novca uz odredjenu sumu, to ti je to :)

Gesendet von meinem GEM-701L

Ja sam u za sada u Srbiji pa me zato interesuje kolika je provizija :) Mozda ima na sajtu nemacke poste :)
 
Dolazis u Nemacku da radis pa bi da saljes kintu kuci,tj redovno ces slati ili samo one shot?
 
Onda odes do poste,ne moras ni na salteru da trazis vec imas na policama Western Union obrasce na kojima pise kolike su provizije,popunis,odes na salter,platis i u roku od par minuta je kinta dostupna u postama Srbije.
Dobices MTCN kod (na racunu je odstampan ali svakako ce ti pokazati) i taj kod saljes osobi koja dize pare.U posti u Srbiji ce traziti licnu tj treba da je isto ime primaoca i osobe koja dize kintu i taj MTCN kod.... i to je to...
 
Onda odes do poste,ne moras ni na salteru da trazis vec imas na policama Western Union obrasce na kojima pise kolike su provizije,popunis,odes na salter,platis i u roku od par minuta je kinta dostupna u postama Srbije.
Dobices MTCN kod (na racunu je odstampan ali svakako ce ti pokazati) i taj kod saljes osobi koja dize pare.U posti u Srbiji ce traziti licnu tj treba da je isto ime primaoca i osobe koja dize kintu i taj MTCN kod.... i to je to...

Znam ja to, ali sam hteo ranije da znam kolike su provizije.
 
Eve ti:

Capture.PNG
 
Gde se ragristruje za to slanje western union online?
Kako funkcionise uplata?
A kako funkciose isplata?
Ako neko moze da objasni, hvala
 
Money gram ima manju proviziju i daleko je najpovoljniji za slanje...jedino nisam siguran da li može online.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Iz Nemacke ima i opcija preko CommerzBank u nasu Komercijalni u iz njihove ProCredit u nasu ProCredit - provizije su sitne prilicno, a moze online.
Ali samo te dve kombinacije, ostale su skupe.
 
treba da mi se posalje 1000e, pozajmio sam ljudima da odu, sad treba da mi vrate pare
pa gledam kako da se posalje a da ni taj koji mi salje ne pukne neku proviziju
ali koliko vidim morace obican WU
 
Ako ide WU preko poste, na 1000e ce im uzeti 50e.
Ako ti se ne zuri, neka se registruju online na WU, procedura traje max 2 nedelje (slanje potvrdnog pisma itd).
 
Ja ne mogu da se setim da mi je toliko trebalo za reg.na WU online.
Ja saljem preko WU online za Srb, najveca provizija je 5e (4.90)

WU.jpg
 
Vrlo verovatno da zavisi iz koje zemlje šalješ parice; na 100€ provizija mi je 8.90, na 150€ provizija je 13.90
 

Prilozi

  • wu.png
    wu.png
    20.5 KB · Pregleda: 104
5e je valjda samo preko osnovnog tekuceg (direct debit to dodje valjda).
Ideal i Sofort su skuplji, kao i placanje karticom.
 
Nisi u toku. Cena je ista za sve preko online, sto se tice Nemacke:

Screenshot_2018-10-16 History.png
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno