Šta je novo?

Tutorijal kako legalno skinuti instalacione iso-e svih verzija Windowsa i Office-a

Meni samo jedna stvar sada nije jasn
Ako Windows 10 moze da se potpuno besplano preume sa Microsoft-ovog sajta, kome onda prodaju one Windowse u radnjama?

Nista mi sada nije jasno...
 
Firmama.
Može da se preuzme besplatno, ali licenca/aktivacija košta.

Ja bih prvi koristio Windows 7, ali mi žao touchscreen na laptopu, na win 7 je traljavo odrađeno.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Dobro ako ja kao fizicko lice skinem taj win10 sa njohovog sajta i instaliram win ce raditi sve regularno ali bez licene?
I ako je tako sta to sto nema licencu znaci za mene?

Izvinjavam se ako su pitanja glupa

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Nece bas sve, sad sta sve nece, bas se i ne secam :). Znam da ne mozes da podesavas pozadinu, ne mozes da podesis sve sto inace mozes u Control panelu...

Nije ni bitno, registrujes ga sa 2-3 klika za par sekundi i resis problem.
 
Ok. A ta registracija je besplatna ili se placa i koliko?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Drajver kod instalacije windows 7 je meni uvek tražio ako flash ubodem u usb3.0 port, preko 2.0 porta ne traži drajver.
 
Kakva su iskustva sa licencama za office 2019 professional plus koje se prodaju na kp? Ili ima neki drugi nacin mozda? Hvala!
Uskoro nam stize office 2021.
 
Ja sam skoro kupio, sve radi bez problema, za sada.
 
Kakva su iskustva sa licencama za office 2019 professional plus koje se prodaju na kp? Ili ima neki drugi nacin mozda? Hvala!
Uskoro nam stize office 2021.
Ja nisam imao problema, uzeo sam i sljaka bez problema evo skoro godinu dana
 
Ovako, posto sam uzeo nov racunar pre 3 meseca sad zelim lepo da instaliram windows 10 i da budem siguran, nisam to odmah uradio. 🙄
Trenutni win 10 pro sam skinuo na torent ceo sa sve licencom krekovanom (nisam skidao sa microsoftovog sajta nista). Ne vidim nikakvih problema, lepo radi, update najnoviji itd. Cak i ne znam kako se primecuje da nesto nije u redu sa krekovanim windowsom.
Da li je pozeljno da promenim sistem?

Pa me interesuje gde da kupim key? Da li se isplati uzeti key na ebay ili slicnim sajtovima za 15-20$? Citao sam da ako se ne kupi direktno sa microsoftovog sajta ne znaci nista, da mogu da ukinu tu licencu kad hoce i slicno.

Hvala
 
Ако мислиш да купиш лиценцу, скини са официјалног сајта чисту инсталацију.
 
Da, vidim po youtubu reklame 15-20$ key kljuc, jel ce to da mi radi bez problema sve dog ne menjam hardver? A necu uskoro.
Koju verziju kljuca da uzmem?
 
Da, vidim po youtubu reklame 15-20$ key kljuc, jel ce to da mi radi bez problema sve dog ne menjam hardver? A necu uskoro.
Koju verziju kljuca da uzmem?
Bacices pare. Bolje nadji na forumima, netu kljuceve. Isto ti je to.
Samo se neko pametan setio da zaradi.
 
Jel funkcionise program iz prvog posta za office na wondows 10?
EDIT. Instalirao sam office home and bussines uz pomoc programa iz prvog posta. Dobio sam aplikaciju i sada ne moram da idem na web sajt da bih koristio word.
Medjutim dobio sam maltene istu stvar, koju sam gledao da izbegnem. Moram da uploudujem word fajlove da bi ih editovao ili da downloudujem ne bi li ih poslao itd.. Jer postoji prosta word aplikacija kao na windows 7 gde se sve odvija van interneta?
 
Poslednja izmena:
Sta pri kupovini predstavlja Standard edition, pored one OEM i Retail, za koje sam upucen sta su...
 
Da li se može legalno preći na drugu/bolju verziju Windowsa ako laptop dolazi sa jednom?

Npr. laptop dolazi sa Windows 10 Home, a ja bih da pređem na Windows 10 Pro ili LTSC. Da li je to moguće?
 
Ako kupiš ili već poseduješ licencu za pro verziju. Samo odeš u opciju aktivacije-promena šifre proizvoda i uneseš novu licencu za Win10 Pro i to je to, postao si pro.
 
Ako kupiš ili već poseduješ licencu za pro verziju. Samo odeš u opciju aktivacije-promena šifre proizvoda i uneseš novu licencu za Win10 Pro i to je to, postao si pro.
Ne posedujem, ali sam mislio da kupim uskoro, ali definitivno bih morao laptop da koristim do tada. Jel bih mogao onda da nadogradim (ili promenim broj licence) tada?
 
Naravno laptop možeš da koristiš slobodno. Kad kupiš licencu za pro odeš u podešavanja-aktivacija-promena šifre proizvoda, upišeš šifru i windows se automatski menja sa home na pro verziju.
 
Naravno laptop možeš da koristiš slobodno. Kad kupiš licencu za pro odeš u podešavanja-aktivacija-promena šifre proizvoda, upišeš šifru i windows se automatski menja sa home na pro verziju.
Fenomenalno! Hvala na odgovoru, puno si mi pomogao.
Pretpostavljam da će tako ići i za Windows 11 kao što je bilo za prelazak sa 7 na 10 (ako prelazak na 11 bude vredeo).
Biće i popusta za licence oko crnog petka :)
 
Da, šifre za win7/8/10 su validne i za 11 ako nešto ne promene u budućnosti, ali mislim da neće.
 
Gde se može naći povoljno Office paket?
U suštini mi treba samo Word, Excel i PowerPoint. Jel uz njih ide i OneDrive ili sam loše shvatio?
 
Office 2019 ti je oko 13.000 dinara i nema OneDrive, ako kupiš Office 365 koji je oko 8000 dinara (godišnje) onda dobijaš 1TB po korisniku. Valjda je tako, ako se nešto nije promenilo.
 
Zaboravio si da pomeneš da se plaća na godišnjem nivou.

Personalna licenca je još jeftinija, približno upola od te cifre. Naravno, ako vam jeste potrebna legalna.

Sve informacije imate na M$ sajtu, plaća se direktno njima.
 
Nazad
Vrh Dno