Šta je novo?

Tutorijal kako legalno skinuti instalacione iso-e svih verzija Windowsa i Office-a

@nuk
Ako imas kljuc za Home onda samo upises, ako nemas onda mora reinstall Home verzije pa ce se aktivirati na osnovu maticne ploce.

@donrile86
Ako vec imas sistem ubacis kljuc i postaje Pro verzija ako nemas skini Pro verziju sa MS sajta preko Media Creation Tool-a i sa njim napravi USB flash.
 
Nemam ključ, računar je kupljen sa preinstaliranim sistemom. Mora reinstalacija ipak

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ako je W10 home licenciran pregažen w10 pro verzijom, nelicenciranom, da li postoji mogućnost da se vrati home verzija bez reinstalacije sistema?

Postoji, naravno.

Najpre prvo proveri, da li imaš nešto u MSDM-u: (kucati u CMD-u, CMD pokrenut kao Admin)

Kod:
wmic path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey

Ako dobiješ nešto, znači da imaš već u BIOS-u i ispratiš dva saveta:

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-windows_install/downgrade-from-windows-10-pro-to-home/345f5464-cb7a-44b3-8856-237cbec072c8

I upotrebi Consumer varijantu, kako bi odmah prepoznao stavku u MSDM-u (BIOS), ako je imaš.
 
Upravo sam preko Media Creation Toola napravio .iso fajl Win 10. Nisam imao opciju da izaberem Pro verziju vec samo Win 10. Pretpostavljam da ce ova moja verzija postati Pro tek kada ubacim aktivacioni key?
 
Postoji, naravno.

Najpre prvo proveri, da li imaš nešto u MSDM-u: (kucati u CMD-u, CMD pokrenut kao Admin)

Kod:
wmic path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey

Ako dobiješ nešto, znači da imaš već u BIOS-u i ispratiš dva saveta:

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-windows_install/downgrade-from-windows-10-pro-to-home/345f5464-cb7a-44b3-8856-237cbec072c8

I upotrebi Consumer varijantu, kako bi odmah prepoznao stavku u MSDM-u (BIOS), ako je imaš.
Jasno. Zahvaljujem na opširnom odgovoru. Korisne informacije

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Jasno. Zahvaljujem na opširnom odgovoru. Korisne informacije

Zaboravio sam napomenuti, da se in-place upgrade (u savetu) odnosi na isti build W10. Ako si imao 1903, onda 1903 ISO, ako si imao 2004, onda 2004 ISO. Mada se ovo podrazumeva.
 
OK, matori. Samo da nadjem vremena da reinstaliram Win i probacu ovako. Hvala ti.
 
Kupio bih kod za aktiviranje windowsa 10 pro, zanima me da li je ovaj windows 10 koji se skida sa njihovog sajta pro ili home? Posto bi mi kod za aktivaciju bio samo za pro

Edit, video sam odgovor povise.
 
I taj kljuc mi vazi cak iako izbrisem windows na mom kompu i instaliram za godinu dana na npr zeninom?
 
Ovaj kupujem preko sajta,tako da bi trebalo da radi na bilo kojoj masini zauvek
 
Pa ovaj je oko 13€ ali imam i neki kod pa mi izadje 8€. Mada mislim i da je sajt jako proveren.
 
Vidim da na nekim sajtovima mogu da se kupe key-evi, ali samo za po jednu aktivaciju. Jel moze negde da se nadje key za vise instalacija, tj reinstalacija?
 
Gde ima da se kupi najeftiniji office key, neki provereni sajt ? Hvala.
 
Koja je sada alternativa za Win7 ISO download ?
 
Izvinjavam se što postavljam ovde, ali nisam našao odgovarajuću temu za drugi software, a ipak je u vezi sa licenciranjem.
Vidim da se na našim oglasima nude legalni kodovi za licenciranje Adobe softwera po povoljnim cenama, ali toga nema u ponudi na e-bay i drugim stranim sajtovima koji nude licence za Win i Office. Da li je ovo što se kod nas prodaje legalno i sigurno za kupovinu i akcivaciju?
 
Legalno sigurno nije, posebno za poresku inspekciju koja pregledava validnost software-a. Oni traže račun za to, da se vidi da je porez plaćen (taj deo im je bitan).

Ako nema računa crno na belo da nije država zakinuta (a i dalje proizvođači software-a), legalno nije.
 
kome ustrebaju iso-i i imidži boot flopija ima do beta verzija XP-a (ne i sam XP,XP SP1,2 i unoficijalni SP3) na Winworld.Dobri stari Hiren's boot CD-ovi su na njihovom sajtu,ali vodite računa o verzijama,različite su za različite ere kompova (npr poslednji 15,2 je neupotrebljiv za sve starije od XP ere,za to treba bar 9.0 ako ne i ranije...) za dijagnostiku i pripremu pre instaliranja.
 
Kada se preko Media Creation Toola izabere ona opcija USB jel tada sam Media Creation Tool napravi spremnu instalaciju WIN-a kao sto to radi npr onaj program Rufus?
 
OK, dobro. Sta je onda bolje - Rufus ili MCT? Ili mu dodje isto?
 
Nazad
Vrh Dno