Šta je novo?

Tutorijal kako legalno skinuti instalacione iso-e svih verzija Windowsa i Office-a

Kad sam radio reinstall Windowsa na 6-7 laptopova ranije, pre deset godina, svi su imali skrivenu patriciju, takozvanu servisnu, na kojoj je bila i slika (image) fabričkog OS sa svim drajeverima i potreban softver za reinstall, nekada je to nemoguće jer je u dva slučaja ta servisna patricija bila na kineskom jeziku, pa sam je obrisao, i prostor sjedinio.
Probaj naći za tvoj Laptop kombinaciju tastera pri butovanju za ulazak u servisni mod, možda tamo imaš originalni OS.

Послато са уз помоћ ТT
 
Sad čitam pa mi smešno kako je ispravku kucanja uradio tel.
Patricija, particija naravno.

Послато са уз помоћ ТT
 
Ima li gdje da se skine iso Windows 7 lite?

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Win 7 Lite ne postoji kao pojam kod M$-a.
Niti bilo šta što je imenovano tako ili slično.
 
Poslednja izmena:
moguće da misli na starter,a on ima smisla samo na netbukovima sa ht atomima i 1gb rama,za sve ostalo 32bit ultimate je bolje rešenje.
 
postoje lite verzije po forumima, vidjao sam ih ranije ali nisam probao.
nisu oficijalne i rucno su olaksane i oslobodjene od mnogo cega...
 
moguće da misli na starter,...,za sve ostalo 32bit ultimate je bolje rešenje.
Ma jok, to su osakaćena izdanja. Ima ih od kada postoji Win.
Šta će kućnom korisniku Ultimate izdanje? HomePremium je više nego dovoljan.
 
kad sam pre nekog vremena kupovao par licenci bila je ista cena,nista drugo,a rade isto.
 
Ma jok, to su osakaćena izdanja. Ima ih od kada postoji Win.
Šta će kućnom korisniku Ultimate izdanje? HomePremium je više nego dovoljan.
Mali off
Postoji li kakva znacajnija razlika izmedju starter/home basic/home premium varijanti?
Imam neku staru konfiguraciju pa se dvoumim sta da instaliram

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Prosto guglanje dalo bi ti detaljan odgovor :) Inače ako se dobro sećam bile su namenjene i za različita tržišta.
Ali ukratko - starter je prilično sakata verzija, nema ni podršku za dva monitora, isključivo je 32bit, ni podršku za aero interfejs kao ni HB, limitirana količina rama...itd. HB može da adresira do 8GB
HP je već sa punim mogućnostima šminke, puna podrška za multimediju (i igre), postoji 64bit, podržava do 16GB mem.
Pro i ove jače su naravno obogaćene mrežnom podrškom i servisima, administratorskim alatima, podržavaju dosta više rama itd. U prinicipu, ništa od toga klasičnom kućnom korisniku nije potrebno.
Edit:
Eh, da, promena jezika je "prirodno" omogućena tek kod Ult/Ent izdanja (iako je možda bilo očekivano da može i Pro), mada postoje alati koji bezbolno to rešavaju na nižim.

Edit 2, ako nekoga interesuje detaljno u sitna crevca, ovde je jedno od najkompletnijih poređenja:
https://www.sevenforums.com/tutorials/14422-compare-windows-7-editions.html
 
Poslednja izmena:
Hvala na iscrpnom odgovoru. Najverovatnije cu ici na Home basic, zbog kolicine ram-a

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ako imaš bar 4GB i neku iole pristojniju grafilčku karticu, idi na HomePremium.
Mada korektno funkcioniše i na onim prvobitnim Atomima i 2GB mem.
 
Poslednja izmena:
Napravio sam instalaciju preko rufusa i izbacuje mi "Windows cannot be installed to this disk. The selected disk has an MBR partition table. On EFI systems. Windows can only bi instaled to GPT disk."
Da nisam mozda u postavkama rufus-a trebao da primenim sa GPT na MBR?
 
Izbriši disk potpuno tako da ne ostane nijedna particija i da nije formatiran (raw format), onda pusti windows da uradi šta treba.
 
OEM edition Retail key :D
Ali dobro...
 
poolmaker je jedan veliki car!!!
 
Zasto bi uzimao Home verziju kad nema razlike u ceni?
 
Zato sto ne znam :D

Ali, @poolmaker zna :wave:
 
Ako instaliram "neku" ili "bilo koju" verziju Win 10 i onda posle kupim legalno key da li ovo znaci da ja sad imam legalnu verziju Win 10?
 
Samo je poveži sa mailom, da prilikom nove (re) instalacije ne kupuješ novi win.
 
Super. Hvala na odgovorima. Samo da se ne zeznem i da ne kupim key za pogrešnu verziju :)
 
Nema pogrešne verzije. Ako ti win ima više od 4 GB RAM a(i da nema dokupićeš) kupiš win 10 Pro. Ubaciš ključ na bilo koju verziju Win 10 i on ti promeni, ili instaliraj svež win.
 
Ako je W10 home licenciran pregažen w10 pro verzijom, nelicenciranom, da li postoji mogućnost da se vrati home verzija bez reinstalacije sistema?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Imam .iso za neku verziju win 10 bussines edition 2004... tako nesto. Jel to znaci da ja mogu slobodno da kupim key na primer Win 10 Pro i ovo više neče biti ovaj bussines edition već će biti Pro?
 
Nazad
Vrh Dno