Šta je novo?

ZUK Z2 4/64 gb by Lenovo

@Pakao, bilo koji stock i stock-based rom koji je predvidjen za QFIL instalaciju. I prvom postu u toj temi na 4pda ima stock indijski rom android 6.0 za QFIL.
 
Poslednja izmena:
Aha. Hvala.
Ne znam da li je neko sa ove teme to probao ? Čitao sam da je ovaj novi zui android 7.0 Indus dosta dobar rom
 
Pozdrav, uzeo sam Zuk Z2 plus pre nedelju dana, evo me sa utiscima, kao sto owim kaze bas malo ljudi pise ovde ali dobro je da je XDA i 4pda zajednica veoma aktivna. Ima brdo custom rom-ova, nisam isprobavao ali moja procena je da su Jaguar i Aex 4.4 rom-ovi najbolji a radi se i na OREO rom-u i od skoro su se udruzili developeri na XDA tako da ocekujte za nekoliko meseci stabilan softver...

Telefon je dosao sa Nougat kineskim zui softverom. Odmah sam instalirao indijsku custom verziju by francko zbog notifikacija medjutim sa tim softverom sa imao problem sa WhatsApp-om, nisu stizale notifikacije. Ostale app su dobro radile.

Onda sam probao 2.3.042 by francko76, zadnji MM rom kineski. Telefon fenomenalno radi, baterija je odlicna, notifikacije stizu u milisekundi. Ovo je moja preporuka za rom za ovaj telefon, zaista nijedan bug do sada nisam uocio, stabilan 100%. Mesavina je kineskog i indijskog MM rom-a, sve najbolje iz oba, sredjene su duple notifikacije koje su ustvari pocele od ovog rom-a da se pojavljuju. Na nougat romovima nisu resene, mislim na stock ZUI rom.

Za notifikacije:
1. zakljucati app u ram memoriji
2. u safecenter aplikaciji ubaciti ih na belu listu
3. iskljuciti optimizaciju baterije za te app
4. prebaciti u sistemske link2sd aplikacijom (mozda to i ne mora, citao sam da to resava na nougat-u problem sa notifikacijama)

Posle ovih koraka sve radi savrseno, kome je bitno da mu stizu poruke i pozivi na voip aplikacijama

Ekran je odlican, baterija meni dva dana traje bez problema, telefon je kompaktan, malo je deblji ali zato ima 3500 mah bateriju, moj je stigao sa zalepljenim staklima i aluminijumskim bumper-om pa i to doprinosi debljini, kamera je preko dana odlicna, nocu opada kvalitet ali ko normalan ocekuje od telefona DSLR fotoaparat :), salim se malo, ima boljih low light kamera ali za ovaj novac je i vise nego odlicna, prednja kamera je jako dobra, fingerprint skener je bas brz, ne mora da se pritisne dugume kao kod Xiaomi-a vec se samo dodirne sto se meni jako svidja, prijem signala je dobar, 4G na mts-u fercera, telefon se ne greje, makar u normalnom koriscenju.

Sve u svemu dobar telefon za male pare (sada se nalazi za oko 200 eura na stranim sajtovima), bio je do skora na nekim ludim akcijama pa se mogao uzeti i za 150 eura nov.
 
Nazad
Vrh Dno