Šta je novo?

AMD Radeon RX 460 tema

Hvala na savetima. Naručio sam LC Power Cosmo LC-CC120. Sad još samo grafu. Šta kažete za unlock RX 460 - isplati li se rizik (od gubitka garancije)?

Koje 460 planiras da uzmes?
 
XFX ili Sapphire. 2GB model. Ne znam da li bi dodatna 2GB nesto znacila u igrama tipa GTA V.
 
Preslaba karta da iskoristi 4gb vrama i previsoka cena za 4gb verziju.
Ako razmisljas o 4gb verziji idi na 1050ti.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Vidjao sam neke testove u kojima 4Gb verzija pravi solidnu razliku u fps ali je u svakom slucaju cela 460 serija preskupa za ono sto nudi.
 
Garantujem zivotom da su ti "testovi" sa odvrnutim podesavanjima koja iskljucivo zavise od vram-a. Imao sam r7 360 pre ove 470 i u 90% slucajeva mi je bio gpu spor pre nego sto bi se i ta 2gb iskoristili.

Znam da je 460 jaca od 360 ali opet ne verujem da je dovoljno jaka da bi se opravdalo uzimanje 4gb verzije, osim ako nije 10-15evra razlika izmedju 2gb i 4gb.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
30 eu je trenutna razlika na KP. Modeli istog proizvodjaca.
 
U domacim prodavnicama 4Gb verzije kostaju samo 1-2k din manje od najjeftinije 1050ti 4Gb pa kupovina RX460 4Gb nema bas mnogo smisla.
 
Prevelika je razlika u ceni između 2GB i 4GB, kao što je i 4GB na karti te jačine. U testu esprots igara (CS:GO, Dota 2, LoL, WoT), razlika između ove dve verzije je oko 5%, što je malo da bi se opravdala 20% veća cena
 
Hvala na savetima. Naručio sam LC Power Cosmo LC-CC120. Sad još samo grafu.

Pametno sto si uzeo taj kuler. Stvarno je tih.

Mislim da je bolje uzeti GTX 1050 Ti. Ali opet, onda ce krenuti komentari kako je bolje dodati jos malo i uzeti RX 470 :smash:.
 
Ako uzima za esports igre nista dalje od 460.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
gtx 1050ti košta 1-2000din manje od rx470 dok je poređenje bespredmetno....
 
Ja bih isao na najpovoljniju 1050Ti koja je oko 21, 22k po povoljnijim radnjama. Za te pare dobijes 30,40% jacu grafiku od 460, 4GB i malog potrosaca. 470 je bolja ali i skuplja a i sto bi se kupovala ako ova sasvim zadovoljava i to na duzi rok.
 
Mnogo mala razlika u parama ~2000din je rx470 skuplja a ipak bar 30-35% brža što nikako nije zanemarljiva. 1050ti je lepa kartica al nevredi više od 17-18k din
 
Ako pricamo o nasim radnjama ne videh nigde 470 za 23,24k din. Ima referentna za 25 ali ona je ocaj. A to je 3500din razlike.
 
Uzeo bih referentnu pre 1050ti bez razmisljanja, cak i za veci novac.
Mozda je toplija i losije odradjena ali kartica je u rangu 1060 3gb(po meni i bolja) i 1050 ti nema sta da trazi tu sa cenovnom razlikom od 3500.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
nije 470 u rangu 1060 3GB, to je pre 480ica. kako bilo, ko gleda svaki cent, naravno da ce uzeti referentnu 470. ja je ne bih ni uzimao u razmatranje jer za par crvenih vise ima krstena 470, e sada, ko voli da mu turbina urla u kompu dok igra da bi ustedeo 1 izlazak u grad onda u redu.
ipak, covek je hteo da kupi 460 pa je i protezanje za 1050Ti upitno a kamoli da dodaje jos 3500din preko za kartu sa krs kulerom koja mu po snazi ni ne treba.
 
nije 470 u rangu 1060 3GB, to je pre 480ica. kako bilo, ko gleda svaki cent, naravno da ce uzeti referentnu 470. ja je ne bih ni uzimao u razmatranje jer za par crvenih vise ima krstena 470, e sada, ko voli da mu turbina urla u kompu dok igra da bi ustedeo 1 izlazak u grad onda u redu.
ipak, covek je hteo da kupi 460 pa je i protezanje za 1050Ti upitno a kamoli da dodaje jos 3500din preko za kartu sa krs kulerom koja mu po snazi ni ne treba.
+1
Posebno sto urla onda godinama a samo par crvenih razlika,nije cudo sto je dosta jeftinija jer se naravno slabo prodaje.
 
To da je 470 referentna očaj može da kaže samo onaj ko je nije probao, super radi kao i bilo koja 470-tica, a vent neide preko 1800-2000rpm, ovo je daleko hladnija kartica od referentnih 6970/7950.... koje su trošile ~120w preko rx-ove potrošnje....
 
To da je 470 referentna očaj može da kaže samo onaj ko je nije probao, super radi kao i bilo koja 470-tica, a vent neide preko 1800-2000rpm, ovo je daleko hladnija kartica od referentnih 6970/7950.... koje su trošile ~120w preko rx-ove potrošnje....

Samo se ti tesi da je referentan kartica dobra jer da su tako dobre ne bi bile ne referentne kartice u prodaji, mozda na pocetku je ok ali kako bude isla sve starija i starija sve ce biti glasnija i glasnija i toplija. Znam iz licnog iskustva! Jednom sam kupio referentnu i nikada vise, tacnije nisam je ni kupio nego sam je dobio kao zamenu za karticu koja je crkla.

Inace jesi ovu izjavu napisao na licnom misljenju ili cuo sam od drugih? Svaka kartica kada se se uposli do kraja ce se dere vise i bice jos toplija od istih ne referentnih modela.
 
nema potrebe za ubedjivanjem. neko bi kupio i referentnu i igrao sa njom i to je u redu. ja bih uvek dodao malo vise i uzeo bolju varijantu, koju posle mogu i skuplje da prodam tako da je razlika skoro nikakva a leti kada se pokrene igra itekako ume da znaci strix ili neki drugi hladnjak pa kako ko voli.
 
Imam referentnu karticu još od prvog dana kad su izašle, odnosno od sredine leta, negreje se uopšte preterano i nije bučna... Naravno kartice sa boljim hlađenjem su tiše i hladnije imao sam i nitro+ 4g karticu al to je 5k din skuplje i po meni se neisplati....
 
Imam nitro vec 6 meseci i kad sam uzimao referentna je bila 15e jeftinija i nisam 2 put razmislio koju da uzmem [emoji14]

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Zeznuo se lik:

Tech Deals
UPDATE - Well, I'm human, what can I say? VSync was turned on for the GTX 1050 TI run, I simply missed it... I'm going to retest the GTX 1050 TI with it off and since I'm going to the trouble, I'll test the GTX 1050 as well and put all three into a video
 
Nije mi jasno zasto amd nije izbacio 465, ove sakate 460-ice bi morale da kostaju od 13k din (najsocijalniji 2Gb primerci) pa do 17-18k din max (dual fan 4Gb verzije).
Te 465 bi bile idealne za cenovni rang 20-24k din npr.

Ovako 1050ti ostaje najbolja kupovina za nas koji hocemo sto krace karte koje smesno malo trose.
 
Kojih 24k kad za 25k-26k ima rx 470, njima treba viable karta za 150-160e.
Rx 460 4gb je promasaj.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Koliko sam video prva krstena 470 kosta 28k din a za 25k ima ona furuna :) Ne interesuju me ''ugarske'' cene, gpu kupujem samo u domacim prodavnicama.

Rx 460 4gb je promasaj.

Bila bi solidna kupovina da kosta oko 15-16 'iljada.

Morali su da izbace 465 4Gb koja bi kod nas kostala 20-22k din i to je to, kupio bih amd kartu ali cu (nazalost) ovaj put morati dobro da razmislim, verovatno 1050ti. Kazem nazalost jer odavno koristim samo ''crvene'' gpu pa sam navikao na podesavanja, drajvere itd.
 
Nazad
Vrh Dno