Šta je novo?

AMD Radeon RX 460 tema

Problem je to sto su verzije sa 4Gb rama nebulozno skupe i za samo par crvenih vise tu je dosta brza 1050ti.
Po mom misljenju najbolje hladjene RX460 4Gb ne bi smele da kostaju vise od 15-16k din a znate i sami cene..

Ovo ubrzanje nije veliko ali opet nekome ce i tih par fps vise znaciti.

Da li postoji sansa da se otkljucaju i 2Gb verzije ili ce ovo ostati samo za odredjenje 4Gb karte?
 
Napolju je RX460 4GB nesto jeftinija (5-10e) od 1050. Mene vise interesuje kako se ponasa ovako flesovana karta sa novim drajverom u kome je enforsovano proveravanje "potpisa" u BIOSu koji nestane kad se isti moduje.
 
Ima li neko instaliran Dirt Rally a da koristi ovu kartu? Videh da su performanse u ovoj igri na pocetku prodaje (sa prvim drajverima) bile iznenadjujuce kilave ali sam nalazio na komentare da je sve to boostovano kroz novije drajvere..
 
Meni ove kartice deluju u fullu. Pogotovo sa stanovišta da držim PC igraonicu u kojoj se igraju najviše LoL, CS Go i WoT i GTA V. Pogotovo verzija sa 2GB. Ja moje R9 270X trenutno glat mogu da prodam po 110 eu a ove RX 460 me koštaju iste pare kod mađarona. Možda ću malo ili ništa izgubiti na performansama ali brate ušteteću na struji. 180 vs 75 W. Kaži 100w po kartici. Na 12 kompova to mi je 1.2 Kw na sat. Plus dobijam glanc nove karte sa 3 godina garancije a prodajem polovne kartice. For me, this is best buy:)))) Inače, 2014. sam ove R9 270X plaćao 120eu tako da ništa ne gubim skoro. A koristio ih 3 godine.
 
Ako možeš 270x da prodaš za 110e svaka čast, razlika u potrošnji nije 100w al 70w jeste....
 
RX460 deklarisana na 75w a R9 270X na 180. Kolika je razlika? Sem ako proizvodjaci nisu slagali. I da je razlika 70w, to mi je opet 850w na sat.
A sto se cene tice, i po 100 eu da odu to mi je opet super. Za 10eu doplate dobijam glanc novu kartu sa 3 godine garancije.
 
Poslednja izmena:
Cene polovnih grafika u serbistanu su katastrofa. Tako ces isto uraditi i sa RX 460, mozda jos i zaradis
 
Nadam se:)
 
Izgleda niko nema RX460 i instaliran dirt rally? :) Treba mi usluga samo da se izvrti bench na odredjenim podesavanjima.. da vidim da li mi je 460-ica dovoljna ili moram da odvojim 22k za 1050ti..
 
Brate, mislis li da pre postavljanja pitanja nisam danima trazio testove po netu i YT? :)

Evo da citiram razlog zasto pitam u ovoj temi:
Ima li neko instaliran Dirt Rally a da koristi ovu kartu? Videh da su performanse u ovoj igri na pocetku prodaje (sa prvim drajverima) bile iznenadjujuce kilave ali sam nalazio na komentare da je sve to boostovano kroz novije drajvere..

Nema mnogo klipova na YT a u nekim od njih 460 ima dosta losiji fps od starije 270x, na istim podesavanjima. A Dirt reli je jedna od retkih igara koja me zanima..

Neki kazu da su performanse u DX11 boostovane kroz novije drajvere ali nigde da nadjem poredjenje.
A u DX12 ova karta radi bolje nego u DX11.. ne bih da dajem previse para kada me gaming sve manje interesuje i tako je vec godinama, sa te strane i zbog nize potrosnje RX460 za 14-15k din mi je dobra opcija a dosta manje trosi od 270x (koje su 90-100e polovne i izmucene). Ali ako je i dalje kilava u Dirtu mozda cu morati da iskesiram 22k za 1050ti..
 
Izgleda niko nema RX460 i instaliran dirt rally? :) Treba mi usluga samo da se izvrti bench na odredjenim podesavanjima.. da vidim da li mi je 460-ica dovoljna ili moram da odvojim 22k za 1050ti..

Evo ti bench, ali na GTX 1060 :d :smash: 1920x1080 sve je na ultra/max, osim advanced blending koji je na off

dgsdg.PNG
 
Brate, mislis li da pre postavljanja pitanja nisam danima trazio testove po netu i YT? :)

Evo da citiram razlog zasto pitam u ovoj temi:


Nema mnogo klipova na YT a u nekim od njih 460 ima dosta losiji fps od starije 270x, na istim podesavanjima. A Dirt reli je jedna od retkih igara koja me zanima..

Neki kazu da su performanse u DX11 boostovane kroz novije drajvere ali nigde da nadjem poredjenje.
A u DX12 ova karta radi bolje nego u DX11.. ne bih da dajem previse para kada me gaming sve manje interesuje i tako je vec godinama, sa te strane i zbog nize potrosnje RX460 za 14-15k din mi je dobra opcija a dosta manje trosi od 270x (koje su 90-100e polovne i izmucene). Ali ako je i dalje kilava u Dirtu mozda cu morati da iskesiram 22k za 1050ti..

http://www.hardwaresecrets.com/radeon-rx-460-video-card-review/5/
https://www.youtube.com/watch?v=pY6eN3iskFk

Trebalo bi da vuce gledajuci ove testove. Po meni se ne ispalti dati 22k za 1050ti. Za 26k mozes uzeti novu RX470 koja pojede tu 1050ti.
 
Poslednja izmena:
^ Nasao sam bas te linkove pre neki dan :) Test sa medium mi nista ne znaci a YT klip-bench je high i 900p a meni treba haj i 1080p :) Mada na osnovu klipa moze da se zakljuci da ne moze da dobaci 50 fps u proseku na tim podesavanjima..

Sto je najjace pa meni je dirt na high presetu (ultra detalji automobila, advanced blending je ugasen, naravno) i 2XMSAA radio sa 55-60 fps i to na matoroj 5850 oc a ovoliko kilavi na RX460?!
Jeste da je u pitanju 1680x1050 rez. na starom monitoru ali ocekivao sam vise od 460-ice u toj igri.

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?390610-Koji-grafi%C4%8Dku-umesto-6870&p=4902969&viewfull=1#post4902969
Fazon je sto mi ne treba neka napucana karta, u poslednje 2-3 godine ne znam da li sam nekoliko naslova ''presao'', SP me smara a planiram samo dirt reli MP i mozda CS GO (jedino mi je MP zanimljiv i opravdava gubljenje vremena), uz to zbog ret. kucista bilo bi dobro da karta nije mnogo preko 200mm, ova 5850 (257mm) jedva staje a kabl je ocajno savijen i moze da izgubi kontakt.

@ Alister

Kida ta 1060 ali verovatno kosta kao celo moje kuciste, verovatno i vise :) Nikada nisam ni imao gpu iznad 20k din..
 
Poslednja izmena:
Ma mora bolje raditi na rx460 nego na matoroj 5850, evo ti benchmark rezultati :
http://www.futuremark.com/hardware/gpu/ATI+Radeon+HD+5850/review
http://www.futuremark.com/hardware/gpu/AMD+Radeon+RX+460/review

Nedavno je AMD izbacio nove drajvere koji znacajno povecavaju performanse, RX480 se priblizio gtx1060 (svega 3-4 fps razlike), pa je onda i RX460 valjda dobila na snazi. Ne znam, nema nigde novijih testova pa da potvrdim ovaj moj zakljucak. Bilo je tu par clanova foruma koji su testirali RX460 pa mozda ti oni daju neki info.

Nemas nista bolje od te RX460 u tom cenovnom rangu, neku polovnu ne bih uzimao, dati 100e za macku u dzaku, bolje dodati jos 12e i uzeti rx460 kao siguricu. Nije ona toliko losa kao sto pojedinci isticu, ljudi su ocekivali vise od nje pa se razocarali. Evo ti jedan dobar video, covek je lepo objasnio : https://www.youtube.com/watch?v=eNQMPjU1-qo&t=376s

edit: Novim drajverima AMD donosi ReLive, pandan Nvidijinom shadowplay-ju.
 
Poslednja izmena:
Hvala na linkovima.

Ma ne sumnjam uopste da je solidno brza od 5850 uz primetno nizu potrosnju ali izgleda da 460-ica ima problem sa nekim DX11 igrama, na moju zalost upravo sa dirt relijem :)

Prema ovom videu iznenadjujuce mnogo zaostaje za 270x i to je razlog zasto hocu da proverim ima li napretka sa novim drajverima.

[YOUTUBE]b3YSkFNkjx8[/YOUTUBE]

Procitah da su noviji drajveri generalno malo poboljsali performanse ali opet moram da proverim za tu igru.

Kupovinu planiram tek posle praznika, krajem januara npr, taman da vidim da li ce i 2Gb verzije moci da se otkljucaju jer uz OC to moze da znaci ubrzanje od 10-15%.
 
Poslednja izmena:
270X ima 43% vise sejdera, taman toliko je I brza u ovoj igri; pauziraj bilo gde i pomnozi levi fps sa 1.43 I dobices skoro u % tacno desni fps . S tim sto su Rusi za ovaj test kloknuli ovu 270X, ne znam ni za jednu koja fabricki ima 1220 za GPU (1100-1150 je neki raspon), a ostavili 460 na default-u, pa nije bas fer poredjenje. Ali da, 460 je izneverila ocekivanja dosta ljudi, prespora je u odnosu na prethodnu generaciju u dx11, u dx12 se jos nekako i drzi.
 
Nadam se da necu morati da vadim 28k za RX470 :) Stvarno nikada do sada nisam dao preko 200e za gpu niti sam sad neki ''gamer'' (bukvalno samo u zimskim mesecima imam volju i vremena za taj vid ''zabave'') ali ne mogu da verujem da vecina 460-ica u srb i dalje kosta 17-22k din, neke sa 4Gb i vise.

U em... povremeno imaju neku socijalku sapphire 2Gb za 14k din i to je bukvalno najvisi iznos koji bih dao za tu kartu, racunao sam i na ono otkljucavanje + manji OC i da to bude 10-15% ubrzanje u odnosu na stock sto bi mi bilo dovoljno.

Na kraju sve bi bilo ok da su 470 oko 20-22k, koliko i vrede, cisto psiholoski da znam da nisam potrosio vise para nego do sada :d A i treba to strpati u ovu nebulozu od CM kucista..
 
Poslednja izmena:
Bice valjda opet neka akcija negde do kraja januara :)

edit:
Eno ima neka referentna 470 polovnjaca za 170e na oglasima, k... p... oduzimam i dodajem. ASIC joj je 75%, trebalo bi da moze da se spusti na 1.000-1.006V na 1216MHz, pa joj onda ni 6pin ne predstavlja neki problem. Jedino nabavi sir za usi, posto je fabricko hladjenje malo bucnije.
 
Poslednja izmena:
Haha, posle ovog usisivaca (paradoksalne li SE oznake :d) vise ne uzimam bucne karte :)
Ova MSI 5850 je solidno 'ladna i tiha za 5xxx seriju pa ne bih prelazio na neku bucniju furunu.

Inace polovan hw ne kupujem na KP, mozda samo ovde iz oglasa ali svejedno, pre bih uzeo neku novu kartu pa makar i 1050ti :)
 
Poslednja izmena:
Ja sad klincu treba da zamenim grafu na kompu. On trenutno ima R7 240 2GB i AMD FX 8320. Grafa se ne čuje uopšte ali zato FX uči (fabrički kuler). Ne bih da uzimam NVidiu s obzirom da ima AMD procesor pa hoću da zaokružim sve u jednu celinu. Ostaje mi opet RX460 karta koja neće da se čuje. Mogu da mu ja prebacim jednu R9 270X iz igraonice u komp,a li onda ću dobiti pravu "vurunu" od mašine koja bi leti vrištala. O potrošnji struje i da ne pričam. Garantovanih 400watti. Taman sam Plazmu od 51 inč i 2 LCD-a zamenio LED-ovima, kao i 14 običnih sijalica sa led ekvivalentima. Sve zajedno troši ispod 300 watti, a komp bi mi trošio više od njih združeno.
 
Uzmi neki aftermarket kuler za fx, ne moras neki skuplji od 1000-1500din samo da bude tih.
Za 2500 vec imas lc cc 120 koji je ozbiljan kuler moze sa njim i da se klokuje fx.
Rx 460 je okej izbor za te novce, nekome je slaba karta ali je cinjenica da slabiju od nje, a novu, ne vredi uzimati.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ako hoce tisinu i da ne klokuje nema potrebe za 120, za stock su dovoljni i ovi slabiji a i manje mesta zauzimaju u kucistu.

Edit: pazi ti ovo rx 460 bez ikakvog hladjenja :D
Meni je ovo totalna glupost, osim ako neko ima bas potrebe za 0db kucistem, nista ih ne kosta da stave neki 600-700rpm kuler koji ce biti gotovo necujan a dosta ce poboljsati hladjenje.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Gde ima ventilatora ima i prašine. Ovako možeš da napravi solidno jak PC bez ijednog ventilatora. Uzmeš neki 35W CPU, staviš samo hladnjak od nekog velikog kulera, pasivno hlađeno napajanje i teraj :D
 
A nije bolja obična 460 kojoj se ventilator ne pali dok ne dostigne 60 stepeni i kojoj možeš podesiti fan profil da se ne pali nikada?
U prvoj situaciji dobiješ dugotrajniji i hladniji kompjuter a u drugoj istu furunu kao i sa tim pasivnim (ali makar imaš izbor).

Električni uređaji će uvek privlačila prašinu, bilo ventilatora ili ne. Jedino će je biti nešto manje, koliko je to, to je pitanje. A cenu toga ćeš platiti u digotrajnosti.

P.S. Hoću da uradim isto što i ti kada izađe Kaby Lake za HTPC, ali sam shvatio da je mnogo bolje rešenje da ipak imam ventilatore svuda ali da podesim kada će se paliti i koliko brzo će raditi. Tako ne brinem da će se upaliti kompjuter/stan a imaću apsolutnu tišinu kada mi treba (npr dok spavam).

Ako hoćeš igre, tišina je nepotrebna, samo da se stave iole kvalitetni ventilatori. Biće na maksimumu dovoljno tihi da ih od zvuka igre sa zvučnika ne čuješ (sa slušalicama bi bilo još bolje).
 
Neću ja to da pravim, odustao sam odavno. Samo navodim primer. Slažem se za fan profil, mada ne znam da li je to moguće kod svih modela. Što se mene tiče - neka zuji, meni ne smeta :)
 
Hvala na savetima. Naručio sam LC Power Cosmo LC-CC120. Sad još samo grafu. Šta kažete za unlock RX 460 - isplati li se rizik (od gubitka garancije)?
 
Nazad
Vrh Dno