Šta je novo?

AMD Radeon RX 460 tema

Za malo vise od 20e razlike u ceni, smatra da je bolje da uzme varijantu od 4GB. Ne menja komponente on cesto, dosta mu je star komp ali ima CPU od 4 jezgra, od igara uglavnom igra stare RTS naslove i novije PES igre, tako da nije zahtevan gejmer. Mozda je mogao da uzme neki RX 270x ali insistirao je da uzme novu graficku. Sad je uzeo pa posle ko zna kada ce je opet uzeti, a i opet dobro ce doci tih 4GB ako bude hteo da igra novije naslove, mada verovatno nece moci da izvuce vise te memorije kako sam citao ovu temu. Njegov izbor, ja da se pitam uzeo bih GTX 950 :).
 
Poslednja izmena:
Ja bih dodao jos i preko madjara uzeo najjeftiniju 470
 
Za njegove potrebe je ovo dovoljno. Inace, ja sam i hteo da mu porucim preko Madjara za 140e XFX ali ljudi koji ga nude po toj ceni ili ne odgovaraju na sms/viber (iako su jasno napisali u oglasu da se ljudi javljaju na taj nacin u odredjeno vreme) ili nisu dostupni ili na prodaju nude clanovi sa malo ocena.
 
Kupi kod nas rx470 ima ga za 28-29k din u prodavnici, nije neka razlika u ceni....
 
Za njegove potrebe je ovo dovoljno. Inace, ja sam i hteo da mu porucim preko Madjara za 140e XFX ali ljudi koji ga nude po toj ceni ili ne odgovaraju na sms/viber (iako su jasno napisali u oglasu da se ljudi javljaju na taj nacin u odredjeno vreme) ili nisu dostupni ili na prodaju nude clanovi sa malo ocena.

Mozda i jeste dovoljno, ali 470 je duplo jaca, a mala je razlika u ceni.
 
Poslednja izmena:
Kako ljudi mala razlika kada košta bar 50% više.

Ne razumem logiku ustaljenu na ovom forumu. Većina kupaca ako ima 100 evra za grafiku toliko će i dati. Eventualno ako ima nešto dosta bolje za malo više para pa da izdvoji 10-20 evra više jer toliko mogu da se uzajme i opravdaju trošak. Eto taj drug ima stari komp, kupovina RX470, nesumljivo bolje grafike od RX460, bi mu otvorila prostor za bolje igranje jedino ukoliko ima ostatak konfiguracije koji to može da isprati. Taj RX470 zahteva jak procesor i dosta RAM-a. Znači zahteva i bolji ostatak komponenti. Još ulaganja i onda se priča od 80 evra više penje na 150-200 evra više. Da li mu rezultat opravdava ulaganje je glavno pitanje.

Ovde se svi nešto "ispružuju", "rastegljuju" i "izdužuju" da se uzme nešto bolje i obično skuplje. Shvatam konstruktivne predloge ali dok ne radite godinama lično sa ljudima ne stvarate sliku potrošačke Srbije. Većina ljudi jednostavno nema para i ne ulaže toliko u komponente pogotovo ako su računar kupili pre neku godinu i još uvek ih lepo služi.

Čovek mi je došao prošle nedelje da mu sklopim komp za 250 evra i ako mogu novije igre sa manjim detaljma da se igraju na njemu. Dam mu najbolju opciju za taj novac i pitam ga da li je razmišljao o eventualno malo većem budžetu da bih ubacio i odvojenu grafiku i čovek mi lepo kaže - za ovo sam odvajao skoro 6 meseci. Ako treba da sklanjam i na dalje za računar neću moći decu na more da vodim sledeće godine. To je to, to je budžet za komp, ima drugih prioriteta. Hvala lepo, molim lepo.

Drugi primer sa momkom koji ima osnovnu eSports konfekcijsku konfiguraciju Intel G850 / 4GB / 19" i grafiku HD7730 koja je na žalost riknula. Dam mu opciju GTX950 ili RX460 kao najbolju trenutnu kupovinu i čovek pita može li se da se nabavi ista kao njegova stara jer mu je odlično radila DOTA ili LOL, ne sećam se, i ne želi ništa skuplje. Znači opcija je eventualno neki R7 250 umesto GTX950/RX460 koje su daleko bolje za opet neku 60/70% veću cenu. Jednostavno većini ljudi ne znače puno performanse ako je nauštrb cene koja prevazilazi njihovu finansijsku mogućnost. Društvo je trenutno takvo da će uglavnom uzeti ono što im zadovoljava potrebe i uštedeti novac.
 
Eto taj drug ima stari komp, kupovina RX470, nesumljivo bolje grafike od RX460, bi mu otvorila prostor za bolje igranje jedino ukoliko ima ostatak konfiguracije koji to može da isprati. Taj RX470 zahteva jak procesor i dosta RAM-a. Znači zahteva i bolji ostatak komponenti. Još ulaganja i onda se priča od 80 evra više penje na 150-200 evra više. Da li mu rezultat opravdava ulaganje je glavno pitanje.

Upravo to, da ne pominjem da igra valjda i na 1680x1050 monitoru :). Meni bi npr. odgovarala jaca graficka kao RX 470 zbog toga sto koliko toliko radim fotografiju i video montazu, ali vise cu ciljati da nabavim GTX 9x0 model. Ali o tome neki drugi put, nije za ovu temu.
 
Da li se isplati prelazak sa R9-270 na RX 460 karticu uz doplatu od 20e. Moja R9 270 nema garanciju a RX 460 ima jos vise od 2 godine.
 
Ne, jer u igrama ne dobijas nista. Jedino GTX1050Ti ili RX 470.

A ako je samo zbog garancije da se osiguras, onda samo napred.
 
Poslednja izmena:
Da li se isplati prelazak sa R9-270 na RX 460 karticu uz doplatu od 20e. Moja R9 270 nema garanciju a RX 460 ima jos vise od 2 godine.

Jedino ako je RX460 verzija sa 4GB i nemaš namere da ulažeš više u grafiku. Tih 20 evra je OK cena za malo bržu karticu i da te ne boli glava dve i kusur godine.
 
Da li se isplati prelazak sa R9-270 na RX 460 karticu uz doplatu od 20e. Moja R9 270 nema garanciju a RX 460 ima jos vise od 2 godine.

RX 470 najači modeli mogu da se porede sa R9 290, a jači su i od R9 380X.
 
Bilo koja rx470 je brza od 380x, razlika je bar 20-30%

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk
 
I dalje promašena kartica o čemu sam naveliko kucao još u septembru. Ni malo ne žalim što je nisam kupio.
Kad se obori napon, RX 470 troši jedva nešto više, a performanse skoro 100% bolje.

Na r/AMD i dalje je mrze samo tako, ljudi kad pitaju da li vredi kupiti, samo dobijaju preporuku ili GTX 1050 ili RX 470 ako si u 'Merici.
 
Poslednja izmena:
Koliko košta rx470 a koliko rx460 ? Zašto bi neko platio 200e za rx470, kada rx460 odradjuje posao u CS:GO (primera radi) a košta upola manje ?
 
Otkucao sam - 1050 je bolji izbor ako će se ići na budžet varijantu.
 
To stoji ali i ta 1050 kosta vise od rx460.
US:
http://www.newegg.com/Product/Produ...ription=rx460&bop=And&Order=PRICE&PageSize=36
http://www.newegg.com/Product/Produ...ption=GTX1050&bop=And&Order=PRICE&PageSize=36
Serbia:
http://www.itsvet.com/pretraga-pt1.i?qry=rx 460
http://www.itsvet.com/pretraga-pt1.i?qry=gtx 1050

Na KP imaš rx460 (SAPPHIRE) za 112e, dok gtx1050 (INNO3D) košta 128e.

I ne možeš gledati US mentalitet, njima nije problem dati tih 10$ više dok se kod nas prilikom sklapanja PC gleda na svaki din. Ono što mene nervira jeste što rade testove u 1080p, ali sam siguran da se kupci ovakvih GPU igraju pretežno na 720p. Evo i rezultata, ako je verovati razlika je +-2 fps. https://www.youtube.com/watch?v=vwjUP9KIvis
 
Poslednja izmena:
Ako sam ja sa IGP-om igrao sve u 1080p, i sada sa R7 260X takođe, logično je i da su 460 i 1050 isto za 1080p. Ja lično biram da ne igram Dishonored 2, Deus EX:MD ili Hitman, kad već nemam kartu za to. Zato igram Alekhine's Gun :) Ali čak i neki AAA naslovi iz ove godine mogu lepo da rade na tim kartama (RotTR, Doom...). O naslovaima iz 2015 i starijim, i svim indie igrama da i ne govorim
 
može i hitman 1080p sa rx 460, samo sa smanjenim detaljima.


 
Poslednja izmena:
Gde da nađu monitor za 720p? Više se skoro i ne prodaju...

Sent from my XT1063
 
Neki jeftinoza HD ready TV recimo? :)
 
Odlicna vest za nekoga ko je vec kupio 460icu (za sad radi samo za Strix 4GB I Nitro 4GB).
 
Jeste, ali je sad razlika izmedju njih manja, a dobijes I 4GB memorije, mozda pomogne u nekoj buducnosti da se izjednace. Mada za onog ko hoce performanse sad I odmah (mozda I u buducnosti), ipak je 1050 bolje resenje.
Inace, mislim da nije poklon nego reverzni inzinjering Radeon Pro WX 4100 firmvera, posto on koristi Polaris11 sa 1024 stream procesora.
 
Evo uputstva: http://overclocking.guide/amd-radeon-rx-460-unlocking-1024-stream-processors/

unlock.png
 
Nazad
Vrh Dno