Šta je novo?

AMD Radeon RX 460 tema

2GB bolje? Lol.

Nek si uzeo 4GB, uzivaj [emoji4]
 
Nisi me razumeo jer ima vise price o tome da bespotrebno da tako kazem ima 4gb jer ne moze da iskoristi to i da je 2gb kao "bolje" ... mislim ne znam kako da objasnim, al svakako je bilo receno da nisam hteo 550... valjda se nisam zeznuo :D cekam Ponedeljak da stigne.
 
Isti gpu na istom taktu: 2gb jeste brza od 4gb (tj manja kolicina uvek brza od vece) ali je razlika zanemarljiva tj minimalna,bolje uzeti 4gb naravno.
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da to moze doci do izrazaja da bi opravdalo namernu kupovinu 2GB verzije za isti novac.

Nek te lepo sluzi [emoji4]
 
Ok. Samo me to zanimalo. Nego pitali hocu li free RX550 4GB ili RX460 4GB obe su ASUS... Pa sam izabrao RX460.. samo me zanimalo da se nisam oko toga zeznuo al vidim na svim testovima da je 460 bolja, a malcice "starija"
 
550 bi trebalo bar 30-40% manje da kosta od 460, tako da si dobro prosao [emoji4]
 
Drugi put se vodi po onoj staroj ,,memorije nikad dosta,, :p
 
Dobio si bolju karticu, super [emoji4]
 
Da li jos neko ima problema sa drajverima za rx460? Koristim 17.6.2 drajvere i stalno mi pucaju drajveri, greske u wattman'u i crni ekran sporadicno. Nisam u stanju ni 1 partiju wota bez resetovanja da odigram. Prosli drajveri su tek bili katastrofa. Asusov je model, napaja se samo sa pci-e slota.
https://www.asus.com/Graphics-Cards/DUAL-RX460-2G/
Mobo: M5A99x EVO r2 i fx 6300

Kada pokusam u GPU TweakII da smanjim klok ili bilo koje podesavanje da nastelujem opet dolazi do pucanja drajvera, zamrzavanja celog sistema.

Ima li negde da se skinu samo whql drajveri bez propratnog amd softwera?
 
Da li jos neko ima problema sa drajverima za rx460? Koristim 17.6.2 drajvere i stalno mi pucaju drajveri, greske u wattman'u i crni ekran sporadicno. Nisam u stanju ni 1 partiju wota bez resetovanja da odigram. Prosli drajveri su tek bili katastrofa. Asusov je model, napaja se samo sa pci-e slota.
https://www.asus.com/Graphics-Cards/DUAL-RX460-2G/
Mobo: M5A99x EVO r2 i fx 6300

Kada pokusam u GPU TweakII da smanjim klok ili bilo koje podesavanje da nastelujem opet dolazi do pucanja drajvera, zamrzavanja celog sistema.

Ima li negde da se skinu samo whql drajveri bez propratnog amd softwera?

http://support.amd.com/en-us/download/desktop/previous/detail?os=Windows%207%20-%2064&rev=16.12.2

Probaj ove, skini ove novije iz 2017 godine pa idi na custom kada ih budes instalirao pa odaberi sta zelis da instaliras. A stare obrisi na sledeci nacin, prvo ih u nekom uninstaleru obrises iz windows-a ili neki program za tu namenu, ne resetuj komp skini program displey driver uninstaler pa ga pokreni sa desni klik run as administarator pa odaberi save mode pa kada se resetuje komp sam program ddu ce se pokrene i odaberes prvu opciju koju ti ponudi a to je da sve obrise i da resetuje komp, vratis se u win pa pokrenes ccleaner pa odaberes registry pa ocisti sve dva puta ali ne pravi kopiju e onda tek instaliraj ove drajvere pa vidi jel se isto desava.
 
Probaj da obrises GPU Tweak, meni je zakucavao racunar kada sam imao 270X.
 
Asusov gpu tweak je najgore djubre ikada cak i da nije on uzrok brisi ga i koristi afterburner kao normalan svet :)

Inace stari drajveri se brisu sa ddu sto bi se cimao tako rucno. Safe mod i ddu(display driver uninstaller).
 
@ Pistaljka - probao sam sa ciscenjem i safe mode i sve je to ok. Obrise se sve ali prilikom instaliranja novih drajvera sve se u kompletu instalira a nesto od tih dodataka pravi problem. Na cistu masinu sam instlirao poslednje drajvere, iz control panela uspeo da deinstaliram amd softver a da ostanu cisti drajveri. Onaj Vulcan sam morao 3x da deinstaliram, uvek se pojavljivao nakon reseta. Stavio afterburner za podesavanje ventilatora i evo radi par dana bez problema.
Kartica inace max trosi 50W tako da je ispod pci-e limita i to nije problem.

@Grunt/ Bobi4evger - gpu tweak jeste bagovit i desava se da mu zuzece cpu bude veliko bez razloga ali sada nije on problem. Dao sam mu sansu, rekoh mozda su ga sredili.
 
Pa sto instaliras sve u kompletu? Imas custom opciju gde sam odaberes sta ces da instaliras i sto brises vulkan? Vulkan api ostavi jer sa njime igre koje su predvidjene da rade sa vulkan api ce ti puno bolje rade nego ovako.
 
@m84

Skini 16.11.5 drajvere, to su poslednji pre ReLive.
Meni je pre neki dan pukao FreeSync i nece da radi ni sa jednim ReLive drajverima, sa ovim radi normalno.
 
Svako ko ima dilemu u pogledu R9 270 vs RX 460 mogu da kažem da je RX 460 bolja kartica. Zašto. Ja u igraonici imam 12 kompova od toga sam imao 6 sa Intel G1820/8GB sa R9 270 2GB grafom. Po zameni dotičnih grafa sa RX 460 mogu Vam reći da kompovi znatno bolje rade u igrama. Konkretno, GTA V je stucao na svim mogućim podešavanjima na R9 270 (ne mnogo, ali u 20tak sekundi jednom) i krivio sam dual core cpu za to. Otkako sam prebacio kompove na RX 460, nema seckanja GTA V. Igra radi kao podmazana. Da ne pričam koliko mi se manje greje prostor. Operativni sistem Windows 7 Pro 64 bit.
 
Gta V ne moze da radi kao podmazan na dual core bez HT nikako.

Bolja je 460 od 270(non-X), od 270X nije. Slicne su po DX12 perfornansama, dok u starijim igrama 270X daje bolji rezultat.
 
Veruj mi da ne secka
 
Problem sa drajverima na AMD RX 460 2GB

Pozdrav forumasi. Pre nekoliko dana stigla mi je nova masina sa ovom grafickom u njoj. Podigao sam sistem(Windows 10) ali posle nekoliko probanih igrica(ne toliko zahtevnih)konstantno me je sistem izbacivao na desktop. Pomislio sam da je sistem, stavio sam W7 ali situacija je postala gora. Posle pola dana sam shvatio da graficka brljavi. Ljudi kazu da su drajveri, probao neke verzije, novije starije opet isto. Interesuje me ima li neke nade da se situacija popravi?! Ceo dan sam proveo pokusavajuci ali uzaludno...
 
Ako se napaja samo sa PCIe slota, moze biti da joj nedostaje struje pri opterecenju. Probaj da je underclockujes za 10%, pa vidi da li se isto desava. Covek mi se pre nekoliko nedelja zalio da je dve ASUS RX 460 morao da vrati u radnju zbog slicnih problema.

Takodje ne bi skodilo da napises koje si napajanje uzeo i koje druge komponente imas u kucistu.
 
Kako to "Brljavi" ?? To nije nikakav opis !!!
 
Probaj sa 16.11.5 drajverima.
Postoji RX 460 tema za ovakva pitanja.
 
Ne znam koliko puta sam citao probaj ovaj ili onaj drajver,meni npr su zadnji drajveri uvek radili i trebaju da rade bez problema,jedino da nije u potpunosti instaliran ili ima neki konflikt,problem je cesto hardverski i verovatno puca drajver usled nestabilnih frekvencija gpu-vram,nekompatibilnosti ili devoljno struje.
 
Maticna: ASRock N68-GS4 FX R2,0
Procesor: AMD FX-6100
RAM: 8GB
Napajanje je 500W nzm koji je model. Masina je uzeta u WinWin-u pre par dana. Mozes li da pojasnis malo to za underclock?
 
FX 6100 u 2017. godini, katastrofa..
Napajanje je verovatno neko sto ide uz kuciste, ili Raidmax, druga katastrofa..
Kad znas da postoji forum, sto se ne posavetujes pre kupovine?
Nema veze..

Underclock-skini MSI Afterburner i obori klok graficke/VRAM-a i vidi da li se to nastavlja.
Ja bih na tvom mestu vratio celu konfiguraciju i sklopio sam iz delova.
 
Nazad
Vrh Dno