Šta je novo?

AMD Radeon RX 460 tema

^ Nisam bas razumeo ovu recenicu.. :)

Ko hoce ovu karticu trenutno je na akciji u radnji na E ...

Sapphire 2Gb, relativno cesto bude 14k. Prihvatljiva cena mada bi 4Gb dual fan verzije morale da kostaju toliko a 2Gb oko 12k din.
 
Da li neko moze da mi pomogne, instalirao sam DOOM 2016 i igra radi na OpenGL 4.3 i ako mi je verzija (procitao sam u Radeon settings) OpenGL 6.14.10.13467, nisam bas upucen u OpenGL ali ako neko moze da mi pomogne kako da instaliram OpenGL 4.5.
 
Podesi da radi na Vulkan, ne budi mazohista..

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ne radi vuklan na dual core procesorima pokusao sam i nece samo zamrzne.
 
Koliko se isplati 4GB, nije specijalna namena za igre ali kad klinci dođu da mogu nešto malo bolje nego na ovoj R7 360 1GB ?
 
4Gb verzija se ne isplati jer u proseku kosta samo 1-2 hiljade manje od GTX 1050ti 4Gb koja je solidno brza.

A ovako vs RX460 2Gb.. nisam siguran ni da se tada isplati mada postoje igre koje profitiraju od 4Gb rama cak i na tako ogranicenom gpu, pogledaj testove po YT.

Bilo bi dobro da ponude RX560 4Gb za oko 20k din u srb, pod uslovom da budu egal sa 1050ti. A prodaja navodno pocinje pocetkom aprila.
 
Poslednja izmena:
Pa moram da ostanem na AMD-u zbog Dx12 i specijalnog projekta a Rx su najbolje za to. Mislio sam an ima li dobitka u igrama sa 4GB ?
 
Ima, ali se jako retko vidja jer je uglavnom snaga same rx 460 bottleneck pre nego sto dodje do situacije da manjak vram-a pravi problem.

Rx 470 je dosta bolje resenje(ali i skuplje), Rx 460 4gb je po meni potpuni promasaj trzista. Trpanje vram-a na jednu low-end kartu i naduvavanje cene iste, nepotrebno.

P9 Lite TT
 
Ima, ali se jako retko vidja jer je uglavnom snaga same rx 460 bottleneck pre nego sto dodje do situacije da manjak vram-a pravi problem.

Rx 470 je dosta bolje resenje(ali i skuplje), Rx 460 4gb je po meni potpuni promasaj trzista. Trpanje vram-a na jednu low-end kartu i naduvavanje cene iste, nepotrebno.

P9 Lite TT
Потребно је за произвођача и трговца који хоће да зараде на необавештеном купцу :-devil-: постојe чак и 4GB верзије далеко слабијих картица попут R7 240 и GT 730 :d

Такво понашање није ништа ново, раде тако већ годинама :D
 
Ma sećam se i ja kada je bilo isto za neke HD kartice, "Šta će joj 512MB kada jedva 256 može da iskoristi". Ovde sam "Osuđen" na Rx 460 za specijalan projekat. Nema dodatno napajenje, puna Dx12 saobraznost i bar 2GB VRAM-a i još po nešto (mora AMD). Tako da je jedino bilo pitanje 2 ili 4GB a to "4GB" samo zbog poneke igrice. E sad, ako 4GB ne pomaže ništa igricama onda još bolje, proći će klijent jeftinije a meni ostaje kartica za koji mesec (ako je ne sprže).
 
valjda otključavanje šadera može kolko tolko da pomogne....
 
^I oprostis se od driver update-a?

P9 Lite TT
 
Pozdrav,
Potreban mi je jedan savet,naime,crkla mi je graficka na staroj konfiguraciji sa plocom koja podrzava PCI,u pitanju je ASUS M2N68-AM SE2, pa mi treba nova graficka.S obzirom na male razlike u ceni ja bih uzeo RX550 koja bi bila kompatibilna sa plocom i mojim napajanjem ali ne znam da li ce raditi s obzirom da sam procitao da zahteva UEFI BIOS.Pitanje moje je, da li ce RX 550 raditi sa legacy BIOS-om i sa mojom plocom, a ako nece preporucite mi graficku? Ostale komponente su Athlon II X4 640 i 4gb ram. Pozdrav
 
RX 550 je dosta slabija karta od ove.
Uzmi RX 460 sa 6-pin konektorom.
 
Ja ne bih bio tako siguran da ce ti moderna Radeon graficka raditi sa tom plocom, koju si imao, tj. koja ti se pokvarila? Ja bih radije uzeo neku nVidiu (mozes i polovnu, npr. 650-Ti/650-Ti Boost/750/750-Ti).
 
Nije mi se ploca pokvarila,pokvarila mi se graficka i to ATI Radeon HD 4650 1gb, tako da mi je potrebna neka druga jer mi je komp ispravan,ne bi hteo da menjam konfiguraciju jer se ne isplati samo mi je potrebna graficka.
 
Nije mi se ploca pokvarila,pokvarila mi se graficka i to ATI Radeon HD 4650 1gb, tako da mi je potrebna neka druga jer mi je komp ispravan,ne bi hteo da menjam konfiguraciju jer se ne isplati samo mi je potrebna graficka.

Na graficku sam i mislio, izvini ako nisam bio jasan. Jasno. Postoji problem sa izvesnom nekompatabilnoscu Radeona od serije 5000 i novijih i maticnih ploca sa PCIE-e 1.1 kao sto je tvoja. No dobro, ako kupujes novu kartu, kupi je preko interneta obavezno, mozes da je vratis u prvih 14 dana bez problema ako ti ne bude radila. Preporuka je ipak RX460/560 mada ako ti ne treba nista jace ni ta RX550 nije bas totalni krs.. Mada, ja bih pre kupio, kazem, neku polovnu nVidiu koja ce ti raditi 100%.

npr.

Ona je bez problema brza od te RX550. Valjda imas i normalno napajanje sa 6-pincem.
 
Poslednja izmena:
Ok druze,pomogao si mi,ici cu na nVidiu,neku od gore pomenutih,najbitnije mi je da radi 100%.
 
Reci ti nama koje napajanje imas ? Ako imas nekog kineza onda gtx750, r7 240, r5 250, 7750
 
Ono sto sam procitao iz kucista pise CODEGEN 450 W. Nisam prezahtevan gejmer,igram se povremeno i to naslovi iz 2012 i ranije poneki iz 2013,to je ono sto je kod mene radilo dok mi nije crkla HD 4650.Verujem da cu od vas da dobijem pravu preporuku jer od ovih sto prodaju slaba vajda.Nije mi bitno da li je AMD ili nVidia,moze i R7 250 i GTX750 ili bilo koja druga samo da radi.
 
Najbolja ali i najskuplja opcija je GTX 750(bez 6-pin, znaci ne Ti model), nesto jeftinije ali i slabije su 7750, r5 250, r7 240. Koju ces uzeti zavisi od tvog budzeta....
 
Poslednja izmena:
Hvala puno,takve informacije su mi i bile potrebne.Probacu da nadjem novo jer polovno ne bi kupovao.Mada sad trazim i skoro da nigde ne pronadjoh GTX 750 bez Ti.
 
Poslednja izmena:
Meni crka 750TI i ponudili ASUS rx550 4gb ili ASUS 460 4GB.. uzeo sam 460. bez doplate naravno. Znam da je kao 2gb bolje/brze zbog magistrale itd itd vec ispricano....al kada je vec dzabe..nece da skodi..i mislim da je sa dva collera i 6 pin za napajanje al videcemo.
 
Nazad
Vrh Dno