Šta je novo?

AMD Radeon RX 460 tema

A da si montirao kuler horizontalno, da usisava odozdo i baca ka vrhu kucista. Mislim da bi tako mogla da se zatvori strana bez secenja, taman pajpovi dodju gde je ona kosina na ispupcenju. Temperatura ista, mozda 1C veca.
Samo ne razumem kako u moderno kuciste ne moze da stane ovakav kuler, pa meni je u Chenbro od pre 10 (I vise?) godina kad ovakvi kuleri nisu postojali na trzistu stalo bez problema. A tad placeno 30e.
 
Vazduh bi i trebao ici ka gore, ali se nista ne bi promenilo sa prostorom, jer su ispupcine sa obe strane.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
Pri hlađenju kućišta treba se voditi činjenicom da kuleri pri dnu treba da uvlače hladan vazduh, koji se zatim zagreva, diže i biva izvučen kulerima u gornjem delu kućišta. Najoptimalnijie je da ima kuler napred pri dnu, iza prednje stranice a ispred hardova, koji uvlači hladan vazduh. I da ima kuler na zadnjoj stranici kućišta, pri vrhu (ili na samom vrhu) koji izvlači zagrejani vazduh.
Pogledajte prilog 219573
Kod mene je baš varijanta sa slike (bez top kulera).
Pogledajte prilog 219574
Gde dodatno hladi sad već izrezan deo kroz koji izlazi topao vazduh. Generelano mislim da sam uspeo da namestim hlađenje ok.Vazduh tako struji tako da hladi sve komponente - hardove, memoriju, grafu i procesor.
 
Drugar nosi R7 360 na reklamaciju i najverovatnije ce dobiti zamenu, ali neku drugu karticu u tom cenovnom rangu (15000din), jel pametno da trazi RX460 kao zamenu? CPU ima Athlon X4 840.

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
 
Gtx 1050 ne? Posto bi doplata bila 1-2000 ?

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
 
Nek uzme slobodno, kada otključa još 128shadera to je sasvim solidna kartica....
 
Pozdrav, nov sam ovde, danas sam kupio sapphir RX 460 i interesuje me preko kog adaptera mogu da je povezem na stari BenQ G2010W koji ima sam VGA.
 
VGA to HDMI kabl uzmes.
Ako imas dvi na njoj, ond amozes i vga to dvi.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
Hdmi to vga uzimaj.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Naravno da moze, koristim hdmi na vga adapter za povezivanje laptopa koji ima hdmi izlaz za monitorom koji ima vga ulaz.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Sorry za slike. Evo ponavljam post ceo.

Pri hlađenju kućišta treba se voditi činjenicom da kuleri pri dnu treba da uvlače hladan vazduh, koji se zatim zagreva, diže i biva izvučen kulerima u gornjem delu kućišta. Najoptimalnijie je da ima kuler napred pri dnu, iza prednje stranice a ispred hardova, koji uvlači hladan vazduh. I da ima kuler na zadnjoj stranici kućišta, pri vrhu (ili na samom vrhu) koji izvlači zagrejani vazduh.
cabinet-airflow-diagram.png
Kod mene je baš varijanta sa slike (bez top kulera).
20170116_170206.jpg
Gde dodatno hladi sad već izrezan deo kroz koji izlazi topao vazduh. Generelano mislim da sam uspeo da namestim hlađenje ok.Vazduh tako struji tako da hladi sve komponente - hardove, memoriju, grafu i procesor.

Inače, ništa nisam uradio povodom rupe na kućištu jer sam uspeo da se okliznem i padnem na rame ovih dana, tako da desnu ruku ne mogu da podignem više od lakta. Čekaće neke bolje dane.
 

Prilozi

  • wsinsidecaseflow.jpg
    wsinsidecaseflow.jpg
    16.2 KB · Pregleda: 53
Pozdrav svima,

Ja imam problem sa sledećom konfiguracijom:

Intel i3 6100 3.7ghz
MSI H110M PRO
8 GB DDR4 2133mhz
AMD Saphire RX 460 2Gb
LC Power 600w

Nikako ne mogu da instaliram drajvere za grafičku, koje god da instaliram, piše na kraju "partially installed", kad odem na View Logo, piše da Display Drivers "Fail" -_-

Probao sam na windows 8.1, dobio sam savet da pokušam na Win 10 PRO, pa ako i tamo ne može, da vratim kompjuter u servis, pošto sam ga juče uzeo.

Monitor sam priključio na DVI i radi, takođe mogu da podesim rezoluciju na 1920x1080, međutim kad odem na Device Manager, pod Display uopšte nemaju driveri od grafičke..

Da li neko zna do čega može biti problem?
 
Ubo si monitor u ulaz na ploci(u integrisanu grafiku)?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ne, nego u grafičku baš.
 
Uspeo sam da rešim problem. Instalirao sam Windows 10 PRO, i radi sve bez problema.
 
Uzeo sam je ja klincu. Tiha je.
 
Pa, klinac je pre imao R7 240 2GB. Sad ovu. Pre smo imali i box amd fx kuler sad LC Power CC 120. Tako da je komp drastično tiši nego ranije. U svakom slučaju, manje se kuler na grafi se čuje duplo manje nego na R9 270.- znam pošto sam u igraonici menjao R9 270 sa RX460 4GB.
 
Naravno da moze, koristim hdmi na vga adapter za povezivanje laptopa koji ima hdmi izlaz za monitorom koji ima vga ulaz.

Ja sam kupio adapter juče u ww-u (RX460 kartica bez VGA ulaza a monitor ima samo VGA ulaz). Platio sam ga 2000 dinara. Mnogo jeftinije nego da kupujem nov monitor.
Da li možeš da mi kažeš da li pri korišćenju adaptera ima gubitka kvaliteta slike kao kada bi direktno povezao HDMI u HDMI?

Ostalo mi je samo da kupim kućište i da kompletiram komponente koje posle treba sastaviti.
Vidim da mnogi hvale MS BW kao odlično budžet kućište pa razmišljam i ja da uzmem.
 
Ima tog adaptera(konvertera) jeftinije na oglasima, mozda i u drugim radnjama.

Malo si preplatio, ali sta je tu je.

Kod mene je losija slika na ekranu kada povezem lap top tako nego slika koju komp daje preko hdmi->dvi kabla.

Ali to je normalno, ipak je Vga signal losiji od digitalnog(hdmi/dvi i slicnih).

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ali to je normalno, ipak je Vga signal losiji od digitalnog(hdmi/dvi i slicnih).
Ako će biti isti kvalitet slike kakav imam sad sa VGA monitorom i VGA karticom onda mi je to sasvim dovoljno. Mislio sam da će biti drastičnija razlika.
 
Pa ne bi trebalo da bude losiji od normalne vga slike.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ko hoce ovu karticu trenutno je na akciji u radnji na E ... :) I super sto je neko gore napisao da imao problem na Windows 8.1... Znacice nekima...Verovatno je slaba podrska za nju :)
 
Nazad
Vrh Dno