Šta je novo?

AMD Radeon RX 460 tema

i ja čekam rx470 150-180€ ostalo mi i nije neki upgrade.
 
Nije mi jasno zasto amd nije izbacio 465, ove sakate 460-ice bi morale da kostaju od 13k din (najsocijalniji 2Gb primerci) pa do 17-18k din max (dual fan 4Gb verzije).
Te 465 bi bile idealne za cenovni rang 20-24k din npr.

Ovako 1050ti ostaje najbolja kupovina za nas koji hocemo sto krace karte koje smesno malo trose.

Izbacili su RX 470D, ali nazalost ne worldwide vec samo za Kinu.



i ja čekam rx470 150-180€ ostalo mi i nije neki upgrade.

Tebi je i R9 280X odlican upgrade. :d Mada je Phenom slabasan, a svakako nema sta da trazi pored RX 470.
Pa dok cekas cenu 150-180 evra, mozda bolje da promenis platformu.
 
Poslednja izmena:
Hsv stoned, bila je za 26000 powercolor Red Devil.

Kad bi imao izbor za 25k referentnu 470 ili "465" koja je 30-35% slabija a kosta 23-24k "krstena", sta bi kupio?:D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Tebi je i R9 280X odlican upgrade. :d Mada je Phenom slabasan, a svakako nema sta da trazi pored RX 470.
Pa dok cekas cenu 150-180 evra, mozda bolje da promenis platformu.


Izgleda da će tako i biti. Kad bude bilo rx 470 za 150€ valjda će biti i nekih i5 k performansi za 150€ i to sve zajedno sa pločom. Još kad bi bilo dobrih igara da to iskoriste puna kapa.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da će tako i biti. Kad bude bilo rx 470 za 150€ valjda će biti i nekih i5 k performansi za 150€ i to sve zajedno sa pločom. Još kad bi bilo dobrih igara da to iskoriste puna kapa.

http://www.kupujemprodajem.com/i5-2500k-Asus-p8b75-v-4GB-RAM-CoolerMaster-Hyper-103-40421178-oglas.htm?filter_id=233950

Malo probija budzet ali uz dogovor ili da uzmes sve pa prodas ram ako ti nije potreban pa prodajom umanjis razliku. Ali uz malo potrage moze da se nadje sve.

Ili uzmes ovako: http://www.kupujemprodajem.com/Intel-I5-2500K-40573120-oglas.htm?filter_id=233950 pa dokupis neku plocu za razliku u ceni.
 
Primamljive ponude, nema šta, ali sačekaću da vidim šta će amd da uradi sa zen-om, možda se cene još malo pomere. Npr. meni bi odgovarao i neki fx 8300 za 80tak evra. Pretpostavljam da on ne bi bio usko grlo za rx470.
 
Primamljive ponude, nema šta, ali sačekaću da vidim šta će amd da uradi sa zen-om, možda se cene još malo pomere. Npr. meni bi odgovarao i neki fx 8300 za 80tak evra. Pretpostavljam da on ne bi bio usko grlo za rx470.

Ako mene pitas, svaki FX je usko grlo za gaming danas. U pojedinim naslovima dropovi fps-a na tim cpuovima su kriminalni.
Ja bih na tvom mestu sacekao zen, i ako ne bude nista krsteno za 150-tak evra, lepo polovan haswell ili ivy i vozi.
 
Primamljive ponude, nema šta, ali sačekaću da vidim šta će amd da uradi sa zen-om, možda se cene još malo pomere. Npr. meni bi odgovarao i neki fx 8300 za 80tak evra. Pretpostavljam da on ne bi bio usko grlo za rx470.

Pazi i kada izadje ZEN ne racunaj da ces da ga kupis po sitnoj lovi. Mozda bude moglo da se sta kupi u ceni od 150 do 200 evra da valja (neki slabiji model) ali je pitanje hoce svi novi procesori izaci odmah ili ce da iz izbacuju kao i sa grafickim karticama u intervalima.

Ako mislis na cene intela da ce da se promene nesto ne verujem jer i5 2500k je jos uvek dobar procesor i samo potrazi na netu da vidis koliko ih ima malo u prodaji a onda pogledaj koliko ima tih fx 83xx ili 6300 na oglasima. A pogledaj da se cene polovnih krecu isto kao i i5 a razliak u igrama je velika.
 
Video nedavno oglas fx8320e + maticna za 16k(garancija!) dok i5 2500k+MB nemoze ispod 150e. Sve je to super, i5 je bolja ali niko nespominje (Launch Date Q1'11). Zamislite u kakvom stanju su te 1155 ploce, pogotovo osakacene h61!. Ne bih se slozio da je FX usko grlo u novijim igrama, bio je nedavno test koji pokazuje "boost" performansi FX-a u novijim igrama (DX12). Tema je AMD RX 460, a mi tu pricamo o fx8*** vs i5 :d


edit: RX 460 na Ubuntu : https://www.youtube.com/watch?v=0L_85Xgd1Aw . I dalje je to slabo :(
 
Poslednja izmena:
Kakve veze ima kada je procesor izasao? To samo govori koliko je on jak kada i sada 5 godina kasnije on se nosi sa novim igrama kao dobar dan. A fx koji je izasao pre dve godine vec polako stuca. Nije ni sa i5 nista bolje stanje ali opet puno bolje se nosi nego bilo koji fx od pre dve godine.
 
Nismo se razumeli, mislio sam na maticne ne na procesor, sto se iz nastavka teksta moze zakljuciti:"Zamislite u kakvom stanju su te 1155 ploce, pogotovo osakacene h61!".
Nije problem u CPU nego MB koje lako ispustaju dusu nako 5+ godina, pogotovo te osakacene h61 za koje traze 50+e!.
 
Poslednja izmena:
^Upravo, da možeš da nađeš novu 1155 ploću, i5 druge ili treće generacije bi bio mnogo bolji izbor od bilo kog FX-a. Ovako mi ploče stare 4+ godine nikako ne ulivaju poverenje, pogotovo po ceni za koju se prodaju. FX na 3,5+ GHz će terati karte do RX470 bez problema.
 
Video nedavno oglas fx8320e + maticna za 16k(garancija!) dok i5 2500k+MB nemoze ispod 150e. Sve je to super, i5 je bolja ali niko nespominje (Launch Date Q1'11). Zamislite u kakvom stanju su te 1155 ploce, pogotovo osakacene h61!. Ne bih se slozio da je FX usko grlo u novijim igrama, bio je nedavno test koji pokazuje "boost" performansi FX-a u novijim igrama (DX12). Tema je AMD RX 460, a mi tu pricamo o fx8*** vs i5 :d


edit: RX 460 na Ubuntu : https://www.youtube.com/watch?v=0L_85Xgd1Aw . I dalje je to slabo :(

Pusti neku CPU bound igru, tipa GW2, SC2, cak i Hots i javi rezultate sa FX-om :)
 
To nisu cpu bound igre vec neoptimizovane gluposti koje koriste jedno jezgro :)
Cpu bound igre su igre na kojim ti sva jezgra od procesora odu na 100% pa zato dropa, ne mesaj njih sa ovim nesnosnim glupostima od igara :)

Edit: cpu bound igra je recimo Modern Warfare remastered, gde mi je padao fps na 50~ kad gledam neku ogromnu regiju sa milion ljudi i tu ode cpu na 100%.
Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako meni procesor stoji na 20% i imam dropove u igri jel to znaci da je procesor los?:D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ja ne znam sta ti ocekujes od tog fx 6300 ali on ne moze cuda da izvodi kao sto ti mislis da moze.

I koristi edit dugme, nema potrebe da pises post za postom. Neces na skupljenih 10 hiljada postova dobiti 100 evra.
 
Nema sta da ocekujem i ne ocekujem, ja pisem onako kako jeste.

Bas sam racunao na 100e kad skupim 10k postova, zato sam i napisao dva posta za redom. Srusio si mi snove.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
To nisu cpu bound igre vec neoptimizovane gluposti koje koriste jedno jezgro :)
Cpu bound igre su igre na kojim ti sva jezgra od procesora odu na 100% pa zato dropa, ne mesaj njih sa ovim nesnosnim glupostima od igara :)

SC2 koristi sva četiri jezgra na mom Q9650, ne znam da li je u stanju da iskoristi više od 4.
 
LC-CC 94/95/100, nema potrebe za 120. Ovi prvi su dovoljno dobri a lako se montiraju (isto kao box kuler)

Šteta što ovog nema kod nas, odlično bi ti došlo
http://xfxforce.com/en-us/products/a...k-rx-460p2hfg5

Ladno sam propustio ovaj post i uzeo sam 120-icu LC Power kuler. I napravio sebi problem. Stigla klincu i RX460 u međuvremenu. Ajd da monitram sve. Kad ladno neće da se zatvori stranica, 120ica prelazi za 2mm. I na kraju seko stranicu kućišta:) Doduše, sad se ne čuje ni četvrtinu u odnosu na box, al krastavac, imam rupu u stranici. Žena kaže i u mozgu, al ajde:)
 
Poslednja izmena:
Glomazan je hladnjak, podrazumeva se provera da li staje u kuciste :D
Ako je neko jeftino nebrendirano kuciste, nema veze, bitno da radi :D
Ja sam busio rupe na starom chieftek kucistu da bih mogao da montiram ventilatore, uzeo greskom vece nego sto staju na njega, mrzelo me da se vracam da ih zamenim :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ma ja nisam ni razmislio o tome. Kontam široko kućište. MS Industrial Dragon. Bilo sad ili da menjam kućište (imao u rezervi TT Soprano) ili da sečem stranicu. krastavac, a klincu se sviđa Dragon. Plus ima čitač kartica i USB 3.0 napred. Srećom tanak lim pa odneo kod druga. Napravio fancy rez, pa ću preko staviti neku mrežicu da izgleda kao mod.
 
Jel bi mogao da slikaš kako to izgleda?
I ja imam identičan problem, ali nisam sekao, nego ostavio otvorenu stranu.
 
Biće slika popodne. Možda mi da neko i ideju kako da zakrpim to.
 
Evo slike
 

Prilozi

  • 20170116_170206.jpg
    20170116_170206.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 118
Fazon je sto ova kucista koja su pravljena da izgledaju nabudzeno i skupo mahom nemaju mesta za malo vece hladnjake.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ako izuzmemo tanki lim, kućište je odlično. Ja ga kupio od ortaka koji uzeo neki TT. I sam držim TT Soprano RS u rezervi ako mi zatreba. Ali jednostavno je preveliko to kućište za kod klinca ispod stola. Ovo taman. A dobio ga sa tri kulera - napred, nazad i svetleći bočni, plus ima ugrađen Card Reader plus USB 3.0. Za jednu crvenu. Zato i nisam hteo da ga menjam, ima sve i paše ispod radnog stola. Sad sam skinuo bočni kuler i napravio ovaj rez. Ima li neko ideju šta mogu da stavim preko da izgleda koliko toliko lepo?
 
Za crvenku je super :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
izturpijaj ivice (može i finijom šmirglom) da se slučajno klinac neposeče i ništa nediraj....
 
Za početak ide crna izolir traka. Previše je tanak lim, čak i da ga isturpijam ima da se poseče. Možda sam se i zeznuo. Trebao sam samo malo da recnem gde su heat pajpovi i to bi lako mogao sa nečim da zakrpim. Ovako sam baš napravio rupetinu.
 
Sobzirom da je već izbočen deo te strane, možda si mogao samo čekićem za limariju samo iznutra da ulubiš taj deo gde su cevi, ali ni ovako nije loše. Samo zalepiš metalnu mrežu ili običnu i to je to :)
 
Nazad
Vrh Dno