Šta je novo?

AMD Radeon RX 460 tema

Ovakve cene idu najviše na ruku prodaji konzola, kao da oni imaju neku zaradu na njima...
 
@Tepodong
Pazi, zamena za 270(X) je RX 470, pošto imaju praktično istu cenu na početku prodaje (180$/200$). Neko ko je pre 3 godine dao 200€ za grafičku, sada za isti novac kupuje duplo bržu kartu po toj ceni. RX 460 je za ljude koji hoće više od IGP-a, ali ih ne zanimaju ih mnogo AAA naslovi (iako može lepo da gura sve do ove godine).

Pre nesto manje od tri godine, ja kupio 270x iz potpisa za 17k ili nekih 150e u to vreme. Sada izlazi 470 koja ce biti dosta skuplja od tih 150e.
 
Kad sam kupio r9 270x cena tih karti kad su se pojavile bile su od 16000-21000 din tako da cenovno nije naslednik.Naslednik je samo u nomenklaturi.
Gledam ova dešavanja i prepucavanja šta je i ko je omanuo a istinu ocito ne vidimo.Istina je da nas navlace i jedni i drugi da za hardver dajemo sve više novca a da performanse ili nema ili da dobijamo vrlo malo za slican novac.Ovde ocito svi mi ispadamo magarci.
Umalo i ja da se upecam ali sam se odupreo :)
Ljudi manite se ovih navlakuša ni jedna nova karta nije dobra kupovina.Možda bude u buducnosti kad cene padnu a sad su sve katastrofa.
Ako se sećam, kod nas su stigle R9 270 sa cenama 150-160€ i 270X sa cenama 180-190€. Inače USD je tad bio oko 85 RSD, a sad je 110 RSD, pa i tu ode deo novca, i PDV je bio 8%, a ne 20% koliko je sad. A zvanična prepurčena cena je bila 180$/200$, koliko je i sad za RX 470
 
Poslednja izmena:
Gledam cene na geizhals at, najeftinija RX 470 je oko 220 evra. Kad se setim cena, radeona 370 ili 370x, bile su čak kraće vreme za 17 000 tada, sad su skuplje, mrzi me da proveravam, ali ako su nove 20 ak hiljada, taj ipak dosta manje od cene rx 470. A i performanse su im nebo i zemlja, 370 x, ima i danas ok performanse, za ne ekstravagantno igranje, a 470 je ipak besnija karta. Zato, kao što rekoh mislim, da je trebala jedna takva kartica. Onda bi i rx 460 mogao fer da se pozicionira, na 100 - 110 evra i zameni 7750 7770 7790. A da ta nesuđena grafička ima performanse 270x ili gtx 950 i cenu od 160 evra npr

Tim pre, što su to karte za skromnije kupce, trebalo bi da postoji bolje diferenciranost u toj klasi. Ali, boli njih briga, moguće je da su to uradili, da bi pospešili prodaju rx 470 iz nekog razloga
 
Ko je ograničenog budžeta, ispada da je Powercolor 370 najisplativija varijanta. ~ 17000 se prodaje nova u našim radnjama, a izgleda da je dosta bolja od 460.
 
Možda si donekle u pravu al ako idemo tom logikom 1994 1 dinar je bio 1 marka.Mi ovde ko ni u Evropi nemamo nikakve veze sa Amerikom.
Poenta je da se ništa nije desilo i da nam oba tabora prodaju maglu zadnjih par godina a mi nasedamo.
Kakav skok perfromansa za manje pare dobijamo ovim novim kartama kad su karte iste snage sa istom cenom samo starijih naziva iste kao ove nove.Koliko su r9 390 i gtx 970 koje su po snazi kao rx 480 ili gtx 1060.Koliko je pandam rx 460 ili koliko su r9 380x karte.Šta smo ovim kartama dobili osim prodavanje magle.Rebrendiranje rebrenda i ništa više.
 
Poslednja izmena:
Možda si donekle u pravu al ako idemo tom logikom 1994 1 dinar je bio 1 marka.Mi ovde ko ni u Evropi nemamo nikakve veze sa Amerikom.
Poenta je da se ništa nije desilo i da nam oba tabora prodaju maglu zadnjih par godina a mi nasedamo.

Mislim da se oni nesto ne brinu za trziste balkana koje ima 200e platu. Ljudi na zapadu sa 2k eura mesecno nemaju problem da kupe jace kartice a ove socijalne kartice se prave bas za zemlje poput nase.
 
I još jedna stvar.
Šta sad na tom hardveru možemo da igramo kad nema više igara koje možemo normalno ko svaki Srbin da igramo.Mislim da je sa pojavom denuvo zaštite završeno i sa kupovinom novog harvera.
ili
ili
ili možda nije :)
kažu da su ga razbili juce.
 
Poslednja izmena:
Autogol AMD.

Ako se sećate Polaris prezentacije od pre pola godine tamo je predstavljena kartica koja radi približno kao GTX950 a troši pristojno manje (ovaj).

Po svemu sudeći to je ova kartica...

OK, kapiram sitna slova i da je demo ograničen na tu igru i da su odradili CPU bond na, valjda, 80%, i da postoji disclamer da je ovo demo koji pokazuje efikasnost čipa pod striktno definisanim uslovima ali ovo je tužno ako se procureli rezultati ispostave tačnim.

Ova kartica je morala da bude brža od R7 370 ili R9 270. Na stranu potrošnja i sve ali morala je. I nVidia ima GTX950 modele bez power connector-a već neko vreme u okviru Maxwell generacije. Malo smanjenih taktova i opet dolaze na performanse malo više od ove kartice. DX12 ovde ne igra apsolutno nikakvu ulogu. Jedino cena može da presudi.

Ova kartica nasleđuje HD 7770 (R9 250X) i treba da košta najviše 100 evra.
 
Poslednja izmena:
Ja sam ovu kartu planirao kao upgrade, pa kad sam video da nije brza od GTX 750Ti, sok. Mozda je ovako i bolje sto su uradili, bar cu da upgrade proc, a inace jesam se bas iznenadjen u ovo sto je AMD uradio. Palac na dole za AMD, ovo im nije trebalo.
 
Otprilike, mi koji smo pre par godina (decembar pre povećanja PDVa na 20%) dali ~150eur za r7 260x sada ili dajemo 200+ za osetno bolju kartu, ili opet 150, ali za 20-30% bolje performanse?
I nije baš nešto ova sezona :)

Sent from my Mi 4i using Tapatalk
 
Kad je to r7 260x bila 150 evra?
150 evra bila je r9 270x.
 
Pitanje jedno :) Ima li zvaničnih review-ova ?
 
Danas zvanicno treba da postave recenzije.
 
Ipak bolje stanje nego na onim testovima od prekjuce: ASUS RX 460 STRIX 4GB review | Guru3D

Gxy9T19.png
 
Ništa bez šestopinca izgleda....
 
Ispadoše ok performanse, taman kao 370. Dobra u DX12 i Vulkanu, loša u DX11. Cenovno ulazi u GTX 950, tako da i nije dobra kupovina. Vredi 14-15 hiljada max

Šteta što je niko nije testirao u CS:GO, Insurgency, Overwatch, Dota2 i sličnim naslovima

Edit: da se ispravim
https://www.computerbase.de/2016-08/radeon-rx-460-test/4/
 
Poslednja izmena:
Mesec novembar 2013 safirova rx 270x koštala je oko 140 evra a mesec dana kasnije 160.Znam jer gledam narudžbenice i prebacujem cenu u evro po korsu koji je tad bio tj 115 din
Verujem da je i ta karta bila verovatno nekih 140 evra ali nikako tad nije to bila dobra kupovina.

Što se testa na guru3d tice ovo su onda ocekivani rezultati tj ipak na nivou rx 270x al je problem što je cena i dalje visoka tj daje iste performase za istu cenu kao i pre nego se pojavila.
 
I nisu tako loše performanse, 18000 je kod nas sa 2gb. Za te pare i nema nekog velikog izbora.
 
Kako nema? Svako normalan uzima GTX950 za 17 hiljada, preko Madjara.
 
Nadam se da ce performanse biti iste i bez 6 pinca :) Cisto estetike radi.Plus mislim da nema potrebe za dual slot kulerima.
 
Mesec novembar 2013 safirova rx 270x koštala je oko 140 evra a mesec dana kasnije 160.Znam jer gledam narudžbenice i prebacujem cenu u evro po korsu koji je tad bio tj 115 din
Verujem da je i ta karta bila verovatno nekih 140 evra ali nikako tad nije to bila dobra kupovina.

Što se testa na guru3d tice ovo su onda ocekivani rezultati tj ipak na nivou rx 270x al je problem što je cena i dalje visoka tj daje iste performase za istu cenu kao i pre nego se pojavila.

ja sam je uzeo u oktobru ako se dobro secam, bila je 17k (~150e, 160 plafon) na nekoj akciji kod eme... onda je ubrzo posle toga dosla (ista ili cak niza cena) sa sve bf3 u paketu koji je mogao da se utopi za 30ak evra, samo sto kosu nisam pocupao kad sam video xD
 
Sad pogledah na geizhals.at, samo ova sapphire je oko 130e, ostale su 160-170e(sapphire nitro, asus, asus strix). Takve cene ocekujem kod madzara i to je skupo u odnosu na gtx950, koji je 140-160e kod istih.
 
Sad pogledah na geizhals.at, samo ova sapphire je oko 130e, ostale su 160-170e(sapphire nitro, asus, asus strix). Takve cene ocekujem kod madzara i to je skupo u odnosu na gtx950, koji je 140-160e kod istih.

Ja na toj stranici vidim i jeftinije, powercolor dragon kosta 118e sto je opet jeftinije od gtx950. Da kosta i 130-140e, opet je po meni bolja kupovina od gtx950 jer je novijeg datuma pa ocekujem bolje rezultate u DX12 (drajveri, podrska.....)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno