Šta je novo?

Restartovanje minera nakon nestanka struje

Nelsson

Poštovan
Učlanjen(a)
30.12.2015
Poruke
57
Poena
59
Potrebna mi je pomoc oko podesavanja biosa ploca kao i win7.Naime posto u mom mestu stalno nestaje struja usled nevremena,zamolio bih za pomoc oko detaljnih podesavanja prilikom dolaska struje da mi se automatski pokrene kopac kao i teamwiver ali sa istom sifrom jer sam cesto odsutan
 
Tv napravi nalog sa user i pass i stavi da se startuje sa Win....
A miner, stavi u startup ...
Eventualno mu daj 1 minut kasnjenje...
Recimo....

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Za svaku ploču se nalazi to podešavanje na različitom mestu u biosu, dok se za Win lako podešava da se startuje kopanje, prečicu od bat fajla iskopiraš u Startup deo tvog accounta.
Team Viewer mora da instaliraš u unatended modu, i kad password postaviš jednom, neće se menjati
zakasnih, već si dobio odgovore
 
Kakav sam baksuz!Posao sam na odmor i posle pola sata nestala struja!6 riga a mogao sam ceo odmor da isplatim
 
Vracam se u sredu popodne pa cu napisati tacne nazive mojih ploca
 
Samo daj koje su ti ploce i resicemo... Kao sto rece neko, razlicito je od modela do modela.
A inace, uvek je to tako. Cim nisi kuci, nesto se desi. Bar je to kod mene nepisano pravilo! Zadnja 3 puta se pogodilo bas kada nisam bio kuci. Kao da gleda neko i namerno bas tada se nesto desi. ;)
 
To je zakon uzimanja i davanja!Malo smo trosili,mora da bude manja zarada!
 
Za H97 Anniversary plocu, gde se nalazi to podesavanje u bios-u?
 
Kakav sam baksuz!Posao sam na odmor i posle pola sata nestala struja!6 riga a mogao sam ceo odmor da isplatim
6 Rig-ova se ne ostavlja bez nadzora. Mislim, trebao si nekome ostaviti ključ da ti po potrebi može uključiti opremu.

Preporuka:
Ja kada tako budem odsutan 7 dana obavezno Rig stavim na onu utičnicu sa tajmerom i podesim da se na svakih 3(6)sati desi prekid El. energije. Rig se nakon toga sam pokrene. Ovo je odlična prevencija od zakucavanja Rig-a, a prekid od 1min u 3 sata je neprimjetan.
 
kako da upisem u bat da saceka neko vreme da pokrene,video sam to negde
ovako bat iz startup odma krece a nije ni sistem digo kako valja
 
umesto wait moze i timeout pa broj sekundi, imate sve komande u windowsu, samo treba malo da procitate, a evo ovako izgleda jedan bat koji restartuje miner


TIMEOUT 20
:Rs
start sgminer
TIMEOUT 155
TASKKILL /F /IM sgminer.exe /IM sgminer.exe /T
;taskkill.exe /F /fi / IM sgminer.exe
TIMEOUT 1
goto:Rs
pause
 
Upravo sam saznao koje su mi ploce u rigovima.asus h81m-plus i ga-f2a55-ds3
Znaci zamolio bih za podesavanje u biosu da se automatski podize win7 prilikom nestanka struje

Послато са Lenovo B6000-H уз помоћ Тапатока
 
Za svaku ploču se nalazi to podešavanje na različitom mestu u biosu, dok se za Win lako podešava da se startuje kopanje, prečicu od bat fajla iskopiraš u Startup deo tvog accounta.
Team Viewer mora da instaliraš u unatended modu, i kad password postaviš jednom, neće se menjati
zakasnih, već si dobio odgovore

Ne mogu da nadjem gde treba da iskopiram bat fajl!
 
C:\Users\NazivTvogAccounta\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\
 
Instalirao sam teamwiewer u unatended modu ali se sve isto desava,kad restartujem racunar menja se password?
 
Brate ko te nagovorio da se bavis miningom :D. Mislim mi ovde treba pričamo o osnovama Windows komandi i korišćenju Teamviewera. Uvredi se i ljuti se kolko hoćeš ali mislim da moraš da izguglaš par tutorijala ili zamoli nekog da ti objasni pošto po tvojim komentarima vidim da si ono Level 1 user.
 
@Nelsson

Označi tamo ispod Unattended Access-a start teamviewer with windows, zatim moraš to assign device to account tu treba da ga dodeliš svome nalogu koji imaš i na kraju grant easy access
 
Sve sam to odradio restartujem racunar i ponovo mi promeni pass
 
Taj password će se uvek menjati, njega i ID možeš da koristiš da nekome privremeno dozvoliš pristup tvom računaru.
Bitno je da si napravio teamviewer nalog i da si uradio ovo što sam pisao, sad odeš za drugi računar, lepo se uloguješ sa tim nalogom i u sekciji My Computers treba da vidiš onaj prvi računar.
Ukoliko se ovo ne desi, nešto nisi dobro uradio pa proveri.
+ pretraži google i youtube verovatno ima negde slikovito objašnjeno...
 
Ne mora da pravi nalog (mada je sa nalogom elegantnije). Može da "zakuca" password. U suprotnom, ako ostavi sve na default TV će svaki put generisati drugi pass.
 
Nazad
Vrh Dno