Šta je novo?

GTX 580

riba1990

Poštovan
Učlanjen(a)
05.08.2016
Poruke
419
Poena
69
pozdrav. imam problem sa grafikom nenormalno se greje... radila je normalno dok nisam promenio termalnu pastu sad ide do 102 stepena u full loadu i resetuje racunar u idle je 60 stepeni. menjao sam jos 5x termalnu ali nista uvek isto... nzm sta je problem da li je nesto drugo greje? grafika je 580gtx point of view
 
Do koliko je isla tempreatura pre zamene paste, zasto si je menjao i koliko paste si stavio? Da li baza hladnjaka u kontaktu sa celom povrsinom GPU-a? Ocigledno si nesto zabrljao ako su temperature bile ok pre intervencije.
 
temperatura je isla do 89 stepeni pre menjajna paste, mazao sam 5x kao sto sam reko jednom debelo jednom tanko i tako naizmenicno :D msm da to i jeste problem jer baza hladnjaka nije u kontaktu sa celom povrsinom gpu-a ali tako je bilo i ranije pa je radila normalno, temperatura skace po 3-4 stepena kad upalim fur mark...
 
Poslednja izmena:
Ne resavas problem time sto dodajes pastu, naprotiv. Dokle god hladnjak ne naleze dobro na GPU ne mozes da ocekujes niske temperature. U krajnjem slucaju pokusaj da nabavis ovako nesto.

https://www.ekwb.com/shop/thermal-pad-g-2-0mm-120x24mm

Ili razmisli o nekom aftermarket hladjenju, ako ti se isplati.
 
Ne resavas problem time sto dodajes pastu, naprotiv. Dokle god hladnjak ne naleze dobro na GPU ne mozes da ocekujes niske temperature. U krajnjem slucaju pokusaj da nabavis ovako nesto.

https://www.ekwb.com/shop/thermal-pad-g-2-0mm-120x24mm

Ili razmisli o nekom aftermarket hladjenju, ako ti se isplati.

hladjenje naleze lepo ali ne celim telom procesor gpu-a nije sasvim pokrijen... mislis da stavim termalnu traku umesto termalne paste? p.s kako li je radilo pre nego sto sam promenio pastu to mi nije jasno :/ a hladnjak je vreo znaci da prenosi temperaturu na hladnjak samo u velikoj kolicini i ventilator ne uspeva da ohladi.
 
Kao sto rekoh, normalne temperature ne mozes da ocekujes ako bazu hladnjaka ne "nateras" da lepo legne na GPU. Traka je krajnja opcija.

Nadam se da ce se javiti jos neko sa vise iskustva i boljim savetom.
 
Poslednja izmena:
a da li moze da bude i problem u samoj grafici pa dize temperaturu ili se to samo desava kada baza hladnjaka nije skroz poklopila procesor?
 
Ja sam imao Inno 3D GTX 580, temperatura u crysis 2 je bila 97c sto je za referentnu bila normalna temperatura posto je fermi cip. Ali kao sto kaze Jovyland najverovatnije ti nije legao hladnjak na GPU, takodje obavezno promeni i termalnu traku na napojnoj jedinici posto je njena temperatura preko 100c.
 
Nazad
Vrh Dno