Šta je novo?

Cloud storage

fluxy

Slavan
Učlanjen(a)
15.05.2007
Poruke
173
Poena
320
Zanima me koji cloud storage koristite. Ok verovatno svi koristimo google drive i dropbox ali ponekad njihov kapacitet nije dovoljan. Da li je neko probao alternative poput MEGA, MediaFire, SFShare, hubiC, cubby, PromptFile s obzirom da inicijalno (tj potencijalno) nude dosta veci kapacitet :)
 
Ja koristim MEGA od kad se pojavila i sve OK.Od 50 GB mi je popunjeno oko 40 i nisam imao problema sa tim.
 
Za ~3500din godišnje smatram Office365 odličnim rešenjem. A uz to ide OneDrive sa 1TB prostora.
 
Drugar koristi cloud na mail.ru, ima 1TB (ima aplikaciju za windows phone i fotke sa telefona odma idu na cloud)
 
Sto se tice Mege, mislim da je bivsi vlasnik Kim rekao kako mu je valjda zena preuzela Megu i da preporucuje ljudima da odu s istog. Navodno uskoro planira neki novi servis da predstavi javnosti. Ne koristim trenutno nista, imam eksterni hdd i nekoliko fleski. Imam na GDrive-u par nekih fajlova koji mi mogu zatrebati negde u pokretu i to je to.
 
Mail.ru (1 TB) ради ок, једино што ме нервира је непостојање претраге.
 
koristim google drive, godinama, 100GB za 1.99$...

i videh da za 69 evra godisnje dobijem 1TB, pa rekoh da probam mail.ru cloud storage... nazalost prilicno je jadan upload, nije presao 2 megabita...
sa googlom s posla bez problema prelazim 100 mbita... toliko o tome...
 
Za ~3500din godišnje smatram Office365 odličnim rešenjem. A uz to ide OneDrive sa 1TB prostora.
Ovo mene zanima. Gde ima za taj novac, vidim da je home 6.500,00 dinara godišnje?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Na MS sajtu je bio 4899din. Ja sam kupio u Martu mesecu u winwin za 3490din. Pogledaj i na kupujemprodajem, bilo je da se nađe i za manje od toga.
 
Hvala. To je godišnja pretplata, jel tako? Sledeća pretplata se opet traži tako neki popust?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Da, godišnja je. Možeš uvek da kupiš na MS sajtu za 4900 din, ali bolje da potražiš po oglasima i pogledaš u prodavnicama pre nego što istekne. Može da se uštedi.
 
Za ozbiljne stvari se koristi mega, one drive... A za ne ozbiljne userscloud zbog unlimited free storage
 
Koristim Mega, Cloud mail.ru, Capture, Degoo backup, hubic, mts disk, Mediafire
U principu to je to.
 
Koristim Megu za bekap slika sa telefona. Za svakodnevni rad dropbox pošto sam dobio dodatnih 50gb prostora kad sam kupio tablet. Probao one drive, doduše pre par godina, i za ono što je meni trebalo da radi, nije mi završavao posao dovoljno brzo (upload fajla i sinhronizacija sa ostalim mašinama koje su nakačene na isti nalog)
 
Користим Mail.ru, Dropbox, box, mega, Google Drive и capture. Све ради.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
 
mail.ru sa 1tb akcijom od pocetka.
 
Preporuka za Telenor capture..
 
Vrlo je nezgodan za dokumente... Generalno, po meni dosta inferioran u odnosu na dropbox, OneDrive, gdrive.
 
Poslednja izmena:
Evo da vam svima prodam foru za najbolji cloud.
Na ebay ljudi prodaju google team drive za 1$. Prostor je neograničen i doživotan.
Šta je fora, to nije proširenje standardnog prostora nego dodatak novog drajva. Team drive je poslovni zajednički prostor. Jedan korisnik može biti pozvan da učestvuje u više timskih. Ovo znači da taj prostor ne proširuje kapacitet za muziku i fotografije i mail.
Takođe, vlasnik celog tog prostora je neka tamo firma od koje je prostor kupljen. Vi se dodajete kao menadžer tog prostora i jedini ste korisnik, ali nije nemoguće da kinez administrator sebe tu doda.
Još jedna mana je googlova app za windows koja ne može da koristi taj prostor. Postoji google file stream, ali on je samo za poslovne naloge. Rešenje ovde je app koja se zove RaiDrive. Besplatna je i ona dodaje virtuelnu mrežnu lokaciju koja funkcioniše isto kao neki NAS.

Osim toga, sve je super :D
drive app na telefonu normalno vidi taj timski i može da ga koristi.

Za 1$ definitivno treba uzeti
 
Ili jos gore, da Google provali da se preprodaje pristup pa da blokira i izbrise sve.
 
Mislim da administrator ne može da pristupi direktno bez da se doda kao korisnik te konkretne grupe, ali da, može to da uradi.
Ovo za brisanje je potencijalno tačno, ali moramo da vidimo. Za mene to nije problem jer mi najveća količina prostora treba za backup koji mogu da enkriptujem. svakako ne bih kačio slike. 100gb košta 2000 rsd godišnje za privatnost (ili onoliko koliko je tako nešto moguće).
 
Poslednja izmena:
Jeli verujete vi u te "Lifetime" varijante?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Zato sam i pitao; u principu sam jako skeptičan prema takvim ponudama. Može da posluži za neke nebitne stvari i to je to.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
jel ima neko Degoo,koristim app ne znam zasto su mi ovo poslali...
a2775bf8cd031d13ac243e096f3f4adf.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno