Šta je novo?

Kompakt ~100e

jovanda

Slavan
Učlanjen(a)
25.11.2008
Poruke
56
Poena
310
Za stariju osobu. Bitna je jednostavnost koriscena i naravno sto bolji kvalitet slike.
 
Ovih dana sam i ja tražio valjan kompakt za ne previše novca, i ponuda je užasna. Čak i na KP, po radnjama da ne pričamo.

Uglavnom, imaš eventualno Canon IXUS modele, i Sony DSC-W830. Doduše, oni su svi preko 100€.
Ako ćeš Canon IXUS, gledaj da posle brojčane oznake ima IS u nazivu. To mu dođe stabilizacija slike. Modeli bez IS nemaju stabilizaciju.

Sony W830 bi takođe trebalo da je vrlo dobar model za te novce, u toj klasi. Ima ga u BIG centru. Jeftiniji je od IXUS-a.

Ako si iz Petrovaradine, vidi u Merkatoru, imaš IXUS 170IS, i sada dok renoviraju radnju imaš 10% popusta na svu robu. 170IS izađe u toj kombinaciji oko 120€.

One Nikone Lxxx što ih ima desetine komada u svakoj prodavnici telefona/tehnike/hrane preskoči. Jako su loši.

Problem je što te jeftine modele niko više ozbiljno ne testira, prepakuju se isti foto moduli kroz razna kućišta te se prodaju kao fol drugi modeli, brojni nerasprodati primerci se vuku po radnjama godinama uz kao nove modele i bla.bla.bla. nemoguće je pohvatati šta tu zaista valja, a šta je gore od osrednjeg mobilnog telefona. To mu sada dođe kao da tražiš najbolji miš za do 900din, ili najbolje kompjuterske zvučnike za max 1000din. Niko to više ozbijno ne proizvodni niti testira. Za skuplje i bolje modele može nešto da se poredi, za ove sa dna, jok! :(
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao sx160 i bio sam vrlo nezadovoljan brzinom fokusa i kvalitetom fotografija (bio sam zadovoljniji sa 10 godina starim a60, valjda sam vise očekivao). Gledam sad karakteristike, ovaj sx260 deluje nešto bolje na papiru u odnosu na sx160, ako si u mogućnosti da ga probaš i vidi da li ti odgovara. Ne možeš da očekuješ bog zna šta u toj klasi i za tu cenu, za neka putovanje i fotke sa odmora je verovatno ok. I verovatno ima katastrofalne low-light mogućnosti, probaj da mu podigneš iso na 1600 ili 3200 i vidi da li te fotke liče na nešto. Preko dana će sigurno praviti solidne fotke. (kao i svaki osrednji telefon)
 
Nazad
Vrh Dno