Šta je novo?

Asus ROG gl552vw - test ram memorije (ddr4) - 24/32 gb ram-a.

AleksaN

Poštovan
Učlanjen(a)
27.05.2014
Poruke
22
Poena
54
Pozdrav ljudi,
pre godinu dana sam kupio pomenuti model laptopa. Njegova konfiguracija je sledeca:

I7 6700hq - 2.6ghz
8gb ddr4 ram memorije
gtx 960 2gb
ssd 500gb

Link ka specifiaciji

https://www.asus.com/ROG-Republic-Of-Gamers/ROG-GL552VW/


Problem je sto imam 8gb ram memorije i dokupio bih jos, ali vidim na internetu da je maksimalno podrzano 16gb ram-a.
Znam da ce mi i to biti malo zbog photshopa, lightrooma, after effecta itd. rado bih uzeo jedan modul od 16g sada a drugi kasnije i izbacio ovaj od 8gb. Vidim po internetu po forumima neko i garantuje da ce raditi i 24 i 32gb ali nemam nacin da to tetiram sem da kupim taj ram. Ukoliko ima neko dobre volje i pre svega bar 16gb ram-a da zajedno testiramo moj racunar, bio bi mu zahvaan. Da ne kupujem dzaba 16gb.
Zivim u Beogradu, pa ako neko ima pomenutu volju i ram a tu je u bizini, bilo bi lepo da mi pomogne.

Sto se tice samog racunara, odlicno radi, ipak je ovo gaming masina, nekad igram bf4 na njemu i radi odlicno u najvecim detaljima. Za posao je fantastican i ko god zeli da uzme laptop i da mu zameni desk racunar za posao i igre, moze da racuna na ovaj model. Jedino treba da se raspita gde je jeftiniji za kupovinu jer u nasim radnjama kosta 150 000 bez ssd-a, a to je skupo, ima gde je jeftiniji.

Nadam se da ce mi neko pomoci, bar ostali clanovi ROG zajednice :) ako niko drugi.

U napred, hvala.
 
U specifikaciji na linku pise DDR4 2133 MHz SDRAM, 2 x SO-DIMM socket for expansion up to 32 GB SDRAM.
 
Znam da pise, ali posle nekoliko dana pretrage na internetu shvatio sam da na jednom sajtu pise da moze a na drugom za isti model pise da ne moze vise od 16gb uz napomenu da zbog maticne ploce ne moze da podrzi vise ram memorije. Ima dosta verzija ovog modela, razlika od maticne poloce,cpu,gpu i hdd-a... Samo zelim da budem siguran jer nisu male pare u pitanju.

Hvala na odgovoru
 
Nazalost imam samo 4x4 tj 16gb tako da ti ne mogu pomoci druze :(

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Taj model podrzava 32GB DDR4 memorije.Samo moras da nadjes kod nas dva sticka od po 16GB.Naravno i prodas taj modul od 8GB.Ne znam da li si upucen ali taj model ima mesto za HDD I SSD,tacnije ima mesto za 2.5" i za m.2 SSD.Stvarno izvrsna masina.
 
Poslednja izmena:
Sigurno bi ti izasli u susret prodavci da testiras ako hoces da kupis.Samo ne mogu da se setim da li su mu oba slota dostupna a da ne otvaras celu donju stranu.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Trebalo bi da jesu...samo mu je jedan slot zauzet. I super je fora sto ima slot za m2 stvarno

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
*Fullmetaldwarf* znam da ima dva slota, izvadio sam mu njegov hdd od 1000gb i ubacio ssd. Tako da u buducnosti mogu da ubacim m.2 ssd. Hvala na odgovoru! Slicno je odradjena donja strana kao kod mode rog 751, postoje dva srafa + dve zabice i trecina podnozija moze lako da se skine, tada imam pristup za oba hdd-a i ram memoriji(oba slota).

Ako neko ima neka pitanja u vezi njega neka slobodno pita, ja sam se bas namucio pre nego da ga kupim jer retko gde pisu o ovom modelu, vise se pise o slabijim modelu sa i7 4720hq cpu i grafikom m950.
Meni su cak rekli prodavci ovog modela da ne podrzava vise od 16gb ram memorije zbog maticne, to me jako buni jer na internetu vecina govori da moze, pa da ne bacam pare dzabe.
 
Ja sam 99,9% siguran da ce taj da radi sa 32gb rama! U najgorem slucaju, kao sto neko rece, nosi laptop u neku radnju koja ima 2x16 na stanju pa proveri i kupi ako moze...ili pocasti nekog od servisera koji rade tamo ako neces da pazaris ;)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Imaš na kp nekoliko ljudi što prodaju Asus Rog u raznim kombinacijama hardvera pa možeš njih pitati, a možeš i kupiti redovno i probati, svaki prodavac je dužan vratiti novac za kupljenu robu u roku od dve nedelje bez obrazloženja, samo da nije fizički oštećena
 
Pitao sam neke od njih, nisu raspolozeni za to radi prodaje laptopova. Nasao sam na kp ram memmoriju koju cu da uzmem pa sta bude.
 
Kupio sam 16gb memoriju i ubacio, sve radi kako treba, 24gb ram memorije prikazao kako i treba. Tako da mu je 32gb maksimalna kolicina ram memorije koju moze da registruje. Hvala svima na pomoci! :)
 
Nisam ni ja, tako da nemam mesta za vise od 32 :) Photoshop uzme nekih 17gb ali after effect ide do kraja.
 
Nazad
Vrh Dno