Šta je novo?

dual monitor

pmb

Poštovan
Učlanjen(a)
03.06.2016
Poruke
484
Poena
80
Imam dva monitora koja želim da povežem u dual monitor setup jedan je belnea od 19inch a drugi je samsung od 21 inch ,međutim oni su različite rezolucije da li to predstavlja problem??
 
Ako hoćeš clone, onda moraju da budu iste rezolucije, ili oba postavis na rezoluciju manjeg. Ako hoćeš extended desktop, onda nije bitno koje su rezolucije, može svaki da se podesi na svoju nativnu rezoluciju.
 
Super taman sam hteo extended desktop,nego još jedna stvar je na grafici imam samo jedan vga,da li bi radilo ako kupim adapter vga muski na 2 vga zenska
 
nije mi monitor 19" nego 17". razmera manjeg je: 4:3 a većeg, ne standardnih, nego, Samsung je 16:10 (deset a ne devet kao kod 99% drugih 16:9)
 
Ne, nisam ni siguran da postoji takav adapter. Svakako ne bi mogao s njim da pravis extended desktop.

Koja je to grafika, zar nema dvi izlaz? U tom slucaju mozes da kupis dvi - vga adapter. Ili kupi najjeftiniju grafiku sa vga i dvi izlazima, to sto ti imas mi se cini mnogo matoro?

Napisi sta tacno imas od komponenti, mozes i da slikas izlaze na grafickoj pa cemo ti pomoci.
 
imam dvi vga i hdmi međutim probao sam ranije sa dvi na vga adapterom ali adapter nemoze da se stavi jer ja nemam taj digitalni/analogni (ne znam koji je nesto od ta dva) dvi na grafickoj
a komponente su
AMD Athlon X4 860k
2x4gb hyperx fury
AMD radeon r7 250
gigabyte GA-F2A55M-DS2
 
Ja imam dva monitora od 21" i 18" Povezanih na grafičku koja ima dva izlaza VGA i DVI a monitori imaju ista dva ulaza VGA (21") i DVI (18"). Radiće ti kombinacija SAMO ako imaš na grafičkoj DVI-I pa na taj izlaz možeš da ubodeš bilo kabal bilo adaptar dvi-i - vga. U suprotnom ti neće raditi varijanta DVI-D - VGA. Više puta isprobano i preko adaptera ili kabla na različitimm grafičkama i netće.

Razlika dvi-i od dvi-d
http://nvidia.custhelp.com/app/answ...at-is-the-difference-between-dvi-i-and-dvi-d?
Tebi treba kombinacija kakva je na Figure 1.
 
Poslednja izmena:
nemoze da se poveze taj adapter jer je na grafici izlaz DVI ima jednu crticu sa desne strane (na ulazu)a adapter ima kao neki krstić od prilike i onda nemogu da ga stavim jedan deo adaptera udje dok drugi neće
 
znm za to ali meni je figure2 jedino da kupim hdmi na vga kabal
 
To ti je DVI-D. Postoji i adapter i kabal sa tom varijantom DVI-D - VGA ali i da ga imaš NEĆE ti raditi. Radiće sami kako sam gore opisao. Zato pazim kakve grafičke kupujem....HDMI na VGA ti NEĆE raditi probao radi samo kombinacija HDMI - DVI-D.
 
Poslednja izmena:
Ne znam ali meni ni jednom nije ta kombinacija htela da radi na 3 grafičke karte jedna AMD i dve nVidijine a drugo još gora stvar na AMD grafičkoj nisu htela da sarađuju dobro dva monitora (Niti istih niti različitih rezolucija) i od tada uzimam samo nVidiju (ne reskiram više) i od tada nemam problema.
 
Poslednja izmena:
a neki adapter hdmi na dvi-i pa u taj dvi-i da stavim ovaj dvi na vga možda tako nešto??
 
Sve je to opet isto hdmi neće sa vga da radi, dvi-d neće da saradjuje vga.Ako možeš da pozajmiš probaj pa se sam uveri.
 
Poslednja izmena:
mislio sam na ovaj adapter da li bi ovo radilo??
 

Prilozi

  • 2016-08-02 22_23_27-VGA spliter (muški_2 ženska) - Kablovi - Adapteri i kablovi - PC periferij.png
    2016-08-02 22_23_27-VGA spliter (muški_2 ženska) - Kablovi - Adapteri i kablovi - PC periferij.png
    95.6 KB · Pregleda: 47
To je spliter koji istu sliku razdvaja na 2 izlaza. 4 pina kod "crtice" na dvi izlazu nose analogni signal. Ako na izlazu ne postoje nece raditi adapteri, vec samo aktivni konvertori. Da li ploca ima svoj vga izlaz? Pokusaj da aktiviras i inegrisanu grafiku, kod amd-je to moguce.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ploča ima vga izlaz ali mislim da nemam integrisanu grafiku
 
nemam integrisanu grafiku na ploci ni na procesoru ali ne znam da li mogu bez integrisane grafike da koristim te ulaze na maticnoj
 
nije mi monitor 19" nego 17". razmera manjeg je: 4:3 a većeg, ne standardnih, nego, Samsung je 16:10 (deset a ne devet kao kod 99% drugih 16:9)
Само мала исправка, додуше небитна за решавање проблема :D

Однос страница код мањег је скоро сигурно 5:4, а не 4:3, а резолуција скоро сигурно 1280x1024. Када су пре 10-ак година први пут постали популарни "широки" монитори већина је имала однос страница 16:10. Ово је боље за рад јер висине никад доста. Под утицајем "филмског" тј. ТВ стандарда су мониторе почели углавном да праве са односом страница 16:9, а сада већ и 21:9.
 
jel si siguran da to radi,ako radi zivim pored prodavnice racunarske opreme nije mi problem da kupim daj adapter
 
Meni je radilo, ali obrati paznju da mora da bude konvertor, treba mu neka elektronika da bi ovo radilo. Ako si u Bgd mozes da probas sa mojim.
 
mislio sam na ovaj adapter da li bi ovo radilo??

Radilo bi ali bi ti bacalo istu sliku na oba monitora i rezolucija bi bila ista jer to je splitter.

jel postoji neka varijanta dvi-d na vga kabal

Napiso sam na prošloj strani da postoji ali neće raditi.... samo dvi-i - vga radi.
 
aj uslikaj, pa okači da vidimo kako izgleda. možda nekom zatreba ;)
 
evo ga
 

Prilozi

  • IMG_20160803_153251[1].jpg
    IMG_20160803_153251[1].jpg
    973.8 KB · Pregleda: 64
Nazad
Vrh Dno