Šta je novo?

LG V20

Pa kad koristis bagovitu verziju TT-a :D

Sustina V20 je multimedija, akcenat je na displejima, audio, foto, video kvalitetu, cipsetu i kolicini rama.
Multimedia powerhouse sto bi rekli.

A upravo zbog toga i cinjenice da ima samo 3200 mAh V20 ispada osakacen, j6em ti takav uredjaj bez mocne baterije. Nisu smeli da ga izbace bez 4k mAh!

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Da mi je neko pricao pre jedno 5 godina da ce mana telefonu da bude to sto nema skener irisa, smejao bih se, ovako sad mogu da kazem samo no comment, kako li su ljudi do sad ziveli bez toga pitam se.
Ma pljuvanje u prazno :D
Prvo je bilo pljuvanje zbog modularnosti - sad kad su videli da su jeli ladne obroke prelaze na bežično punjenje i iris skener - ma daj :D

Ovom telefonu fali samo 3600-4000 mAh baterija inače je bomba !

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bogami lepo se pokazao na onom droptestu,vidi se da je dosta kvalitetno uradjen. Rekao bih da je to jos jedan veliki plus sto se tice V20.

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Upravo to,trebas kao da se zezas sa multimedijom za sta je predviđen i da ti ode baterija za 3 i po sata.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
^ Zato i kazem.

V20 ima SD820 koji uopste nije stedljiv kao sto je Qualcomm hajpovao, ima ogroman 2k displej i manji oled, mocan DAC i pojacalo, hdr mikrofone itd.

Sve to znaci povecanu potrosnju a oni napravise kao list tanak phablet sa, za takav hw i mogucnosti, slabom baterijom.

Koja je svrha svog tog hw-a i mocne multimedije ako je autonomija slaba?

Sent from my D6503
 
Autonomija će biti prosečna, sigurno neće biti slaba ;)
A sigurno je veliki plus izmenjiva baterija i Quick Charge 3.0 - to niko ne spominje ...

 
Poslednja izmena:
Polako sa autonomijom,mozda iznenadi [emoji23]

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Gde bre da iznenadi, po audiofilskim forumima su uglavnom veoma zadovoljni sa starim V10 ali 90% njih kuka na trajanje baterije :)

Ko kupi takav fon i koristi ga za wifi, tapatalk, vajbere itd uz slabo osvetljenje naravno da ce mu biti ok autonomija ali sve to mogu i Nexus 5, G2 itd od 100e :)

Ko bude hteo maksimalno da iskoristi mogucnosti V20 suocice se sa veoma ogranicenom autonomijom i trazenjem stekera 2x dnevno.

Sent from my D6503
 
Meni se iskreno baš sviđa ovaj V20, baterija da je samo malo veća. Mislim da su i senzor kamere promenili, pošto ovaj sad koliko sam zapazio slika 16mpx ali u 4:3 formatu, dok su prethodni u 16:9. Neka me neko ispravi ako grešim jer ne znam da li drugi format mora da znači i drugi senzor

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Key Specifications: 3

Chipset: Qualcomm® Snapdragon™ 820 Processor
Display: Main 5.7-inch QHD IPS Quantum Display (2560 x 1440 / 513ppi) /
Secondary IPS Quantum Display (160 x 1040 / 513ppi)
Memory: 4GB LPDDR4 RAM / 64GB UFS ROM / microSD (up to 2TB)
Camera: Front 5MP with F1.9 Aperture (Wide Angle) / Rear 16MP with F1.8 Aperture OIS (Standard Angle) and 8MP with F2.4 Aperture (Wide Angle)
Battery: 3200mAh (removable)
Operating System: Android 7.0 Nougat
Size: 159.7 x 78.1 x 7.6mm
Network: LTE-A 3 Band CA
Connectivity: X12 LTE (up to 600 Mbps LTE Category 12 with 3x Carrier Aggregation) / Wi-Fi (802.11 a, b, g, n, ac) / USB Type-C / Bluetooth 4.2 BLE / NFC
Colors: Titan / Silver / Pink
Others: Hi-Fi Video Recording / Steady Record 2.0 / HD Audio Recorder / Studio Mode / High AOP Mic / Second Screen / 32-bit Hi-Fi Quad DAC / In Apps / B&O Collaboration / Finger Print Scanner / Qualcomm® Quick Charge™ 3.0

Premium Materials

To achieve both a sophisticated look and solid durability, LG uses lightweight aluminum, together with a new silicon-based material. AL6013 metal, found in aircraft, sailboats and mountain bikes, was selected to cover the back of the phone due to its sturdy but light properties. If dropped, the top and bottom of the phone are protected from damage by Silicone Polycarbonate (Si-PC). This innovative material, found in helmets, reduces shocks by more than 20 percent compared to conventional materials.

The LG V20 has also passed the MIL-STD 810G Transit Drop Test for durability conducted by an independent laboratory that conforms to U.S. military standards. The test determined that the V20 could withstand shocks and still function when dropped repeatedly from a height of four feet and landing in various positions, including the front, back, sides and corners.

http://www.lgnewsroom.com/2016/09/l...mobile-experience-to-the-next-level-with-v20/
 
Poslednja izmena:
Na Danilovom klipu izgleda dobro.
Nije baš da je on ponudio neku ekskluzivu (mada sam očekivao, bar bateriju od 4000mAh i da ušije samsunge sa autonomijom, ali nije, šteta), takav hardver imaju već telefoni, dimenzije i težina opet gube od konkurencije (S7E, i manjih dimenzija i lakši i jača baterija), ali za LG meni deluje kao najkompletniji. Ostaje da se proceni uživo, ovako ništa revolucionarno u odnosu za konkurenciju.


ps. Treba im stvarno dobar model da se povrate. Ne bih ima problema da uzmem V20 baš zbog izrade (jedino ga to odvaja od S7E), samo da sve bude kao što izgleda bez falinki, neravno, ne mogu da budu skuplji od konkurencije.
 
Poslednja izmena:
@ Ivan I

Kazu da v20 ima brutalno jako pojacalo, DAC je takodje brutalan na papiru (dosta toga zavisi od implementacije, valjda to nece zayebati) tako da je ovo pravi smartfon za audiofile.

A tebe najvise interesuje jacina zvuka, dakle V20 sa pojacalom je za tebe.

Sent from my D6503
 
@ Ivan I

Kazu da v20 ima brutalno jako pojacalo, DAC je takodje brutalan na papiru (dosta toga zavisi od implementacije, valjda to nece zayebati) tako da je ovo pravi smartfon za audiofile.

A tebe najvise interesuje jacina zvuka, dakle V20 sa pojacalom je za tebe.

Sent from my D6503
Cekamo da ga neko upari sa V4A, na sta li ce to da lici :)

Mene iskreno zanima zvuk i baterija tj SoT uz neko normalnije koriscenje, posto je meni sve ostalo uvek bilo korektno (ako iskljucimo ove hardverske probleme).

Mozda se ipak dobro pokaze i na tom polju.

Sent from my Sony Xperia Z3
 
Ne znam sto bi instalirao v4a na ovakav dac.
 
Ja mislim da je veci propust banalna stvar kao sto je boja telefona. Setite se one dojajne zelene a i plave na S6E. Cak i da se lomis izmedju telefona, ako je neki ofarban u neku nijansu koja mu odlicno stoji, to moze da prevagne. Ljude to zanima, hoce uredjaje od kojih ne mogu da odvoje pogled, koga briga da li je SD820 ili Exynos, da li je klot andoid ili ima custom UI. A ovde su stavili genericke boje, plus roze kao da ce devojke kupovati ovaj telefon. To su sitnice koje mogu da poboljsaju prodaju a njih ne kostaju nista ali neverovatno kako nemaju osecaja za takve stvari.
 
Poslednja izmena:
Zamenljiva baterija, taman možemo očekivati od ZeroLemon ili sličnih careva da naprave nekog giganta od baterije koji će od ovog telefona napraviti pun pogodak.
Poprilično dobra priča tbh.
 
[youtube]zMMbstMKHHM[/youtube]

Ocekivao sam malo bolju stabilizaciju i kvalitet snimka glavne kamere al' dobro, mozda srede malo kvalitet kroz apdejtove.

Sent from my D6503
 
As is typical of LG IPS displays, the screen gets very bright, and the whites are ridiculously blue. Thankfully, LG has added a new "comfort view" mode that warms up the white point just enough in "low" mode that I've simply begun to use it all the time. The colors are still comically oversaturated, but at least the phone doesn't sear my retinas like tuna every time I go to use it in dim light or when I'm in bed.

I know you still have more questions: cameras, performance, battery life, audio quality, comparisons to the Note7 and other devices - but those will have to wait for our full review. This is just a taste of the V20, and I hope to have complete thoughts to share with you in the coming weeks. So far, though, I'm impressed.
http://www.androidpolice.com/2016/09/08/lg-v20-first-impressions-and-thoughts/
 
Ako ga on hvali onda je neverovatno dobar :D
G5 je mazao za sve pare ...

Sviđa mu se softver i dodatni displej - neverovatno :)
Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bitno je da se prodaje u Africi!
 
Sto se mene tice ne moraju ni da dodju nikad...od G2 jedino sto su napravili donekle da valja je bio V10

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno