Šta je novo?

LG V20

A koje sve funkcije ima ova gornji maleni ekran? Valji li to necemu? Uskoro uzimam V20 pa gledam sta i kako...
 
Ima nekoliko funkcija, vidi na netu/youtube. Ja ga najcesce koristim za multitasking za recent app (nesto kao taskbar na windowsu), a kad je ugasen ekran, za notifikacije, kao always on display za informacije tipa sat, datum i weather info/temperaturu ili za muzicki plejer.
 
meni najviše koristi kad je ugašen glavni ekran, ne moram recimo da otključavam telefon nego bluetooth i slično uključujem/isključujem preko malog ekrana, a tako i kontrolišem muziku...a i kad radi glavni ekran zgodno mi je što tu imam neke programe koji nisu našli mesto na desktopu, jer ne volim preveliku gužvu na glavnom ekranu...super stvar koju mnogi kritikuju iz meni nepoznatih razloga...
 
Pazario sam nov V20
Sve je ok.osim zvuka na slusalicama.tj.kada slusam muziku.quad dac se aktivira ali nece preko 75 da se pojaca. Imam kvalitetne slusalice lepo i cisto se cuje ali jacina je slaba.
Predhodni tel se glasnije cuo.
 
Poslednja izmena:
Skala i ide od 0-75%. sa dac;) To je i mene prvo zbunilo, ali tih 75 ti je kao 100. Ne znam koje sluske imas Ja ni ne koristim b&o koje sam dobio uz njega, ali zato sa prosecnim lg quad od prošlog tel. i sa mojim malo boljim sennheiser, zvuk je bruuuka, masan, pun, cist i preglasan ako napanjim na max 75.
 
cf3da64ff24ad34a9229f3318a315ac5.jpg

Da li ste i vi dobili ovake slusalice?

Slusam sa sennheiser hd439
Ali nisam odusevljen jacinom
Imao sam iphone 6s pre ovog telefona na kome se muzika jace cula
 
Poslednja izmena od urednika:
Da li ste i vi dobili ovake slusalice?

ne. moje su sa crnim kablom i belim tackicama, na sluskama ima metalik crni znak b&o, i cini mi se da je i drugaciji ovaj deo sa dugmicima za pojacavanje. slikacu kad stignem.

ps. mada sa ja tel. kupio u inostranstvu, ali isti model dual.
 
Poslednja izmena od urednika:
Koji plejer (aplikaciju) koristis?
Za V10 je bio potreban fix sa xda ili app iz Gugl marketa da bi DAC/AMP bili ''zaduzeni'' za ostale audio/video aplikacije, po default-u rade samo sa fabrickim LG plejerima dok se za ostale koristi zvuk SD cipseta.

Ne znam da li je tako i kod V20 ali mozda je u tome problem u ovom slucaju.
 
Poweramp

Pustim neku pesmu naravno flac format ukljucim dac...ama bas nikakve razlike nema...verujte da se na iphonu 6s isto ako ne i glasnije culo...ili ja negde gresim ili me zapao model sa felerom


Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Glasnije ili kvalitetnije .Dva razlicita pojma u totalu
Prvo da je tiho nije,meni probi bubne opne,pojam glasnoce je individualna tolerancija na zvuk
Najbolje rezultate daje lg player ,imas mogucnosti odabira custom zvuka u okviru lg plejera ,preporucujem pure sorround
Koristim xiaomi hibrid pro i one daju glasniji zvuk od b&o ali ne i kvalitetniji
Ne cuh da se iko zali na to sto i ti


Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Poweramp

Pustim neku pesmu naravno flac format ukljucim dac...ama bas nikakve razlike nema...verujte da se na iphonu 6s isto ako ne i glasnije culo...ili ja negde gresim ili me zapao model sa felerom


Sent from my LG-H990 using Tapatalk
Vidi malo ma XDA, mislim da je quad dac (full potencijal) jedino stock Music apk koristi.
 
spotify bi isto trebalo da koristi 100%

from komsa's edge
 
Upgradeovao sam se ( valjda :D ) sa V10. Dobar telefon, zadovoljan sam. Transfer sa LG Backup nikada laksi. Prebacio bukvalno sve. Radi bolje, flzidnije. Kamera bolja. Wide kamera mi se baš sviđa, Yi može u penziju. Mikrofon kida. Malo mi fali 16:9 odnos za slike, taman sam se navikao (znam da može ali se ne koristi full senzor). Ipak je nekako u ruci V10 bio ozbiljniji. Čini se kao da može nuklearku da preživi. Ovome za sada ne verujem, deluje mi ranjivo :) Ali da je elegantniji - jeste. Namerno sam popalio SVE Google servise, lokaciju, Google now, na sve. Čisto da vidim kako utiče na bateriju. Za početak, za 10h je pao od 100 na 99. Ovo nije pravi pokazatelj ali eto i to da napišem.
0d8d07610ecb9f9a7e4c48f697ce4d18.jpg


Sent from my LG V10 using Tapatalk
 
@pknikola

Probaj da pustis nesto iz njegovog stock lg plejera, stavi kod equalizera na Pure surround
Capture+_2017-08-19-13-01-47.png

i u podesavanjima za Hi-Fi Quad DAC pojacaj kod Balance sve na maximum
Capture+_2017-08-19-12-59-41.png

meni evo usi probi sa nekim pesmama kad je na max 75.
 
Poslednja izmena:
Tako sam i podesio ali na slusalicama
sennheiser hd439 bukvalno mi je zvuk kao sa bilo kog telefona.

Inace telefon je vrh,kamera extra....ekran, brzina rada, izgled sve stvarno premium...
Jedino sam vise ocekivao od zvuka ali dobro sta je tu je...


Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Pisao sam ja pre mozda 4-5 meseci u v10 temi.Tih 75% ti je max.Imao sam fantasticne jbl j33 sluske,ali su mi se najbolje cule na redmi note 4x.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Da li su se cule najglasnije ili najkvalitetnije
Daj da ne brkamo glasnocu da kvalitetom,dovodimo ljude u zabludu

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Nove generacije odrasle na kompjuterskim zvučnicima...glasnije je bolje...

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Moguce
Kada stavim BO slusalice cujem svaki sum na nekoj landscape numeri
Isti slucaj i sa nekom rock ili pop numerom i naravno ne mogu da slusam na max jer iako nema ama bas nikakve distorzije zvuka ,jednostavno mi preglasno

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Bavim se muzikom jako dugo...Rock i hard rock muzika se slusa jako glasno. Na srednjoj snazi, nema taj efekat. Pop muzika moze na srednjoj snazi..Ambijentalna muzika moze i na 30% volumena kao npr. neke pesme od Mike Oldfield.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
De se njega seti ahahaha,idlican je mada pomalo zaboravljen ,bar od mene
Znam da se bavis muzikom ,ja i slusam rock najvise ,zaista nikad cuo da mora biti preglasno,jednostavno smeta,jos ako sluske i zvuk na samom uredjaju nemaju neki kvalitet pa se javlja krcanje,probijanje i slicno,uzas

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
sad ste me zaintrigirali pa sam nakačio sennheiser hd 25-1 II na v20...ko na 75% izdrži duže od minut da sluša bilo šta svaka mu čast...a puštao sam i sepulturu, jazz, ambijent pop...jedino ako je poenta da se upropasti sluh...
 
De se njega seti ahahaha,idlican je mada pomalo zaboravljen ,bar od mene
Znam da se bavis muzikom ,ja i slusam rock najvise ,zaista nikad cuo da mora biti preglasno,jednostavno smeta,jos ako sluske i zvuk na samom uredjaju nemaju neki kvalitet pa se javlja krcanje,probijanje i slicno,uzas

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

ma ne to.. :) To je druga priča, ako probijaju i dobijaš brum od basa ili šum od srednjh i visokih... Ja imam opasno dobre hi fi sluške na kućnom stereo sistemu i kada slušam npr whitesnake do Annihilator-a, uvek cepam do daske i nikad nisam zadovoljan sluškama kod basa.... Mada , možda sam samo ja takav..Ali znam da i moji iz benda taj tip slušaju do daske...Takva je to muzika..Ako pribijaju sluške onda nema poente slušati naopaku distorziju..Malo me zbunjuje taj njegov post. Nešto tu nije u redu..


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ja se izvinjavam sto prekidam diskusiju o slušalicama :D
Ajde malo objektivnih iskustava u vezi trajanja baterije, posto par clanova vec neko vreme poseduje telefon.
Imao sam pro 2 ,sjajan telefon po svakom pitanju a baterija je bila odlicna, i V10 koji je bio kao sto vecina zna,monstruozan uredjaj ali baterija katastrofa.
Licno ne volim da kalkulisem sa baterijom,koristim telefon za sve ,osim igrica,sve mi stoji popaljeno,jedino lokaciju palim/gasim po potrebi.
Znam da ima ext.punjaca sa dodatnom baterijom i znam da se brzo puni, ali eto,zanimaju me iskustva sa jednom baterijom?
I ako moze info za slotove,uzeo bih dual sim, jedan je 2G a drugi 3G/4G/lte?
 
Meni baterija jedva izvuče radni dan, što i nije loše, s obzirom na veličinu ekrana. "Normalno " korišćenje, kod mene to izgleda ovako : sve propaljeno(non stop), barem dva sata interneta, dva sata priče, viber i to bi bilo to, dve SIM kartice... Moja najveća zamerka je signal na SIM karticama,zbog čega će verovatno uskoro u oglase da leti. Obe kartice su mi MTS I ni malo nisam zadovoljan, dešava ni se da nemam signala na mestima gde sam ga sa drugim telefonima imao... Mislim da se još neko žalio ma taj problem.
 
ja sam ga najviše zbog toga prodao posle mesec dana....

from komsa's edge
 
Nazad
Vrh Dno