Šta je novo?

LG V20

Posle Oreo update i factory reset-a telefon radi osetno bolje nego na nougatu. Nema vise onih povremenih lagova kao na ranije. Svakako osetno bolje. Da nema ovog retention problema ne bih jos dugo razmisljao o drugom telefonu. Kome je bitna kamera, uz adekvatnu GCam verziju V20 cini cuda. Par baterija u dzepu i telefon je kompletno resenje i dalje :)
I meni je na nugatu bilo povremenih lagova.Sa oreom tih problema nema vise.Kod mene bolje radi na oreu.
Dajte link za tu gcam odakle da se skine i za koji konkretno model treba skinuti?
 
Probao sam 5 gcam verzija i svaka radi gore od stock kamere...posebno je gcam loša za low light, dodaje tonu šuma na slikama...džaba kvarite već dobru kameru...
 
Definitivno nisi koristio pravu verziju.
Ogromna razlika je u korist GCAM pri slabijem osvetljenju.
 
Koristio sam nekoliko "pravih" verzija koje su baš ovde bile preporučene... Svaka je samo unosila gomilu dodatnog šuma u low light... Preko dana nema razlike osim što je gcam sporija od stock...
Ali nek svako proba za sebe...
 
Vec sam davno negde na forumu spominjao i uporedjivao gcam sa stock. Po meni stock kamera softver na v20 daje bolje rezultate. Gcam preko dana daje vise detalja, ali se meni ne svidaju boje koje su prenaglasene (mada neko tako vise voli), dok su sa stock boje prirodnije. Za nocne snimke stock kamera na lgv20 je odlicna pogotovo u manual modu, tj softwer/ui kamere koji je medju najboljim. Ja uvek koristim manual mod, a rezultati su odlicni kad naucis kako da podesavas. Mogucnosti kamere na ovom telefonu su i dan danas medju boljim, sto je po meni, pored zvuka (DAC) highlight ovog telefona i te dve stvari najvise mi i znace.
LG V20 album
 
Prednja kamera gcam ne može da se poredi sa stock. Stock prednja neupotrebljiva.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Moramo puniti telefon dva puta dnevno tako da je baterija najverovatnije na izdisaju. Gledam neke kineske sajtove za V20 baterije, ali su fidbekovi dosta sareni. Molio bih preporuku za neku proverenu bateriju. :)

Hvala!
 
@vrobec

ostavio sam linkove par strana ranije za baterije sa alija koje sam ja naručio...uzeo sam dve jer je tako najpovoljnije zbog poštarine, jednu koristim sad već 2-3 meseca i da čuknem drvo ponaša se čak i bolje od originalne...ako ništa drugo, ista je kao originalna na početku...
 
@vrobec

ostavio sam linkove par strana ranije za baterije sa alija koje sam ja naručio...uzeo sam dve jer je tako najpovoljnije zbog poštarine, jednu koristim sad već 2-3 meseca i da čuknem drvo ponaša se čak i bolje od originalne...ako ništa drugo, ista je kao originalna na početku...

Zahvaljujem :)
 
Pozdrav momci, malo umrla tema ali samo da postavim jedan update. :d

Bio sam u dilemi dal da prodam telefon ali naručio sam samo bateriju sa ebaya, navodno OEM, tako i izgleda - identično. Stigla mi je vrlo brzo za nekih 15 dana iz Koreje, drži dosta dobro, ako bude izdržala još 9 meseci - puna kapa! Platio sam je nekih 13$ - LINK - nikakva reklama.

Nakon toga sam instalirao LOS 16. Ljudi, ovo leti, neverovatno, čisto AOSP iskustvo - već 5 dana koristim i ne verujem kako dobro radi! Radi GCam na njoj, radi Second Screen kao notch - brutalna opcija notch je status bar. Kernel je dobar, telefon se dosta manje greje neko na stock oreu, podržava KCAL. Od mene sve pohvale, ko god može nek instalira i proba ROM; garantujem da se neće pokajati.
 
Ja sam po preporuci usera @altru porucio dve baterije koje je i on kupio.Pa sad cekam da stignu za mene i za sestru.Ove baterije su u pitanju
https://www.aliexpress.com/store/pr...l?spm=2114.12010612.8148356.46.29d011c2Na9Mhz
On je jednu testirao par meseci i za sada drzi dobro pa se nadam da ce i kod nas biti isti slucaj.

Inace sam imao bas lose iskustvo sa kaljenim staklima koja sam porucivao sa ali expresa.Tri komada koja sam zalepio su mi se bas lose pokazala.Kao da u samom kaljenom staklu postoji neki vodeni zig koji se pomera i koji se ne vidi uvek.Sve zavisi od vremena.
Tako da sam odustao od kaljenog i porucio obicnu nilkin foliju.Videcemo kako ce se ona ponasati kad stigne iz singapura.
https://www.aliexpress.com/item/2-p...295.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5ffe4c4d7YPD1y

porucena je NILLKIN Crystal Super clear folija.

@mrljesana-Daj neko uputstvo za instalaciju tog roma i link za skidanje istog.
I kako se vratiti na stari stock softver ako mi se ovaj iz nekog razloga ne svidja?
 
Prvo je potrebno rutovati telefon a zatim instalirati novi TWRP 3.3.0-0.

Ovo je verzija Lineage OS 16, 30/3 build posto noviji imaju problema sa h990ds - https://ufile.io/937szhmv

U ovoj temi su sva uputstva - XDA LineageOS-16.0 for LG V20

Sto se tice stock softvera, skine se LGUP program i KDZ fajl stock softvera i samo se pregazi sa LGUP programom i potom se vratis na potpuni stock.

---

Ukoliko nisi rutovan - ovo je uputstvo

Malo je zeznuto ako nisi bas tehnicki spretan medjutim radi se lako. Trebace da se preko LGUP vrati na 7.0 verziju iz 2016 godine kako bi se rutovalo.
 
Flesovao sam dosta puta stock softver putem LGUP programa.Do sada nisam fon rutovao.Videcu detaljno da proucim upustvo pa tek onda da se upustim u dalje korake.
Mada mi za sada i ovaj fabricki oreo radi dobro.
 
Pozdrav momci, malo umrla tema ali samo da postavim jedan update. :d

Bio sam u dilemi dal da prodam telefon ali naručio sam samo bateriju sa ebaya, navodno OEM, tako i izgleda - identično. Stigla mi je vrlo brzo za nekih 15 dana iz Koreje, drži dosta dobro, ako bude izdržala još 9 meseci - puna kapa! Platio sam je nekih 13$ - LINK - nikakva reklama.

istu takvu sam naručio sa alija, i nisam zadovoljan. radila je naizgled ok neko vreme, ali sam onda primetio da se telefon greje iz čista mira u delu gde je baterija tako da vodi računa i prati kako se ponaša...

naručio sam i neke druge pre toga ( i sa njima je bio problem grejanje iz čista mira), i za sada nisam našao bolju od ove koju je na moju preporuku naručio i @bojke1 samo je ona imala kapacitet oko 3200 kao nova, a ove druge između 2700-2800...
 
Hoću, meni se ne greje telefon toliko a planiram da ga otvorim da promenim termalnu pastu ili da stavim thermal pad. Možda ću da naručim i ove dve baterije i da napravim neki battery cradle charger sa 3d štampačem
 
Jedno pitanje na brzinu. Da li moze Gcam bez root-a, i ako moze link verzije koja radi najbolje. Hvala
 
može, ostavljali su ljudi ovde linkove...

mnogi (pre)zadovoljni, meni nijedna verzija ne radi bolje od stock...naročito je gcam loša za low light...ubacuje tonu dodatnog šuma...
 
Hvala, prolistat ću temu. Pitam za rođaka.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
hm, ja mislio digli ruke kad danas stiže neki update od 735mb...poboljšano ponašanje telefona i security updates...

moj je SEA verzija čisto da znate...
 
Poslednja izmena:
@bojke1 je narucio iste kao ja na gornjem linku, prvu koristim vec vise od pola godine, mozda i duze, i sasvim je ok....on koristi nesto krace ali reci ce ti i on kako se njemu ponasaju...
 
Ja sam narucio jednu, sa sve onim njihovim uredjajem za punjenje baterije, i radila je ok, al su vremenom obe propale, i drzale oko 2.5 sati sot-a, kad sam presao na p30 pro progledao sam. Pune se brzo u dalje, ali trose kao lude. Kad sad razmislim, nikad mi V20 nije ni mogao nesto dugo da drži bateriju...
Pred kraj koriscenja je prikazivalo, kad zamenim bateriju, da je puna oko 84%, nisam nikako preko onog uredjaja mogao napuniti do 100%...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Baterija na v20 je generalno slaba, svejedno originalna ili zamenska...

A ti punjači su krš, ja sam uzeo samo baterije i u telefonu se ponaša sasvim ok...
 
Ja sam uzeo za sebe i za sestru posto i ona koristi v20 kao i ja.Ona je stavila bateriju zamensku pre mene.Drzi joj bolje nego stara originalna.
Ja sam moju ubacio pre jedno 7 dana.Za ovo kratko vreme drzi jedno 30 posto bolje od stare originalne koja je da se ne lazemo oslabila.Inace stara baterija ima godinu ipo dana.
Ova nova mi izgura dan,dan ipo bez problema ali generalno ja nisam nesto preterano zahtevan korisnik pa mozda nisam pravi covek za neko zahtevnije testiranje baterije.
Inace v20 mi za sada radi vise nego korektno i u skorije vreme ga necu sigurno menjati.A baterija se inace lako menja na njemu pa ako zagusti mogu kombinovati i novu i staru.
 
hmm znaci mrka kapa, nista onda drzim se powerbank-a.

Sent from my SM-J730GM using Tapatalk
Pa nije mrka kapa, te zamenske su ok, dobra je to stvar sto se tako lako menja, samo sto v20 uzasno lose drzi bateriju, ja sam moj u proseku minimalno 3 puta punio u toku dana, ali sam ga dosta i koristio...
U sustini, meni je bilo bitnije da baterija duže drži, nego svaki čas da ga gasim i menjam bateriju...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
i ja ne znam kako je došao do tog zaključka da je mrka kapa, ali dobro :) kao što je već rečeno, v20 loše drži bateriju koja god da je i tu nema pomoći...ono što je dobro je što postoje solidne zamenske baterije poput ovih što znači da vlasnici mogu da produže vek svog telefona, a inače je odličan telefon...dok se izmenja par ovakvih baterija verovatno će već doći vreme da se uzima novi....

moj v20 je inače otišao kod žene i ona je prezadovoljna telefonom, a ja sam uzeo samsung a70...sinoć sam pogledao podatke o bateriji nakon puna 3 dana: preko 8 sati SOT-a i baterija je bila na 18%...odmorih se što se tiče baterije...i ja sam v20 punio 2x dnevno uglavnom...
 
Poslednja izmena:
Evo druga godina koriscenja v20 isto ga punim po 3x dnevno. Dosta sam cepao Asphalt 9 na njemu tako da je to jos vise skresalo bateriju.
Moj ne radi bas najbolje. Desi se dosta puta da uspori, sto prepisujem LG skinu jer mi nije jasno zasto bi inace to radio sa u ono vreme flagship hardverom. Da se razumemo, taj hardver i danas nije los.
Ali eto npr. prelazenje iz photo u video mod na kameri i obrnuto zna da potraje neku sekundu, ulazak u galeriju iz kamere... I tako u nekom normalnom koriscenju desi se da zatupi.
Pored toga za 2 godine sam ga mozda u vrh glave 2-3 puta restartovao jer se ukocio, sto i nije toliko lose.
Gore pomenuti Asphalt 9 mi na najnižim podešavanjima grafike nekad jako lose radi, do te mere da je neigriv. Sto mi je za sd 820 nedopustivo. Nisam druge igre igrao tako da je mozda do optimizacije igre, ali ne verujem.
I sad, razmisljam da ga menjam za G7, i iskustvo sa v20 me tera da razmislim dobro. Sa druge strane G7 mi je tu negde best buy za 300 evra. Videcu sta ce biti.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno