Šta je novo?

LG V20

Uzeo sam ga od Dada od pre nekoliko dana. Prvi put sam na Androidu. :) Prezadovoljan sam... Sad kao da sam na svemirskom brodu posle Windows telefona. :) Inace, sto se tice zastite porucio sam na Amazonu Poetic Revolution, Spigen Rugged Armor Case i plavu Tudia Full Matte Lightweight.

Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja se izvinjavam sto prekidam diskusiju o slušalicama :D
Ajde malo objektivnih iskustava u vezi trajanja baterije, posto par clanova vec neko vreme poseduje telefon.
Imao sam pro 2 ,sjajan telefon po svakom pitanju a baterija je bila odlicna, i V10 koji je bio kao sto vecina zna,monstruozan uredjaj ali baterija katastrofa.
Licno ne volim da kalkulisem sa baterijom,koristim telefon za sve ,osim igrica,sve mi stoji popaljeno,jedino lokaciju palim/gasim po potrebi.
Znam da ima ext.punjaca sa dodatnom baterijom i znam da se brzo puni, ali eto,zanimaju me iskustva sa jednom baterijom?
I ako moze info za slotove,uzeo bih dual sim, jedan je 2G a drugi 3G/4G/lte?
Pa pisali ljudi ovde.. Imas 2 strane unazad...od 3 do 5 SoT..zavisi dal si na data ili wifi..
 
I jedan i drugi slot su 4G (LTE), s`tim sto u isto vreme kad rade, jedna je tada 4G, a druga 3G.
Ja moj telefon najvise koristim poslovno (pozivi, mail-ovi, vnc, itd), znaci retko kad koristim kameru, slusam muziku, itd, i baterija mi izdrzi dan ipo...
Sto se tice signala, ja sam imao srece, jer apsolutno nemam nikakvih problema, bas sam juce sedeo sa drugarom na placu, on ima iphone se, i nije imao uopste signal, a ja sam na jednoj kartici imao 2G, a na drugoj 4G, sve kartice su od MTS-a.
 
Izasao apdejt oko 100MB
e2f4e14e1e9fc6846049934f5595259e.jpg


Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Aj ako instairas javi jel ima neke razlike il' je samo security patch.
 
Instalirao odavno i dalje je 7.0 sem sto je dobijena bezbednosna zakrpa za juli
Definitivno je telefon brzi ili ti fluidniji
4c98bc40251219c5cd253886f698030e.jpg


Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jedino mi ostaje jos ovde da pitam pa ako znate, bio bih zahvalan. Naime, za sms, Viber i Messenger sam sredio da kada stigne poruka na ekranu samo pise "new message" tako sto sam odstiklirao opciju Show new previous message"... Ali to nikako ne mogu da nadjem za WhatsApp. Sve sam precesljao... Nije nista bitno ali eto, privatnosti radi ne bih voleo da se vidi sadrzaj poruke na ekranu dok ne otvorim istu. Hvala Vam unapred.

Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
Zar se to ne podesava na WA?
Doduse ne koristim ga pa ne znam

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Nisam nasao tu opciju a sve sam precesljao... Jedino da pitam Marka Zuckerberga. :D Hvala ti u svakom slucaju.

Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
Na iOS-u ima u WA aplikaciji to da se podesi. Notifications>"Show Preview" Moralo bi biti tako i na androidu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jedino mi ostaje jos ovde da pitam pa ako znate, bio bih zahvalan. Naime, za sms, Viber i Messenger sam sredio da kada stigne poruka na ekranu samo pise "new message" tako sto sam odstiklirao opciju Show new previous message"... Ali to nikako ne mogu da nadjem za WhatsApp. Sve sam precesljao... Nije nista bitno ali eto, privatnosti radi ne bih voleo da se vidi sadrzaj poruke na ekranu dok ne otvorim istu. Hvala Vam unapred.

Sent from my LG V20 using Tapatalk

Ako sam razumeo sta trazis, ne podesava se to u aplikacijama, vec u settingsu telefona. Idi Settings/Sound & notification pa skroluj dole pod Notifications. imas Apps i udji unutra izaberi aplikaciju i tu namestas za svaku aplikaciju nacine za notifikacije. Kliknes npr On the lock screen - Hide sensitive only i na lock ekranu ce ti izaci samo notifikacija da imas poruku ali bez sadrzaja poruke.

Ili ako hoces za sve aplikacije da podesis da ne prikazje sadrzaj poruke na lock screenu, vec samo notifikaciju da imas nesto novo, onda jednostavnije Settings/Sound & notification - Notifications / Lock screen - Hide sensitive only.
 
Poslednja izmena:
Probao sam to i nije radilo... To fukncionise kod mene sa Show preview message i sve je okej osim WhatsApp.. Tu opciju nikako da nadjem na WA. Dajte mi broj od Marka Zuckerberga da ga pitam. :D

Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
Ne znam onda, ni ja ne korisrim WA. Pitaj u temi Android aplikacije, posto to nema veze sa samim telefonom, sigurno neko zna.
 
@kvaka22 koje mreže koristiš? Mozda si vec pisao,procitah celu temu pa mi se izmesalo.....
 
Telenor obe kartice

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
@kvaka22 kad pričaš na kednom broju da li može drugi broj da ti zvoni ili si nedostupan na drugom broju??

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Moze ako aktiviras preusmeravanje poziva.
Inace ja koristim Vip i Mts isve radi extra ja sam terenac i stalno na putu za mesec dana nisam dobio ni jednu poruku da sam nedostupan.
Npr pre V20 sam ima S6 Duos svaki dan sam dobijao poruku da sam nedostupan.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Lepo obajsnio coek

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Koristio sam neke svoje sluske koje su mi ok, pa ove B&O koje sam dobio uz njega nisam ni koristio, cuvao ih kao rezervne za kasnije. Sad sam uzeo sam malo njih da nosim i zvuk je stvarno vrh.
BNO-PLAY-EARPHONE.jpg

Sontao sam tek sada da u telefonu ima neki preload LG Life's Good sample HiFi 24bit 192 KHz i zvuci jako dobro (u stock plejeru)
Capture+_2017-08-28-14-00-52.jpg
pa sam trazio na netu HiFi loseless flac u visoko kvalitetnim formatima da preslusam. Evo ovde ima nekih HiRes semplova za download u raznim formatima:
http://www.2l.no/hires/

Capture+_2017-08-28-14-01-32.jpg
Neki nisu toliko glasni, ali je kvalitet zvuka :,,:
 
Još samo skini muziku koju slušaš u FLAC formatu sa rutrackera i uživaj. Perverzija od zvuka. :)
 
da li i na ovom telefonu je bilo problema sa pločom kao i na drugim LG modelima G4, G5?

Inače kakva su iskustva sa telefonom, pre svega oko kamere?


i zanima me kakav je u porđenju sa G6?
 
Poslednja izmena:
Nema problema sa plocom. Tek 2. nedelje imam fon i za kameru samo cu reci da je brutalna. Kakav je u poredjenju sa G6 to vec ne znam. Imas moje preporuke za ovaj divan telefon. I da na njemu gore pise Samsung ovaj mob bi kostao 600 evra.
Pozdrav.

Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
V20 i v10 jel su im kamere podjednako dobre?Za V10 cujem sve najbolje,kao i za v20,jako su slicni,drze cenu.Baterije jako dobre,izmenljive sto je jako vazno,jel je v20 i v10 generalno bar duplo sveukupno bolji od Samsung Note 4,po pitanju kamere,fluidnosti generalno?
 
Za V10 sam cuo samo reci hvale. Iskreno, ja nisam hteo da dodam jos 70 evra da uzmem Note 5 i odlucio sam se za V20. Mislim da je drasticno bolji od Note 4... Evo, upravo mi je stigla crna Nillkin super frost futrola. Super mu je legla. :)

Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
KOliko sa V20 izvlacis SoT ekrana i jel je kamera bas brutalna?
 
Nisam odgovarajuca osoba da ti odgovorim na prvo pitanje jer ne ispustam fon iz ruke za sada dok mi je zanimljiv i sve mi je novo jer sam prvi put na Androidu. Ali oko 19h baterija je na oko 20% i stavim ga da se puni nekih sat vremena. Za prosecnog korisnika kamera je brutalna. Moj brat je pre iPhone 6S Plus imao Galaxy S6 i kamera na V20 je mnogo bolja nego na S6.
E da. Multitasking je kao munja. Sve automatski otvara.

Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li nekome na u donjem delu ekrana probija svetlost?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stavis crnu pozadinu ako probija na njoj ces videti najbolje,prvi put cujem za to

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Imam dva pitanja u vezi sa funkcionisanjem slušalica:

1 - U čitaonici stavim samo na vibraciju, i stavim sluške u uši, i kad me neko zove isprepada me, ide full zvuk, doduše samo u slušalice, a ja skačem kao jarac živoderac :D
Hoću da mi samo vibrira, kao na prethodnim telefonima, a ne da mi ide ringtone u slušalice.

2 - Kad uključim slušalice, redovno mi zavibria i iskoči notifikacija za Deezer, kako to da isključim, nema u podešavanjima Deezera, tj. bar ja nisam video.
 
Verovatno ti u smart setingu stoji cekirano da prva app koja se otvara kada nakacis slusalice je deezer

A za sluske kada udjes u opcije zvuka 4 opcija music,video games other media se ne utisava pri biranju opcije vibracija ili bez zvuka
Mislim da telefon automarski pamti kada se ukljuce sluske kako je bilo
Jednostavno udjes i sam iskljucis ,utisas tu opciju

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno