Šta je novo?

LG V20

Dosao si na temu o telefonu koji ima 5.7 inca ekran da pricas kako je lakse dohvatiti krajeve na 5.5 inca!? Nismo znali stvarno.
Kome odgovara phablet velicina on koristi, ko se zezne pa shvati da je prevelik prodaje. Sta je tu cudno. I o kakvoj srazmeri pricas kad hvaljeni edge ima par procenata bolji odnos screen to body ratio.
Ukusi su razliciti ali izgled je ok, bar nije monotona prednja strana.
Ko hoce nov telefon velike dijagonale za oko 300 evrica bolje nema.
 
@Altru, drago mi je da sam ti pomogao da shvatiš da za tebe i nije V20, reši se telefona i kupi nešto što odgovara tvojim potrebama. Možeš otvoriti temu u predviđenom delu foruma za to, kako bi dobio pomoć prilikom izbora novog modela, da se ne zaletiš kao sada i napraviš kiks.

P.S ako je v20 cigla, sta je onda Mi Max 2? 174.1 x 88.7 vs 159.7 x 78.1

Mi max 2 jeste cigla, ali sa većim displejom, baterijom koja je akumulator, ako već ljudi kupuju veći fon, žele veći displej, dosta bolju bateriju, a nije im bitna kamera jer to ovde neki spomenuše... ima i bolji izbor za čitanje i gledanje filmova na mob.
 
Poslednja izmena:
Ivane, zar nije V20 dimenzija manje-više kao 6P?
Ja sam se npr cimao da l' ću se privići na veliki telefon kad sam uzimao 6p, međutim sad teško da bih mogao da se vratim na manji..

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nije da mi nije uopste prioritet dobra kamera, zelim kada slikam da mi slika bude kvalitetna. Sto se tice velicine jel imao neko prilike da ima v20 i flex 2? Jel znanto velika razlika u velicini? Koristio sam flex 2 i velicina mi odgovarala, i malo veci tel. ne bi mi predstavljao problem. Ubija me ova kupovina. Budzet 330e max, a nesto slicno za te pare ne vidim, a da je 5.5"+
 
Kod mene je velicina bila presudna da ga prodam posle nedelju dana..Inace telefon je zmaj,barem meni sa dve kartice i prosecnim koriscenjem baterija je gurala jedan dan.Ima malo losiji prijem signala od ostalih telefona koje sam imao i to je jedina mana koju sam imao..Nedostaje mi taj veliki displej ali sta da se radi..
 
^ Upravo ono na šta pokušavam da skrenem pažnju ovde! Ne kažem da je telefon loš, baš suprotno mišljenje imam, već nije telefon za svakog, pogledajte pre kupovine uživo telefon. G6 je bolje uklopljen kome treba veći ekran, manje dimenzije, jača baterija, domaća garancija...


Ivane, zar nije V20 dimenzija manje-više kao 6P?
Ja sam se npr cimao da l' ću se privići na veliki telefon kad sam uzimao 6p, međutim sad teško da bih mogao da se vratim na manji..

Jeste, zato sam ga uporedio sa 6P. Sećam se reakcija ljudi kada vide na stolu 6P, još kad je u Spigenu, uh, cigletina. I meni je trebalo vreme da se naviknem, iskreno sam se trudio zbog HDR+ i stereo zvučnika, kada se navikneš na veći displej onda ne ideš na manji, ali, ne naviknu se svi.
 
Ljudi, treba mi proverena informacija od vlasnika.. Baterija, koliko je slaba?

Moje koriscenje telefona:

-radni dani
8h je na leru mob, par poruka i poziva, whats viber i face, cca 1h sve ukupno.
Popodne znam da zabodem na face-u i ostalim glupostima, par yt snimaka. Igrice ne igram.

-Vikend
Sve ovo X3.

Na g2 izdrizi baterija dan ipo.
 
Mora da ti izdrži minimum kao taj tvoj prethodnik, verovatno i više. Vikendom će ti dva puta dnevno morati na punjač.
Nadovezao bih se na vašu raspravu. Tel je odličan za te pare, osim par nabrojanih mana, dimenzije, slaba baterija i loš prijem signala. Isto sam hteo da ga se rešim, mada ne znam sta uzeti posle njega... Devojka će me iz stana izbaciti :), ovo mi je treći tel.ove godine I iskreno muka mi je od menjanja, svaki put uzmem najbolji odnos na papiru i uvek se za****m.
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao 640 XL tako da mi dimenzija na ovom najnormalnija. Ruku na srce, poprilicno su mi jake ruke i krupne sake. Kontam da mozda to ima uticaja... Od baterije nisam ocekivao cuda tako da sam prezadovoljan. Okej, signal malo zeza ali nista ozbiljno i alarmantno... Ne znam sto su neki korisnici prodali odmah fon i ne zanima me i to je sustina... Sustina je biti zadovoljni korisnik. Svako ima svoje misljenje. Ja sam bas prezadovoljan sa V20. Izuzetan telefon. Ovom forumu dugujem sto sam se za taj model odlucio.

Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
moj lift je smrt za signal i v20 je telefon s kojim u njemu normalno obavim razgovor, što je prvi telefon posle dužeg vremena kome to uspeva...tamo sam uglavnom nedostupan...tako da ne znam u čemu je problem sa signalom i kako ga registrujete...trebalo bi zapravo uporediti na više telefona podatke u samom telefonu o jačini signala pa uporediti sa telefonima za koje mislite da imaju bolji signal...

što se tiče veličine, ne znam šta su ljudi očekivali od telefona koji ima 5.7" plus 2.1" dodatnog ekrana...a još je besmislenije upoređivati ga sa g6 koji ima 18:9 odnos stranica i kao takav jednostavno daje manje ekranskog prostora...recimo, telefon od 5.8" (kao s8 recimo) ima total screen area od 85cm2 a isti takav sa 16:9 ekranom ima 92cm2...
 
moj lift je smrt za signal i v20 je telefon s kojim u njemu normalno obavim razgovor, što je prvi telefon posle dužeg vremena kome to uspeva...tamo sam uglavnom nedostupan...tako da ne znam u čemu je problem sa signalom i kako ga registrujete...trebalo bi zapravo uporediti na više telefona podatke u samom telefonu o jačini signala pa uporediti sa telefonima za koje mislite da imaju bolji signal...

što se tiče veličine, ne znam šta su ljudi očekivali od telefona koji ima 5.7" plus 2.1" dodatnog ekrana...a još je besmislenije upoređivati ga sa g6 koji ima 18:9 odnos stranica i kao takav jednostavno daje manje ekranskog prostora...recimo, telefon od 5.8" (kao s8 recimo) ima total screen area od 85cm2 a isti takav sa 16:9 ekranom ima 92cm2...
+1
Bitna je i sirina ekrana.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Koristim V20 par dana i za sada su mi utisci pozitivni. Jedino mi ova potrošnja baterije od wifi-ja malo čudna.
9852213592deaba1b157926e49fdb9f0.jpg


Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
moj lift je smrt za signal i v20 je telefon s kojim u njemu normalno obavim razgovor, što je prvi telefon posle dužeg vremena kome to uspeva...tamo sam uglavnom nedostupan...tako da ne znam u čemu je problem sa signalom i kako ga registrujete...trebalo bi zapravo uporediti na više telefona podatke u samom telefonu o jačini signala pa uporediti sa telefonima za koje mislite da imaju bolji signal...

Velika kuca,vise stanara,telefona koliko hoces da uporedis ali G2 moje lepse polovine je dovoljan.Jedino ja sa V20 nisam imao mrezu,pored njega G2 ima mrezu,zvoni i razgovara se a meni kasnije stize poruka kako sam nedostupan......na istom tom mestu sam ranije koristio razlicite telefone i nikada problem......toliko o mojem iskustvu................
 
Kod prodavaca na KP da li u pakovanju dolaze sluske B&O i da li su telefoni made in Korea (ni Kim i drustvo nego ona druga Koreja)?
 
Kako kod kojeg prodavca... Kolege koje su skoro zvale doduše kažu da je b&o verziju sve teže naći... A trebalo bi da su obe verzije made in Korea, bar moja b&o jeste...
 
Moj je Korea i B&O, a drugarov Kina i bez B&O. Oba uzeta na KP u razmaku od nedelju dana.
 
Kako kod kojeg prodavca... Kolege koje su skoro zvale doduše kažu da je b&o verziju sve teže naći... A trebalo bi da su obe verzije made in Korea, bar moja b&o jeste...

OK, hvala! :) Eventualno neka preporuka za proverenog prodavca u NS koji ima made in Korea telefon sa B&O sluskama u pakovanju i normalnu garanciju od najmanje godinu dana.
 
Ne znam kako je u ns, javiće se ti valjda neko odatle... Po onome što ljudi pišu ovde ima ga izvesni dado u ns, ali on nema b&o I daje neku usmenu garanciju...mislim da u subotici imaš veći izbor prodavaca i modela...
 
Ne znam kako je u ns, javiće se ti valjda neko odatle... Po onome što ljudi pišu ovde ima ga izvesni dado u ns, ali on nema b&o I daje neku usmenu garanciju...mislim da u subotici imaš veći izbor prodavaca i modela...

U sustini odgovara i SU.
 
Mislim da ćeš svejedno morati da uzmeš telefon u ruke i da prelistaš KP ponudu... Ja sam telefon uzeo u junu a ponuda b&o verzija se od tada promenila, moraćeš da zoveš i vidiš kakva je trenutna situacija...
 
Evo ovako, da i ja podelim moje utiske sa koriscenjem telefona, imam ga nekih 30+ dana, mozda i 40+.
Generalno sam jako zadovoljan telefonom, brz je, kamera je jako dobra, bar meni bolja ne treba, wide opcija je vrh fora, uhvatis celu sobu na sliku iz cuga.
Telefon jeste veliki, ali zeleo sam veci ekran od flex-a 2, i velicinom sam zadovoljan, ali sam brzo morao uzeti masku, telefon je klizav kao jegulja, masku sam narucio sa ebay-a, za 5 dolara, prezadovoljan sam, deluje jos veci, i svi me pitaju kad ga izvucem kakva je to zver od telefona :)
Kao sto pomenuh, prethodni telefon mi je bio flex 2, koji mi je savrsen odgovarao za zadnji dzep farmerki, ovaj malo manje odgovara, ali sam se navikao, tako da nije problem.
Ovo mi je drugi v20, prvi koji sam uzeo je imao neke probleme sa zvukom prilikom razgovora, desavalo se da me sagovornik uopste ne cuje na nekoliko sekundi, pa mi je prodavac dao drugi.
Zvuk u slusalici je mnogo bolji i jaci bio na flex 2, ili je to slucaj samo kod mene, ne znam, ali mi se tako cini.
Primetio sam usporenja koja se povremeno javljaju, u standardnim aplikacijama, a najvise me muci swift tastatura, prijavljuje da je na low memory modu, nije mi jasno,
nije stalno, ali na svakih 3 dana mozda, primetim dok kucam da sporo reaguje.
Na flex-u 2 ovakva usporenja uopste nisam imao, znam da su mnogi flex kritikovali, ali meni je radio perfektno, do pred samo crkavanje, kad je i poceo da usporava, ovaj je poceo dosta ranije.
A sad o bateriji. Nisam merio SoT, iskreno da kazem, nisam ni znao gde se gleda, danas sam otkrio, to mi i nije tako bitno, ali cu videti, ali baterija bar na mom modelu je zivi uzas. Trosi se kao luda, primera radi, poceo sam ovaj tekst da citam od 55 stranice, do 64te, sa 66% je spala na 60%, a samo sam jedan mail procitao. Mozda je problem do mene, na poslu ga svaki dan punim, onda kad dodjem kuci bar dva puta, naravno, ne padne nikad na 15%, punim ga ranije, ali ako negde izadjem, vrlo brzo se potrosi. Ali to mi i nije neki problem, jako brzo se puni, a i narucio sam jos jednu bateriju, a plus cu uzeti i power bank, uzeo sam jos jedan brzi punjac, koji nosim u rancu, a planiram jos jedan, nasao sam LG jako jeftino.
Glavna stvar koja me najvise nervira je: na kontakte u telefonu sam stavio slike, posebne melodije za nekoliko ljudi, kao i uvek sto sam radio na ostalim telefonima, ali kad me taj kontakt pozove, nema slike, niti custom melodije, samo ona main melodija, iako se kod kontakta kad se udje jasno vidi da je melodija promenjena.
Glupost mozda jeste, ali mi to najvise smeta, ako neko ima resenje, bio bih jako zahvalan
Izvinjavam se na dugackom postu
 
@debelileka, koristio sam i ja flex 2 sve dok nije crkao. V20 mi stize u petak sa B&O sluske ali titan(nije imao silver :( ). Jel mnogo velika razlika u velicini izmedju v20 i flex 2? na papiru je nekih 1,5-2cm al ovako u praksi, kada se drzi u ruci?
 
@debelileka, koristio sam i ja flex 2 sve dok nije crkao. V20 mi stize u petak sa B&O sluske ali titan(nije imao silver :( ). Jel mnogo velika razlika u velicini izmedju v20 i flex 2? na papiru je nekih 1,5-2cm al ovako u praksi, kada se drzi u ruci?

Pa pazi, flex 2 je bio i zakrivljen, pa je delovao jos manji, sta znam, ima razlike, meni flex ceo stane u zadnji dzep od farmerki, i nisam ga ni osecao, cak i kad negde sednem, nije mi smetao, ovaj malko viri iz dzepa, al to opet zavisi od farmerki, ali se oseca u dzepu kad se sedne, tu nema sta... Kad se drži u ruci ima razlike, flex je lepo lezso u ruci, o kad razgovaram, ovaj je veci, nezgrapniji, ali mi se svidja, navikavam se... ZTE od 5.2 inca deluje smesan naspram ovog, kao igracka...
 
Znaci poprilicno velika razlika u praksi. Valjda cu se navici na tu velicinu. Kada sam presao sa g2 na flex 2 bila mi poprilicna velika razlika, ali sam se naviko na flex 2 i posle toga g2 mi je bio mali. Nadam se da ce tako biti i sa flex2 na v20.
Trenutno citam nesto u vezi bootloop i dosta se prica/pise kako navodno i v20 ima bootloop? Koliko je to tacno i ozbiljno? jel upucen neko?
 
Ladno sam i ja imao g2, pa flex 2, pa v20. Ma časkom ćeš se navići...
 
... a i narucio sam jos jednu bateriju, a plus cu uzeti i power bank, uzeo sam jos jedan brzi punjac, koji nosim u rancu, a planiram jos jedan, nasao sam LG jako jeftino.

Aj brate, ako ti nije problem posalji mi u PM link za bateriju i brzi punjac da kupim i ja. Inace, ja sam zadovoljan baterijom... Izmedju 16-19h na 20% baterije stavim ga da se puni nekih 40 minuta i to je to. Nije problem, brzo se puni.

Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno