Šta je novo?

LG V20

Upravo skidam za 990DS verziju. Stigao preko OTA.
 
Instalirao sam i ja... Za sada deluje OK, ali ne znam gde da sklonim notifikaciju Android sistema koja me upozorava da su neke aplikacije aktivne u pozadini? Jer hoću da budu aktivne.... :)
 
To je feature orea (da ne bi loše aplikacije radile u pozadini), htedoh da kažem kako nisi ranije video, ali sad gledam da je tek sad došao za vaš telefon :d

Skini sa GP-a hide background notification, tako nešto se zove.
 
Može da se reši i bez aplikacije... Samo se dugo drži u notification baru i pojavi se opcija da se isključi notifikacija...

Smanjena je veličina back, home i multitasking tastera, za sada ne vidim jel mogu to da povećam?
 
Poslednja izmena:
^^ bolje ne koristiti tu aplikaciju, izaziva alarm koji ne pušta telefon da ide u deep sleep, ubih se dok nisam provalio šta je, posle vidim da netu da je poznata stvar.
Ja koristim AutoNotification za sakrivanje tih notifikacija, radi na skroz drugi princip, i ne pravi nikakve probleme u pozadini.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Jesu li sredili ekran na Oreu?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
U dev opcijama ukljucio sam sRGB mode i manje je ima. Ima je ali nije onako napadna kao pre, za sada.
 
Ja i dalje koristim sFilter app za to, tako da mi je svejedno da li su nešto radili na tome...mala diskretna app koja završava posao...
 
Izašla rutovana verzija Orea za H990DS, napravio je Dudeawesome koji je napravio SuperV20. Ja ću sad da flešujem pa ću da javim iskustva.

Link

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Meni jos nista ne nudi putem ota.Moj telefon je verzija za ujedinjene arapske emirate.Skinuo sam verziju za taiwan oreo.Kojim programom se instalira softver?Da li se i dalje koristi program lg flash tool ili ima sada neki drugi program?

Mrljesana@jesi li instalirao ovu rutovanu verziju i ako jesi kako ti se cini?Vidim da je beta verzija.
Mozda bih instalirao rutovanu samo zbog reklama koje opasno smaraju ali ne znam kako radi?
Pa ako moze neki info iz prve ruke.
 
Instalirao sam, radi sve odlično. Ima i mk2000 kernel koji radi perfektno. Oreo leti bukvalno, sve je snappy. Bateriju ne mogu još da komentarišem. Kamera je mnogo bolja, mnogo lepše slike daje. Iznenađen sam brzinom jer sam imao niska očekivanja. LG UI je tu i tamo, nit smrdi nit miriše. Neki knockoff Samsung ikonica. Navigation bar je stalno beo i to me nervira, pogotovo kad sam u Dark mode aplikacijama, on je i dalje beo. Extend shot radi samo u par aplikacija, u Chromeu. Zvuk u slušalicama je još bolji. Drugi ekran radi mnogo bolje, na Nougatu mi je stalno seckao, sad je sve smooth.

Magisk radi. U principu, ja sam navikao na root, otkad mi je Android u rukama, uvek je imao root. Ako nećeš da se zezaš, najlakše ti je preko LG Flash Tool da flešuješ novi stock KDZ, instaliraj Dns66 ili Blokadu, ne verujem da mogu toliko da troše bateriju. sFilter umesto kernela i to ti je sve.

Doduše, ovo moram još da istestiram ali na prvu loptu odlično je odrađeno.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
E super.

Nego, kako ne mozes da promenis boju Navigation bara? Ima tamo u Settings/Display/Home touch buttons/Colour da stavis da li ces crn ili beo. Meni radi, ali mozda na nekim temama nece ova opcija.
Capture+_2018-10-14-21-54-03.png
 
Instalirao sam, radi sve odlično. Ima i mk2000 kernel koji radi perfektno. Oreo leti bukvalno, sve je snappy. Bateriju ne mogu još da komentarišem. Kamera je mnogo bolja, mnogo lepše slike daje. Iznenađen sam brzinom jer sam imao niska očekivanja. LG UI je tu i tamo, nit smrdi nit miriše. Neki knockoff Samsung ikonica. Navigation bar je stalno beo i to me nervira, pogotovo kad sam u Dark mode aplikacijama, on je i dalje beo. Extend shot radi samo u par aplikacija, u Chromeu. Zvuk u slušalicama je još bolji. Drugi ekran radi mnogo bolje, na Nougatu mi je stalno seckao, sad je sve smooth.

Magisk radi. U principu, ja sam navikao na root, otkad mi je Android u rukama, uvek je imao root. Ako nećeš da se zezaš, najlakše ti je preko LG Flash Tool da flešuješ novi stock KDZ, instaliraj Dns66 ili Blokadu, ne verujem da mogu toliko da troše bateriju. sFilter umesto kernela i to ti je sve.

Doduše, ovo moram još da istestiram ali na prvu loptu odlično je odrađeno.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
Nema retention-a sa mk2000 kernelom?
 
pa napisao je sfilter umesto toga...ne znam što dižete paniku oko toga kad aplikacija od 2mb rešava problem...

ajd bolje gledajte gde da nađemo dobru rezervnu bateriju, džaba i oreo i sve ako možemo da se slikamo kad ode originalna baterija...
 
pa ima na ebay kazu "original" nisu ni jeftine, e sad koliko je prava...
 
mk2000 ima podršku za KCal tako da se lako mogu promeniti postavke displeja i rešiti se retentiona. Veoma je stabilan i radi brzo. Još sam oduševljen brzinom i tečnošću. Baterija je za sad odlična, može lagano jedan dan da izdrži, duže nego na Nougatu.

Što se tiče baterije, ja se još razmišljam, teško sad da može da se kupi originalna baterija. Na XDA vode diskusiju da je Powerbear najbolja međutim ne šalju kod nas.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Ono negativnih recenzija što sam čitao za powerbear baterije zvuči kao klasične kineske baterije koje su loše...ima i pozitivnih recenzija, ali pozitivnih ima i za baterije koje i ja imam i koje su takođe loše...
 
Ljudi koji mi USB kabal za V20 sa naših sajtova preporučujete jer vidim da je moj polako ali sigurno otkazuje? Hvala unapred.

Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
Evo ga novembar i kod mene jos uvek nista od Orea. Jel ima neko da je dobio update bez rutovanja ili sta se vec radilo?
 
koju verziju telefona imaš? moj je SEA i dobio sam oreo kao ota update...vidi šta ti piše u softver verziji telefona, očito kasni za neka područja...
 
Pise ti dole na dnu IDN.To je za podrucje indonezije
IDN Asia ID/Indonesia
Sad sam gledao i jos nije izasao za tvoje podrucje,kao sto nije izasao ni za moje podrucje.Moj ima oznaku ARE koja je za ujedinjene arapske emirate.
https://lg-firmwares.com/lg-h990ds-firmwares/firmwares/#
ovde imas spisak softvera za koje su podrucje i za koje je izasao oreo.
Ja sam probao pre dve nedelje da instaliram odavde neki kdz stock oreo za taiwan i singapur i nisam uspeo.Sve prodje ok ali kad treba da upali fon samo stoji crn ekran i onaj lg logo.
Jedino sto mozes da instaliras je onaj oreo softver sa xda foruma koji je vec rutovana verzija i u sebi ima skriptu da zavara region za koji ti je fon pa samim tim ga mozes instalirati.Link
https://forum.xda-developers.com/v20/development/rom-h990ds-oreo-flashable-t3853735
Kazu ovde ljudi da im ta rutovana verzija ok radi ali ja nisam probao da ga instaliram.Cekam ota update ali ko zna kada ce ga pustiti i za nasa podrucja.
 
Necu nista da brljam sacekacu da se pojavi update. Ako se uopste pojavi :mad:
 
sad sam tek primetio da su dodali par dodatnih podešavanja u kameri...u manuelnom modu sada postoji opcija noise reduction...

ubačena je i smart doctor app, ne znam kolika je vajda od toga...
 
I dalje nista za AME verziju...

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Da bas tako i pitanje kad ce izaci.I kod mene je AME verzija i nema jos nista.I pitanje kada ce izaci?
 
Ne mogu vise teme nove da skinem dobijem ovo obavestenje

Da li neko zna u cemu je problem,cackao sam podesavanja ali nisam uspeo pronaci
 
Ima li neki proveren link za obicnu foliju koja se dobro pokazala.Vec drugi put narucujem kaljeno staklo i nisam zadovoljan kvalitetom.Pojavljuje se na staklu kao neki hologram koji se povremeno vidi pa povremeno ne vidi.Vidi se pod nekim uglom stalno a neki put i direktno.Nema pravila.Pogotovo sada kada se ide napolje gde je hladno pa se onda udje u prostoriju gde je toplo.Definitivno je problem do stakla jer kaljeno ima vise slojeva i verovatno u fabrici nisu dobro spojena.Pa negde sto se kaze ima kondez.I jos nesto.Lepak na kaljenom staklu je samo sa strane po ivicama.Nije po celom kaljenom ako je to bitno nesto.
Evo link za staklo koje sam narucio.Stigla su mi dva komada.Jedno sam zalepio i nisam zadovoljan

https://www.aliexpress.com/item/3D-...&terminal_id=95f5136dec2744eb8c4dca3a0dfa96cf

Pretpostavljam da i drugo nije nista bolje.Probacu i njega pa da vidimo.

Telefon mi ne ispada pa bih isao na neku solidnu foliju.Bitno mi je samo da ekran ima barem nekakvu zastitu od grebanja.Pa ako moze neka preporuka za foliju.
Gledao nesto na aliju ali nekako slaba ponuda obicnih folija.
Ne treba mi nista nesto preterano skupo.Bitno je samo da dobro nalegne sto se kaze.
Ako ima ovde kod nas jos bolje da se ne cimam sa narucivanjem i cekanjem.
 
Ladno nema Orea za IDN verziju a koliko sam cackao po netu nece ga ni biti izgleda. E pa bravo slepci iz LG-a. Sve ostalo je super, telefon je napunio tacno godinu dana kod mene pocetkom decembra. Samo neka nastavi ovako da sljaka
 
Nazad
Vrh Dno